Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Coś ze świetnym ABS-em jest nie teges

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie Coś ze świetnym ABS-em jest nie teges

    Witam!

    Od dłuższego czasu obserwuje u siebie wkurzającą i niebezpieczną zarazem przypadłość fantastycznego systemu ABS. Objaw jest taki, że przy hamowaniu gwałtownym - czyli kopnięcie w pedał hamulca - bez znaczenia na prędkość, nawet na równiutkiej nawierzchni przyczepnej i suchej - włącza się w znacznym stopniu abs i odcina mi hamulce!! Chodzi o sam czas naciśnięcia pedału. Nawet przy szybkim ale powiedzmy płynnym naciśnięciu i bardzo mocnym auto hamuje super. Jednak w przypadku zagrożenia występuje nerwowe kopnięcie w hamulec i problem występuje za każdym razem. W piątek wjechał bym w gościa jadąc 20 km/h po równej i suchej nawierzchni!!! Jechałem za chłopem który zamierzał wykonać lewoskręt i w ostatniej chwili zatrzymał się pół na pół jeszcze na pasie i musiałem gwałtownie zahamować bo byłem tuż za nim. Kopnięcie w hamulec, ABS się włącza i musiałem uciekać na chodnik bo auto prawie nie hamowało tak abs sobie pracował ładnie...a dodam ze z 20 km/h to powinienem wryć się w miejscu niemalże. Dodam, że mam nowe tarcze, klocki przód tył, sprawne amortyzatory, nowe opony.

    PS> A jak kiedyś prowadziłem konstruktywną mniej lub bardziej polemikę że ABS jest gówniany i go nie lubię osobiście - zaznaczam - to sypały się gromy...

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    245

    Domyślnie

    Ja tak miałem, że hamowałem z małej prędkości i włączał mi się abs, jeden czujnik wariował, później już całkiem wyłączało abs. Podłącz pod kompa.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    A ma ktoś w okolicach Rzeszowa możliwość i interfejs żeby "za piwko" mógł to zdiagnozować?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz uszkodzony któryś z czujników, ewentualnie pierścień magnetyczny w piaście. Chwilowo możesz odpiąć jedną z wtyczek ABS przód, hamulce będą działać prawidłowo bez ABS, a bezpieczeństwo jazdy się zwiększy.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Jendriu a to nie będzie tak, że jak jeden czujnik wypnę to faktycznie ABS się wyłączy ale jednocześnie rozdzielacz siły hamowania przestanie działać i na śliskiej nawierzchni będzie mi blokowało tył wcześniej od przodu i będę tańczył troszeczkę? A w razie co to kosztowne jest wymiana czujnika? ew. w przypadku uszkodzonego pierścienia całą piastę trzeba wymienić tak?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Przestanie działać jedynie ABS + ASR ( nie wiem jak z VDC ale miałem wersje bez VDC ). Przejeździłem tak ponad rok żadnych niespodziewanych zachowań samochodu na śliskiej nawierzchni, elektroniczny korektor hamowania EBD działał. Po podpięciu czujnika i ponownym odpaleniu błąd znika i wracasz do poprzedniego stanu.
    Ostatnio edytowane przez jendriu ; 23-10-2011 o 07:47
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Jendriu to Ty mi ratujesz życie chłopie! hehe ja bardzo chętnie się pozbędę ABSu, ASR to i tak wyłączam z reguły a jak by mi jeszcze siadł VDC (z tego co mówisz tak powinno być wydaje mi się) to już w ogóle bomba hahaha dzięki! wystarzy jeden czujnik odpiąć?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    nie wyłączaj ABSu ! Jeszcze będziesz dziękował temu kto to wymyślił jak Cię wyprowadzi z opresji i uratuje życie D

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiler_911 Zobacz post
    Jendriu to Ty mi ratujesz życie chłopie! hehe ja bardzo chętnie się pozbędę ABSu, ASR to i tak wyłączam z reguły a jak by mi jeszcze siadł VDC (z tego co mówisz tak powinno być wydaje mi się) to już w ogóle bomba hahaha dzięki! wystarzy jeden czujnik odpiąć?
    Mam nadzieję że to był żart.
    Moja Bella

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    NIE to nie był żart chce jeździć bez ABS-u, ASR i VDC. Dzięki za troskę Jeszcze ktoś musi napisać o gumowych drzewach i będę spełniony hehe

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  3. [145] zapaszek nie teges od koła
    Utworzone przez Pingwin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 16:25
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory