Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [156] Dodatkowe wskaźniki ( zegary ) w JTD

  1. #1
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie [156] Dodatkowe wskaźniki ( zegary ) w JTD

    Tak latając moja bella pomyslałem że przydałoby sie wiedziec o paru rzeczach podczas jazdy autem. Jaka jest temperatura oleju aby nie uszkodzić turbiny, jakie jest doładowanie w/w turbiny i czy alternator dobrze ładuje nasz aku ( zwłaszcza że audio potrzebuje troche prądu )

    zastanawiałem sie nad dodatkowymi wskaźnikami montowanymi na słupku przednim zabudowanymi w specjalnej obudowie.
    na allegro jest spory wybór - jednak jedno nie daje mi spokoju - kwestia podłaczenia aby wszystko działało - na jakiej zasadzie i w jaki sposób podłącza sie takie urzadzenia - gdzie np. czujnik temp oleju sie wpina aby to działało i podawało właściwa wartość - przecinam jakieś przewody olejowe czy jak ??? co do doładowania to też nie wiem gdzie to podpiąć może ktoś bawił sie takimi wzkażnkami i wie jak co i gdzie zrobic aby nie narobić

    może macie jakieś inne sugestie co może byc przydatne w 156 z silnikiem jtd ????

  2. #2
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Myślę że w takiej sprawie mógłbyś napisać w dziale tuning albo na PW do Robaka on ma takie cuda u siebie w samochodzie i na pewno by Ci pomógł, tak z doborem wskaźników i obudowy na nie aby pasowała do AR jak również powiedział jak to podłączyć.

  3. #3
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten temat. Myślę również o zamontowaniu dodatkowych wskaźników do Alfy Romeo 146 1.6 Boxer, które pokazywałyby wartości ciśnienia i temperatury oleju.
    Miałem takie w 155 V6 i teraz ciężko się przywyczaić do małej ilości zegarów
    Widziałem na allegro takie wzkaźniki firmy Auto Gauge. Sprzedawane są podobno razem z czujnikami. JEdnak gdzie takie czujniki podłączać.?

    Myślałem o otworze w ktory wkręcony jest czujnik od ciśnienia oleju(standardowy). Trzeba by tam dać jakiś czwórnik, aby wszytskie elementy podpiąć(czujnik ciśnienia, oleju oraz standardowy od kontrolki ciśnienia).

    Może ktoś już przerabiał podobny temat?
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  4. #4
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Jest kilka opcji z tego co pamietam. W podkładce filtra oleju, albo o przy otworze do spuszczania oleju, albo tam gdzie jest bagnet. Ale nie wiem które dotyczxy tem a które cisnienia oleju. Ja widziałbym u siebie czujnik temp oleju.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie Re: [156] Dodatkowe wskaźniki ( zegary ) w JTD

    Cytat Napisał norbiwolow
    Tak latając moja bella pomyslałem że przydałoby sie wiedziec o paru rzeczach podczas jazdy autem. Jaka jest temperatura oleju aby nie uszkodzić turbiny, jakie jest doładowanie w/w turbiny i czy alternator dobrze ładuje nasz aku ( zwłaszcza że audio potrzebuje troche prądu )

    zastanawiałem sie nad dodatkowymi wskaźnikami montowanymi na słupku przednim zabudowanymi w specjalnej obudowie.
    na allegro jest spory wybór - jednak jedno nie daje mi spokoju - kwestia podłaczenia aby wszystko działało - na jakiej zasadzie i w jaki sposób podłącza sie takie urzadzenia - gdzie np. czujnik temp oleju sie wpina aby to działało i podawało właściwa wartość - przecinam jakieś przewody olejowe czy jak ??? co do doładowania to też nie wiem gdzie to podpiąć może ktoś bawił sie takimi wzkażnkami i wie jak co i gdzie zrobic aby nie narobić

    może macie jakieś inne sugestie co może byc przydatne w 156 z silnikiem jtd ????
    Witam

    Ogolnie instalacja nie jest trudna i w zaleznosci od wskaźnika moze wymagac wizyty na przykład w ASO (kazdy bedzie posiadał instrukcje z obrazkami)
    :arrow:
    temperatura spalin ,glowny czujnik jest wspawany w kolektor ,wszystko ładnie widac

    :arrow:
    cisnienie doładowania ,wszystkie złaczki widoczne w instrukcji sa w zestawie z zegarem

    :arrow:
    skład mieszanki najlepiej podpiac bezposrednio pod sonde lambda ,do tych trzech posiadam instrukcje ,tak jak mowie lepiej pojechac do warsztatu bo trzeba bylo wspawac czujnik a pozatym elektryka ,podpiecie pod stacyjke oraz doprowadzenie kabli z komory do slupka jak ktos sie czuje na siłach i oczywiscie wie co robi to moze sam popróbować co do czujnika temp oleju to Grabowski zalecil mi rowniez wspawanie czujnika wiec rowinez wizyta w warsztacie ,Pozdrawiam
    [*]


  6. #6
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    czyli raczej drozsza zabawa zwłaszcza że grabowski napewno nie zrobi mi podłaczenia samej tem oleju.

  7. #7
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    ja będę za niedługo zakładał dodatkowe zegary, bo trochę planuję pozmieniać w silniku i przydało by się wiedzieć co się tam dokładnie z nim dzieje-a pozatym to bardzo fajnie wygląda

  8. #8
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Na allegro widziałem takie podkładki pod filtr olejowy. W nia można wkręcić ewentualnie czujniki olejowe.

    KLIK
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #9
    Artur_13
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna
    Myślę że w takiej sprawie mógłbyś napisać w dziale tuning
    To jest dział tuning

  10. #10
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Z mojej strony tylko taka mala sugestia, że jeśli ktoś chce naprawdę wiedziec co się dzieje z autem to raczej powinien sobie odpuścic zegary z niższej półki np. Auto Gauge. Myślę, że najrozsądniejszym wyjściem bylby zakup zegarów np. VDO lub Autometer.

    Napewno warto zakupic temperature oleju, uważam że jest to najważniejszy zegar w samochodzie turbodoladowanym, a reszta to chyba wedle uznania

Podobne wątki

  1. zegary + wskaźniki z 1,9 jtd
    Utworzone przez lukas1983 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 06:46
  2. [GTV] dodatkowe wskaźniki w konsoli środkowej - układ elektroniczny
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:39
  3. Wskaźniki (zegary)
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 20:57
  4. [GT] Dodatkowe zegary
    Utworzone przez Krajcok w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2009, 09:30
  5. Dodatkowe zegary w 156
    Utworzone przez LUKE w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory