Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Debata ;) nad wydechem do V6

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Przyznam szczerze że nie wiedziałem że przy SA nie ma sond, jeszcze duuużo muszę się douczyć

    Mogą być ale nie muszą.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    Grzegorzu o ile zwęziłeś średnice wydechu z tych 2.5' w końcowym tłumiku ?
    Moja Alfa w 1059odc. i 1070odc. serialu Pierwsza Miłość

    Co mi chodzi po głowie? turbodoładowane V6

    W czym mogę pomóc? Wymiana rozrządu w silniku V6 24v? napisz

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Wydech 2,5" miałem na końcowym tłumiku komorowym z GTA, wydech nad którym obecnie pracuję, będę zawężał na samym wylocie z ostatniego przelotowego tłumika, a do ilu to już pokażą kreski z hamowni.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    Sądzę że to wiesz ale przerabiając temat budowy tłumika spraktykowałem że duże zmiany wprowadza też zastosowanie owinięcie rury sitowej w tłumiku wełną nierdzewną. Wypełnienie tłumika końcowego tą watą wyciszyło wydech w dolnym zakresie obrotów ale zdecydowana zmiana pojemności układu odczuwalna na górze w rejonie mocy max i trzeba było powiększać puszkę. Ale to taka dygresja w zupełnie innym aucie.

    U siebie nie mogę się zabrać coś za zabawę trochę przez to że nie wiem jak ugryźć kwestie pierwszego przelotowego tłumika, czekam wymiary twojej puchy
    Moja Alfa w 1059odc. i 1070odc. serialu Pierwsza Miłość

    Co mi chodzi po głowie? turbodoładowane V6

    W czym mogę pomóc? Wymiana rozrządu w silniku V6 24v? napisz

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Dzięki za rady (gresiek, wezmę twoje uwagi do serca ale dwie siatki i tak wspawam )
    Wywiad w wyspecjalizowanych firmach wypadł niekorzystnie (może i zrobią dobrze, ale ceny?) Do tego prawie wszyscy forsują swoje koncepcje a ja trochę pod prąd bym chciał, nie ważne.......
    Czasu brak ale postanowiłem działać sam. Na początek portki, rury 50mm, kolanka hamburskie, flansze z nierdzewki, równe długości. Materiał się zamawia i powstaje problem tiga, pożyczyć nie ma skąd, kupić za 1kzł na jednorazową robotę się nie uśmiecha, ale mam na miejscu dobrą firmę od lat zajmującą się spawaniem. U kolegi dopasuję wszystko, połapię migiem i dam do obspawania. I tu pytanie.... czy 8zł za spaw to przyzwoita stawka czy się mocno targować? Orientuje się ktoś? Przy portkach wyszłoby coś koło 250zł.
    No i co sądzicie o końcowym uniwersalnym przelotowym magnaflow. Cena ok, wykonanie również, przemawia do mnie sposób głuszenia najpierw wata metalowa potem właściwa mineralna. Puszka duża i wej/wyj na 2.5 cala. Nada się?
    A na środkowy jakoś nie mam pomysłu, macie jakieś propozycje?
    Tylko nie supersprinty itp. nie chce władować połowy wartości auta w wydech (aż tak jej nie kocham )
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    wszystkim tu chodzi o pewien balans miedzy ceną a skutecznością, w przeciwnym razie pewnie zamawiali byś my układy prosto z Japonii.
    Co to tego końcowego tłumika nie wiem jak on ma wyglądać ale jeśli to taka okrągła pucha alamugen z allegro to bym się zastanowił, bo to strasznie buczy i dudni a nie o to chodzi w V6, a jeśli coś jest do wszystkiego począwszy od hond i golfów to raczej się średnio sprawdzi ale to tylko subiektywna moja opinia

    A co do spawania, to pomysł nie jest zły bo sam TIG to można kupić ale trzeba jeszcze nauczyć się spawać po za tym 1k zł plus butla gaz i inne pierdoły jak maska itp wyjdzie z 1,5k zł, ale jeśli chodzi ci po głowie że może kiedyś jeszcze będziesz coś sobie spawał to zakup nie jest zły. Co do MIG'a też da się pospawać ale: musisz mieć argon i drut nierdzewny i idealnie metodą prób i błędów ustawić sobie prąd i posuw drut w rękach wprawnego spawacza spokojnie da się to zrobić, jeśli oczywiście wizualna strona wydechu od zewnątrz nie jest dla ciebie istotna bo raczej tak jak w katalogu to nie będzie wyglądać.

    Co do środkowego tłumika to też nie wiem czekam na wymiary od Grzegorza jak pkt odniesienia. A końcowy też będę spawał podoba mi się dźwięk tłumików Unicorasa ale nie mam pojęcia jak są zbudowane. Wiem jedynie że są przelotowe i wejście jest jedna rurą a wyjście już dwoma. Może ktoś coś więcej zna sekret tego tłumika to niech piszę.
    Moja Alfa w 1059odc. i 1070odc. serialu Pierwsza Miłość

    Co mi chodzi po głowie? turbodoładowane V6

    W czym mogę pomóc? Wymiana rozrządu w silniku V6 24v? napisz

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Integralle Zobacz post
    Co to tego końcowego tłumika nie wiem jak on ma wyglądać ale jeśli to taka okrągła pucha alamugen z allegro to bym się zastanowił
    Ha,ha,ha ... Zwykła puszka, dosyć spora, nic a`la mugen.
    http://www.magnaflow.com/02product/02muffler.asp

    Tak wygląda jego budowa, i w praktyce to co chcę kupić, tylko wej/wyj w innym miejscu. No to czekamy aż grzesiek coś skrobnie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Dawno mnie nie było na forum, kurcze zapominam pomierzyć cały czas moją puchę, za mało mam czasu a za dużo chciałbym w aucie jeszcze poprawić i chyba dlatego tak wychodzi ...
    Ostatnio trochę się nudziłem [tzn. miałem wolny weekend w końcu od nie wiem jak długo ] więc poprawiłem jeszcze raz układ wydechowy, w końcu się zawziąłem i zrobiłem finalną wersję zejścia od kolektorów do Y-pipe, obecnie całość ma 54mm średnicy tyle ile wyjście w kolektorów, poprzednia wersją której zdjęcia gdzieś wcześniej są pokazane na forum, miała średnicę 50,8mm wtedy już odetkało silnik ale dopiero teraz jest tak jak być powinno,portki 50,8mm były jak seryjne nie równej długości od głowic, obecne wykonanie to dużo równiej pracujący silnik, jeszcze lepiej się nakręca w górnej partii rpm i pięknie brzmi, udało się jeszcze ugrać parę KM i Nm strojeniem na nowych portkach, obecnie autko na hamowni wypluło 228KM i 286Nm na kołach!!! kto wie ile ucieka na skrzyni łatwo policzy ile jest na silniku ;]
    k





    Jak czas pozwoli do zrobienia jest jeszcze parę mechanicznych modów, które dadzą naprawdę dużo, może do zlotu 2012 skończę ;]

    A tymczasem miłego słuchania, tak sobie teraz gada V6 po zmianie portek => http://www.youtube.com/watch?v=saaRlZ5mFI4
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 26-12-2011 o 21:40
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Masakra, zdecydowanie należy Ci się korona króla brzmienia V6, już się nie mogę doczekać zlotu

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    No ładnie, ładnie. Ja tylko czekam, kiedy pod maskę zawita w końcu jakaś suszarka albo kompresor. To będzie zabawa wtedy.

    Widzę tuningową czerwień pod maską, zawinięte klajstrem przewody do reduktora? Co to jest?

Podobne wątki

  1. [146] Problem z wydechem.
    Utworzone przez maverik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 15:13
  2. [146] Problem z wydechem
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 22:00
  3. [GTV] problem z wydechem
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 21:21
  4. Problem z wydechem AR 156 2.0 TS
    Utworzone przez Adisss w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 06:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory