Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Włączanie gazu (sekwencja)

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar micrus
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    jeździło się alfa romeo 33, silnik 1,7 boxer, jeździ się alfa romeo 146, silnik 1,4 ts
    Postów
    218

    Domyślnie Włączanie gazu (sekwencja)

    Witam.
    Nie znalazłem nigdzie takiego tematu (przynajmniej wpisując hasła które kojarzyły mi się z tym przypadkiem ) Mam pytanie a mianowicie czy da się coś zrobić by gaz przełączał się troszeczkę wcześniej, ponieważ zauważyłem dzisiaj, że gaz włącza się dosyć późno. Dojeżdżam około 7 kilometrów, a gaz włącza się po przejechaniu 4 km. Gaz jest zamontowany w Alfie Romeo 146 silnik 1.4 TS w 2007 roku. Druga sprawa to gaśnięcie samochodu, gdy zwalniam pedał gazu (np. wchodząc w zakręt) to samochód rzadko, ale czasami lubi zgasnąć, a następnie ciężko go odpalić, jakby brakowało chwilowo paliwa. Nie mam pojęcia co może być nie tak, jestem lekkim laikiem w tej sprawie, to pierwszy samochód, z którym mam styczność z instalacją gazową.

  2. #2
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    czas przelaczania gazu ustawia sie na komputerze. Takze musisz jechac do gazownika.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar micrus
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    jeździło się alfa romeo 33, silnik 1,7 boxer, jeździ się alfa romeo 146, silnik 1,4 ts
    Postów
    218

    Domyślnie

    Tak myślałem, a jest jakieś minimum ustawienia temperatury włączenia gazu??

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał micrus Zobacz post
    Tak myślałem, a jest jakieś minimum ustawienia temperatury włączenia gazu??
    Jak dla mnie to skoro i tak masz tam rzeźbę(instalacja podciśnieniowa - mikser) to możesz zmostkować czujnik temperatury na reduktorze i przełączając w dowolnym momencie przetestować jak silnik zachowuje się w niższych temperaturach. Być może trzeba odrobinę dostroić instalkę skoro przygasa w skręcie. A za dolną granicę przełączania można chyba uznać temperaturę skraplania gazu . Jak już będziesz wiedział mniej więcej jakie ustawienie Ci odpowiada to zapłacisz gazownikowi za wpięcie w kompa i wprowadzenie stosownych zmian.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar micrus
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    jeździło się alfa romeo 33, silnik 1,7 boxer, jeździ się alfa romeo 146, silnik 1,4 ts
    Postów
    218

    Domyślnie

    a mógłbyś trochę jaśniej (albo krok po kroku) wytłumaczyć co zrobić ??

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Jak złączysz kabelki idące do czujnika temperatury(czujnik powinien być na reduktorze) to komputer będzie myślał że silnik jest nagrzany i pozwoli przełączyć Ci się ręcznie przy każdej temperaturze. Zasadniczo nie ma dolnej granicy - możesz równie dobrze od razu przełączać na lpg, jeśli tylko silnik będzie dobrze pracował. Jak już będziesz wiedział z grubsza o ile trzeba obniżyć temperaturę to zlecisz zmiany gazownikowi, ew. jeśli nie uda się tak niskiej temperatury ustawić to zostawisz sobie "tryb ręczny"

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar micrus
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    jeździło się alfa romeo 33, silnik 1,7 boxer, jeździ się alfa romeo 146, silnik 1,4 ts
    Postów
    218

    Domyślnie

    Dobra dzięki od jutra będę testował

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hannah
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    AR 156 2,0 TS "99
    Postów
    55

    Domyślnie

    Wydaje mi sie, że najrozsądniej porozmawiac z "gazownikiem" i dostroić ustawienie gazu do silnika. Ja póki co nie narzekam, gaz włącza mi sie przy tem. 50 stopni, pracuje równo i nie odczuwam nawet momentu przełączenia.
    Włoskie auta nie sa po to aby po nich jezdzić, tylko po to aby je ujeżdżać !

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    103

    Domyślnie

    u mnie było podobnie z gaśnięciem i maiłem za słabe ciśnienie na parowniku podłączył pod kompa pokręcił śrubką wziął 50zł i po problemie;-)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ja w Uazie jeździłem tylko na gazie oczywicie LPG nie jakims innym potrafil w -20 odpalić na LPG. Wszsytko bylo ok, tylko wtedy szybko siada reduktor, bo przemarza membrana. Instalacja na śrubkę, I gen.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

Podobne wątki

  1. [145] Automatyczne włączanie wycieraczek
    Utworzone przez pawh22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 09:38
  2. Koszt zalozenia gazu sekwencja
    Utworzone przez polkop w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 08:05
  3. 156 - włączanie radia kluczykiem
    Utworzone przez Pitch Black w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 23:19
  4. samoczynne włączanie się radia
    Utworzone przez urens w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 08:07
  5. włączanie samochodu
    Utworzone przez sebek93pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory