Strona 24 z 43 PierwszyPierwszy ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 422

Temat: [156] Zakup - Porady

  1. #231
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pomorze - Żuławy
    Auto
    w planach 156SW FL, obecnie Toledo II
    Postów
    32

    Domyślnie

    To ja też dodam coś od siebie, jeżdżę benzynką z LPG (jeszcze nie Alfa) chociaż wcześniej byłem sceptycznie do gazu nastawiony, do czasu jak zmuszony byłem pokonywać 1-2 razy w miesiącu trasę Trójmiasto-Wrocław, gdzie koszt na Pb przekraczał 300 zł a teraz na LPG 180 zł... Najważniejsze aby autko które ma być zagazowane jeździło bez problemu na Pb, wówczas na LPG też pojedzie bez przygód... Mój gazownik powiedział mi żebym stosował standardowe świece dedykowane do auta a nie jakieś wynalazki pod LPG...
    A teraz najciekawsze to wyższa temp pracy silnika i wypalanie zaworów, jeżeli instalacja jest założona prawidłowo i mieszanka dobrze ustawiona to nie ma prawa coś takiego się stać, ale jak ktoś mówi że silnika na LPG pali mu tyle samo co Pb litrów paliwa to niech się potem nie dziwi... przyjęło się że LPG będzie zużywało o 10-15% więcej paliwa niż na Pb... A na koniec dla sceptyków koszty instalacji zwróciły mi się po 1,5 roku jeżdzenia... obecnie realnie oszczędzam.

  2. #232
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    To dla pasjonatów LPG pogadanki na ten temat

    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=53858

    oraz

    http://www.insomnia.pl/Ile_mocy_trac...163808-s2.html

    Miłej lektury

    Ja się na tym nieznam

  3. #233
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    Ris, daj spokój, masz do czynienia z klanem fanów LPG, zadne argumenty ich nie przekonają a jak zacytujesz opinie jakiegoś fachowca, (jak ja to zrobiłem z Motofaktami) zaraz agresywna reakcja oraz wyzywanki: oczywiście są to "pseudofachowcy, pseudoportale, nie znają się", itd...
    Jakim klanem? Po prostu uświadom to sobie, że są na forum ludzie co na LPG zrobili więcej niż ty na PB, dlatego proszę Ci zastanów się czasem co piszesz, bo albo nie masz o tym pojęcia, albo przeczytałeś coś w "motofaktach", gdzie pewien jegomość próbuje wciskać kity jak to lpg niszczy silnik.
    Pocieszę Cię. Ostatnio byłem w warsztacie na regulacji LPG, gdzie już montują gaz do diesli i przymierzają się do alfowskich JTs-ów na poważnie - co mnie cieszy. Pewnie wiesz dlaczego

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    Znają sie za to Abezus, Majster i Barsliw. Pozostali wszyscy to durnie i nieuki.
    Dlaczego obrażasz innych użytkowników forum? Wcale za wybitnego znawcę się nie uważam. Powiem więcej. Zawsze liczyłem na pomoc "mądrzejszych" ode mnie...

    Dodano po 6 minutes:

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    Nasi znawcy mieszkają na wioskach albo za siedmioma górami, gdzie nie ma centrów handlowych, nie ma parkingów podziemnych.... a tam nigdzie autem z LPG nie wjedziesz. Nie potrzebują w autach powierzchni bagażowych itd. Wszystko cacy, czynnik finansowy się nie liczy, lubią rozsądnie wydawać pieniądze, raj na ziemi słowem.
    Gdzie Ty mieszkasz to mnie akurat najmniej interesuje. Powtórzę się raz jeszcze specjalnie dla Ciebie. Kilka lat jezdziłem autem z lpg. Przez ten czas nigdy nie parkowałem w jakiś parkingach podziemnych... Korzystam z normalnych sklepów, centrów handlowych, gdzie legalnie sobie parkuje pojazd zasilany LPG/PB czy nawet DIESLEM, którym też zdarzy mi się jeździć...
    Jakiej powierzchni bagażowej szczególnie po ALFIE wymagasz? Butla w koło zapasowe i masz normalny bagażnik. Mało tego ja z reguły podróżuje we dwie osoby, czasami trafi się jakiś "łebek", więc co mam pchać do bagażnika? Miesięczne zakupy? To chyba nie te czasy...

    Dodano po 8 minutes:

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    Dyskusja z tak fanatycznym podejściem nie ma sensu. Ja mieszkam w dużym miescie, codziennie parkuję pod ziemią, korzystam z centrów handlowych, potrzebuję w aucie bagażnika, kilka razy w roku bywam na zachodzie, gdzie w niektórych krajach tankowanie gazu bywa kłopotliwe, itd. Dla mnie instalacja LPG to bezsens, bo ogranicza mi możliwosci korzystania z samochodu. U nich, na wioskach i za siedmioma górami, takich problemów nie ma. Kasy też nie ma (jak wynika z wpisów), więc LPG pozwala zaoszczędzić, ale oczywiście, oczywiście, "nie ma to znaczenia".
    Widzisz. U nas za iluś tam lasami i pagórkami, dolinami nie ma po prostu nic. My za to tymi autami jezdzimy i potrafimy liczyć. Jakbym był kawalerem i kase wydawał tylko na "gumki" to też kurna by mnie waliło czy do baku zaleje za 300, czy za 150 na tydzień... Kasy nie mamy, patrząc na to, ze dobra instalka do 3.0v6 to koszt minimum 3.000zł, ale Ty tego wiedzieć nie masz prawa, bo waćpan miał jedynie prawdziwy silnik tbi w 159...

    Dodano po 6 minutes:

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    To dla pasjonatów LPG pogadanki na ten temat

    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=53858

    oraz

    http://www.insomnia.pl/Ile_mocy_trac...163808-s2.html

    Miłej lektury

    Ja się na tym nieznam
    Czym chciałeś zaskoczyć forum?
    Tym, że ktoś ma w wozie zamontowaną instalacje podciśnieniową - mieszalnikową i liczy na braki straty mocy?
    Raczej brakiem wiedzy w temacie i regulacji LPG. Znam speców co sekwencje regulują naciskająć przycisk autokalibracja na postoju bo im się "nie chce" jechać w trase skalibrować porządnie mapy... Takich wróżbitów to powinna się omijać szerokim łukiem. Niechlujny montaż, za mały przekrój przewodów, za słaby reduktor - jest co spierdzielić, przez pseudo "gaziarzy"
    Ostatnio edytowane przez majster ; 31-05-2014 o 20:24 Powód: Dodano

  4. #234
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Ris szkoda czasu.

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Na to pytanie odpowiedź padła. Całkiem merytoryczna nawet, tak więc jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, przykro. Przeczytaj powoli, spokojnie parę postów wyżej, może uda Ci się zrozumieć. Jeśli nie to już nic nie poradzę.
    czy to jest ta odpowiedź?: "Kolego nie wytłumaczysz... Nie wytłumaczysz bo jeśli ktoś wierzy w teksty pseudo ekspertów czytanych na pseudo portalach motoryzacyjnych to zwyczajnie nie wytłumaczysz. Ograniczenie mentalne jest zwyczajnie nie do przeskoczenia... Nie zdziwiłbym sie jakby ów troll prenumerował jeszcze auto świat."

    Rzeczywiscie,całkiem merytoryczna.

    Powtórze więc pytanie: dlaczego cała Europa nie jezdzi na LPG, skoro to takie znakomite i oszczędne rozwiązanie?
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 02-06-2014 o 09:37 Powód: Dodano

  5. #235
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Odpowiem pytaniem? Dlaczego twierdzisz że cała europa nie jeździ na LPG skoro to kłamstwo? Jedź do niemiec tam na praktycznie każdej stacji masz LPG, jedź do innych krajów. Z tego co się orientuję tylko w szwajcarii nie ma LPG, ale oni mają specyficzne podejście do wszystkiego. Większość europy jeździ na lpg, większość marek samochodowych ma w swojej ofercie auta zasilane LPG lub CNG. Ostatnio nawet skoda się tym chwali... Oczywiście mówiąc większość marek pomijam samochody klasy premium czyli mercedes, bmw audi, ale normlane marki typu na przykład alfa romeo, fiat, hyundai, czy tańsze vagi mają samochody z seryjnie montowaną instalacją lpg w swoim katalogu. Dawniej było lepiej bo dużo więcej koncernów wypuszczało auta z lpg czy cng chwaląc się ekonomią i ekologią, na przykład volvo bi-fuel, niestety teraz nadeszła era silników na bezpośrednim wtrysku paliwa i jest to ograniczenie dla zasilania alternatywnego.
    Powtórzę jeszcze raz. Stwierdzenie że całą europa nie jeździ na lpg jest kolejnym farmazonem z Twojej strony.

    EDIT:
    Żebyś nie musiał szukać poniżej masz opis giulietty z fabrycznym LPG:

    http://www.alfaromeo.pl/pl/#/models/...nd-environment
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 02-06-2014 o 21:16

  6. #236
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Nie zrozumialeś mnie Abezus, przyjacielu zagazowany.
    Chodziło mi o to, że skoro LPG takie ach, och, dobre i oszczędne, dlaczego wszystkie auta w Europie nie jeżdzą na LPG? Wszystkie, podkreślam, Nie chodzi mi to, że LPG można czy nie można gdzies tam kupić, ale jaki procent tych milionów aut europejskich posuwa na LPG.
    No więc nie jest to nawet jedna piąta wszystkich aut, Abezus, przygniatająca większość jezdzi na benzynie albo ropie, no niestety. A czemu Julka fabrycznie ma w ofercie model z LPG? To proste, dla poszerzenia odbiorców na mniej zamożnych rynkach.

    W zaden sposob nie udowodnisz przewagi LPG nad paliwami "klasycznymi", bo jedyną przewagą jest chwilowa cena przy dystrybutorze, ewentualnie krótkoterminowe oszczędności.
    Nic więcej, już sumaryczny koszt eksploatacji auta przez parę sezonów niższy nie będzie, dojdą koszty zarówno instalacji, jak i jej serwisowania, wiekszego spalania gazu niż benzyny czy ropy, konieczność doliczania kosztów benzyny, jaką lać musisz, plus koszty serwisowe, te własnie, które tam wyśmiewasz, mimo że piszą to mechanicy i fachowcy. Auto ma więcej elementów zużywających się i potencjalnie awaryjnych, statysytycznie więc częściej wykonasz naprawy i większe per saldo poniesiesz koszty.
    Takie twarde realia.
    Last but not least, dochodzą ewidentnie mniejsze możliwosci wykorzystywania auta, wspomniane parkowanie podziemne, zakazane wszędzie czy powierzchnia bagażowa itd. Jak już mam wydać kilkanaście czy kilkadziesiat tysięcy na auto i jezdzić nim parę lat, chcę aby jego funkcjonalność była pełna. I tego samego chce większość nabywców. Podniecanie się, przy nalewaniu paliwa, że mniej się akurat wyda na jakiś jednostkowy przebieg niczego tutaj nie rekompensuje

    Amen.
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 02-06-2014 o 22:59

  7. #237
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    alfa
    Postów
    13

    Domyślnie

    Nawet jeśli auta na LPG i nawet prąd byłyby dużo lepsze od Diesli i Pb to nie wyprą ich i to powinieneś wiedzieć - z prostej przyczyny, nikt zarabiający na tym paliwie na to nie pozwoli

    Znam Pana który na temat LPG w silnikach benzynowych wykłada na politechnice śląskiej i takich herezji jak Ty na temat "szkodliwości" LPG nie sieje, wręcz przeciwnie.
    Sam mam samochód na LPG i mi nikt nie wmówi, że to nie jest oszczędność jak 100km przejeżdżam za hmm 25zł, koszty serwisowe czy nawet droższy przegląd roczny przy tym to nic. Mimo to nie jestem wielki fanem LPG, jednak takie ślepe negowanie tego również zaczyna być irytujące - bo najwięcej mówią Ci, którzy nigdy LPG nie mieli i żal mi, że inni mogą taniej

  8. #238
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał agraf Zobacz post
    Nawet jeśli auta na LPG i nawet prąd byłyby dużo lepsze od Diesli i Pb to nie wyprą ich i to powinieneś wiedzieć - z prostej przyczyny, nikt zarabiający na tym paliwie na to nie pozwoli
    I to jedno zdanie odpowiada na pytanie którego nie zrozumiałem. Przecież, żeby ludzie odwrócili się od benzyny, świat musiałby się skończyć. Na tym są zbyt duże pieniądze, zbyt wpływowi ludzie za tym siedzą żeby powiedzieć "koniec przechodzimy na inne paliwo". Nie ma takiej opcji i nigdy nie będzie.
    Jeszcze poruszę kwestię zakazu wjazdu do parkingów podziemnych samochodami na LPG. Wzięło się to stąd, skąd wszystkie durne teorie o lpg. Większość polskich mechaników, instalatorów lpg to druciarze przez co instalacja lpg może nie spalać do końca mieszanki przez co wypuszczać w powietrze związek teoretycznie łatwopalny. Mówię teoretycznie bo prawdopodobieństwo żeby coś się stało właśnie dlatego że jesteśmy w garażu podziemnym moim zdaniem jest nikłe. Dla mnie to wszystko jest zabawne bo o LPG się mówi, a o dieslach z wyciętym dpf które w takim garażu wypuszczają szkodliwe substancję i ludzie się tym podtruwają nikt nie powie.

  9. #239
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Nieważne co ty sadzisz na temat przepisów. Ważne, ze w Polsce możesz je łamać, bo w Polsce szacunku do prawa nie ma, kraj anarchistów i chamów, każdy wie lepiej, co powinno być i jak. Ale w cywilizowanych krajach zachodu za wjazd na parking podziemny wybulisz solidny mandat, że ci sie odechce.

    Co do teorii spiskowej na temat benzyny, nie zabiorę głosu. Ciężko komentować brednie. Napisz jeszcze, że swiatem rządzi żydowska mafia, co trzęsie rządami i rynkami.
    Lobbing producentów oczywiście istnieje, jak w każdej branży. jednak gdyby faktycznie w makro skali jazda na LPG była tak super opłacalna, świat by się dawno na LPG przesiadł a tak nie jest. Najwyraźniej nie macie pojęcia o zasięgu złóż gazu w ziemi, róznego typu i rodzaju, niemal każdy można przerobić na paliwo. Gaz zawsze towarzyszy złożom ropy (arabusy też go mają...) ale poza tym występuję też tam, gdzie ropy nie ma: jest go o wiele więcej, jest tańszy itd. Mimo to nie służy do napędzania stu procent samochodów na świecie, a jedynie niewielkiej ich części.

    Tłumaczenie czegokolwiek jakimś mafijnym spiskiem ogólnoświatowym jest takim samym myśleniem, jak wyjaśnianie wypadku tupolewa dwoma wybuchami, helem i sztuczną mgłą. Świat jest ekstremalnie skomplikowany i tam, gdzie pojawia się jakieś lobby, natychmiast pojawiają się inne, działające przeciw. Interesów jest miliony.

  10. #240
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja Cię podziwiam Krs - wiesz wszystko o wszystkim. Nawet jak swiat jest poukładany i kto czym rządzi.

Podobne wątki

  1. porady ;) potrzebne porady ;P
    Utworzone przez chao0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:24
  2. zakup 156 JTD- porady? uwagi?
    Utworzone przez erzet w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 18:38
  3. [166] Porady
    Utworzone przez AtomBoy w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 21:54
  4. Zakup alfy 156 proszę o porady
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory