Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Doradźcie panowie co wybrać (156)

  1. #1
    x7kwachu
    Gość

    Domyślnie Doradźcie panowie co wybrać (156)

    Panowie.
    Chciałbym was się tutaj doradzić z racji musu kupna przeze mnie samochodu. Otóż mając do dyspozycji niespełna 7-8 tys. naszych polskich złotych interesowało mnie kupno alfy romeo w modelu 156 . I tu zaczyna się mój dylemat. Otóż doszły do mnie głoski iż te alfy są wykonane z niezbyt jakościowych materiałów , silniki nie są tak żywotne na jakie wyglądają i wiele , wiele innych głosek , które mógłbym wymieniać tak bez końca. Z racji tego , że na autach trochę się znam lecz z alfami jeszcze do czynienia nie miałem chciałbym was się doradzić jak to z nimi właściwie jest:
    -Jaka jest jakość wykorzystywanych do produkcji materiałów ?
    -Czy te silniki są na prawdę tak nieżywotne ?
    -W jakich granicach normalnej jazdy spalanie się oszacowuje [biorąc pod uwagę silniki 1.6 TS i 1.8 TS] ?
    -Chciałbym również zapytać jak to jest z tą dźwignią biegów. Gdyż znajomy stwierdził , że gałka zmiany biegów jest wręcz za długa i strasznie to wkurza podczas jazdy

    Przy okazji chciałbym się doradzić , które z następujących aut było by najlepszym rozwiązaniem pod kwestią jakości , żywotności , opłacalności i osiągów :
    *Alfa Romeo 156 1.6 TS/ 1.8 TS
    *Renault Laguna I ph I 1.6/1.8 B (benzyna)
    *Skoda Octavia I 1.6 B
    Zależy mi na jak najmniejszym wydaniu pieniędzy i jakości.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    do wyboru jeszcze dorzucilbym vectre b 1.8. w tej kasie znajdziesz cos fajnego
    a co alfy nie pomoge niestety

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Skoda Octavia w porównaniu ze 156 będzie nudna jak flaki z olejem - zero radości z jazdy i praktycznie brak awarii.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    poszla odp na priva, doszla ??

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Rewil
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    BMW 440i M / Alfa 159 / kiedyś 156 SW
    Postów
    192

    Domyślnie

    Ja jak miałem wybierać, to na alfie staneło. Materiały? Z porównywanych Alfa ma najlepsze. Jakbyś dał BMW, Audi to jeszcze może. Ale nie te co wymieniłeś. Laguna, wujek miał, to korozja zjadła, silnik się psuł, same negatywy. Vectre jak oglądałem, z zewnątrz jest jeszcze ok, w środku to wersja jak z MPK. Octavia, to octavia. Demolud do wożenia ludzi, tanio i niedrogo. Jak boisz się wydawać kasę na naprawę (bo legenda TS'a jest już znana, psują się itp. itd.) to weź to skodę, jak chcesz samochód to weź alfę.
    Inteligentna kamera samochodowa, z użyciem sztucznej inteligencji - watchoutai.com


  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    a jak stanalem przed takim wyborem, wlasnie auto klasy sredniej to chcialem albo alfe albo vectre o lagunie tez myslalem wsumie. laguna odpadla w kwesti wizualnej a alfy sie przestraszylem wtedy (wiem wiem, przyznaje, glupie stereotypy ale mlody bylem a na auto zbieralem dlugo ) kupilem vectre bo wizualnie mi sie bardzo podobala ja wiem czy srodek jest taki zly ?? sam design deski wg mnie jednak znacznie ladniejszy niz w pierwszych 156. jakosci materialow nie porownam bo w alfie nie siedzialem

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Rewil
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    BMW 440i M / Alfa 159 / kiedyś 156 SW
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ishan Zobacz post
    a jak stanalem przed takim wyborem, wlasnie auto klasy sredniej to chcialem albo alfe albo vectre o lagunie tez myslalem wsumie. laguna odpadla w kwesti wizualnej a alfy sie przestraszylem wtedy (wiem wiem, przyznaje, glupie stereotypy ale mlody bylem a na auto zbieralem dlugo ) kupilem vectre bo wizualnie mi sie bardzo podobala ja wiem czy srodek jest taki zly ?? sam design deski wg mnie jednak znacznie ladniejszy niz w pierwszych 156. jakosci materialow nie porownam bo w alfie nie siedzialem
    Ja przed tym miałem passata B5, wsiadając do vectry byłem przerażony i to wsiadałem do kilku, tylko jedna miała przyzwoite wnętrzę, ale cena była już przegięta, bo miała full pakiet. W alfie podstawa, to jest full pakiet vectry Z zewnątrz przód alfy nie wszystkim się podoba, natomiast bok jak i tył jest już ok dla nich
    Inteligentna kamera samochodowa, z użyciem sztucznej inteligencji - watchoutai.com


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    A ja napiszę tak:

    Powiedz mi, które 13-letnie auto - z tych wymienionych powyżej - będzie przyciągało na ulicy większą uwagę niż nowy model Mercedesa jadący przed Tobą ?

    Odpowiem: ŻADNE.

    A mnie to cieszyło, kiedy mając czarną 156-tkę z bananowymi skórkami z 1998r ludzie patrzyli na moje autko (warte jakieś 10000zł w tamtym okresie) w opisanej sytuacji ^ ^

    Prowadzenie 156, czuły układ - REWELACJA. I właśnie z tego powodu chcę wrócić do 156 (w 147 niby to samo zawieszenie, ale prowadzenie już nie to ...).

    Co do wyboru silnika ... Nie bierz 1.6. Nie warto. 1.8 to -moim zdaniem- najlepsze rozwiązanie. Rozrząd trochę tańszy niż w 2.0 (odpada jedna rolka i jeden pasek), spalanie trochę mniejsze, różnica w mocy niezauważalna (piszę z autopsji - miałem obie).

    Pozdrowionka,
    Wojtek - Baruś

  9. #9
    x7kwachu
    Gość

    Domyślnie

    A miał ktoś może do czynienia z 156 z 2.4 dieslowskim silnikiem ?
    Bo w danych technicznych to ten 2.4 pali mniej od 2.0 w benzynie.

    ----------------------------------------------
    Jestem przekonany na 99% do zakupu alfy 156.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barus91 Zobacz post
    A ja napiszę tak:

    Powiedz mi, które 13-letnie auto - z tych wymienionych powyżej - będzie przyciągało na ulicy większą uwagę niż nowy model Mercedesa jadący przed Tobą ?

    Odpowiem: ŻADNE.
    Bo nie widziales mojej

    a tak powaznie, w tej chwili jakbym mial taki wybor to chyba tez bym kupil alfe.propozycje rzucilem bo kolega sie wachal

Podobne wątki

  1. Akumulator 1.6 120 ps doradźcie
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 23:47
  2. Panowie doradźcie warto kupywać?
    Utworzone przez kosmita66 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 21:07
  3. [AR 145 1,4 boxer] Doradźcie
    Utworzone przez Alfamaniak156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-06-2008, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory