Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 1112131415161718192021
Pokaż wyniki od 201 do 207 z 207

Temat: eliminacja drgań nadwozia (kierownicy) na jałowym

  1. #201
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 2,4 JTD 20V 2004
    Postów
    53

    Domyślnie

    Mam Podobnie w swoim autku. Czuje wibracje na jałowym, obroty nie skaczą. Drgania najmocniej są wyczuwalne przy około 1050 rpm, po wyżej jest spokój, ale nie wydaje mi się żeby było zależne od temperatury powietrza, w lecie też to czułem. W kabinie jest głośniej niż na zewnątrz.

    Wtryski były na stole 1,5 roku temu zaraz po zakupie auta w sprawdzonym serwisie z profesjonalnym sprzętem (żeby mieć pewność). Przedtem zrobiłem próbę przelewową, diagnoza serwisu była taka sama jak moja: jeden lekko zapchany drugi puszczał troszkę za dużo. Pan z serwisu gdy mi oddawał wtryskiwacze powiedział "teraz będzie cichszy, będzie mniej palił i będzie miał więcej mocy" Nie poczułem żadnej różnicy oprócz uszczuplonego portfela 750 plnów:[

    Następnym krokiem była wymiana dwumasy. Całkiem niechcący bo skończył mi się wysprzęglik, ale zaprzyjaźniony mechanik stwierdził że koło dwumasowe jest w agonii i trzeba je wymienić... Wymieniłem. Żadnej różnicy.
    Swoją drogą to zastanawiam się czy faktycznie nadawało się do wymiany. Załączam filmik.

    https://www.dropbox.com/s/8rqcsg4qtw...11536.mp4?dl=0

    Wymieniłem poduszki lewej i prawej strony, żadnej różnicy;]
    Teraz jak się wczytałem w temat, to na pewno wezmę się za poduszkę główną. Ale zastanawia mnie łapa u góry silnika. Możliwe że podczas wymiany rozrządu (robiłem to sam, zaraz po kupnie auta) źle ją skręciłem. Musiałem ją zdemontować bo nie miałem wystarczającego miejsca na wymianę rozrządu, a i bez niej było ciasno:/ Więc jak tylko uporam się z hamulcami to sprawdzę jak się silnik zachowuje z poluzowaną łapą.

  2. #202
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdmathc Zobacz post
    Swoją drogą to zastanawiam się czy faktycznie nadawało się do wymiany.
    http://www.conmir.pl/kolo-dwumasowe/
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #203
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 2,4 JTD 20V 2004
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    @sdero
    Dzięki za pouczające materiały, szkoda tylko że już po wymianie;].
    Na moim starym kole dwu. były większe luzy niż na filmiku, ale sama tarcza nie miała żadnych bruzd, rys, itp. Sprężyn nie było słychać w ogóle, w przeciwieństwie do załączonego poniżej filmiku:
    Założyłem nowe koło luk'a, i nie czułem żadnej różnicy. Testy z odpalaniem i gaszeniem, oraz przyspieszanie na 4 i 5 biegu z niskich obrotów, gdy dwumasa ma najwięcej do przeniesienia i wszytko przeszedł pozytywnie.
    Mam taką teorie. Niemiec niedługo przed sprzedaniem musiał wymieniać kompletne sprzęgło. Na pierwszy montaż był używany Valeo, zarówno tarcza, docisk jak i koło dwumasowe, po demontażu okazało się że mam wsadzonego Luk'a. Tarcza była w świetnym stanie (niestety zdjęcia przepadły) Porównałem nawet grubość tarczy zdemontowanej z tarczą z pudełka (też LUK). Różnice, była poniżej 0,5 milimetra, raczej bliżej 0,4 mm. Więc i koło dwu-masowe musiało być wymieniane. Aż z ciekawości sprawdzę jeszcze raz i porównam z tym filmikiem. Mam ją gdzieś w garażu.

  4. #204
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 2,4 JTD 20V 2004
    Postów
    53

    Domyślnie

    Dzisiaj odebrałem auto od mechanika po prawie trzech tygodniach. Wymian pompy ham. i serwa. Podczas odpalania wydawało mi się że nim zatelepało jaka nigdy wcześniej, ale olałem bo najważniejsze było czy hamulce działają. W drodze powrotnej do domu zauważyłem też szarpanie z podczas zmiany biegu z 1 na 2. A gdy zgasiłem silnik pod domem to już się przeraziłem jak zatelepało, zgasiłem go jeszcze kilka razy i ten sam rezultat. Dwumase wymieniłem na wakacje. Więc albo przez 3 tyg. zapomniałem jak to jest jeździć kaszlakiem, albo mechanik podczas wymiany części robiąc sobie miejsce coś poluzował (poduszka skrzyni?) i zapomniał dokręcić...? podjadę na kanał w weekend i sprawdzę

  5. #205
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Zdrowy jtd nawet u mnie w 1.9 gasnie bez drgań. Normalnie jak benzyniak, bez wibracji, czy stuków.
    Zauważyłem też, że odpala lepiej jak dodałem mu podwójną dawke dodatku do paliwa Archoil. Po tym odpalal jakby z wiekszym kopem, z mniejszymi stukami, czy wibracjami.

  6. #206
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    http://www.conmir.pl/kolo-dwumasowe/
    @sdero wielkie dzięki za poradniki - jestem w trakcie wymiany dwumasy i teraz wiem, że na pewno nadaje się do wymiany. Na pewno dzięki Twojemu poradnikowi zabiorę się jeszcze za turbinę.

    Mam jeszcze pytanie czy wie ktoś może jakie luzy mogą być na poduszce silnika - tutaj mój post może ktoś kto wymieniał trzymał taką w rękach.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #207
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    A jak wyglada sprawa w 2.4 JTD-m 175KM?
    U mnie drgania nadwozia wystepuja,moze nie sa one jakies duze ale sa,czasami mniejsze,czasami wieksze.Dodatkowo zauwazylem ze jesli temperatura na zewnatrz spadnie ponizej zera to drgania sa duzo mniejsze,prawie nie wyczuwalne na kierownicy.

    Wysłane z mojego Nexus 4

Podobne wątki

  1. Tłumik drgań
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 12:47
  2. [145] Tłumik drgań lewej półosi?
    Utworzone przez kezsats w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 18:48
  3. [156] tłumik drgań
    Utworzone przez and1mati w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 07:23
  4. tłumik drgań paska wielorowkowego 2.4 jtd
    Utworzone przez btt w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 21:11
  5. Tłumik drgań/element elastyczny wydechu
    Utworzone przez obreb76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory