Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [146] WAłKI ROZRZADU PILNE POMOCY !

  1. #1
    marcin146
    Gość

    Domyślnie [146] WAłKI ROZRZADU PILNE POMOCY !

    Witam serdecznie wszystkich alfistów.
    Jestem nowy na forum i od razu sypie gruby temat na tapetę. Jestem posiadaczem 146-tki 1.4 TS z 99 roku. Ma przebieg 155tyś. i od jakiegoś miesiąca zaczął wydobywać się spod maski baardzo nie przyjemny klekot. Pierwsze myśli poleciały w kierunku Wariata bo wiadomo 155 tysięcy to i tak długo wytrzymał. Ale w zeszłą sobotę nie wytrzymałem bo się znajomi śmięli że jeżdżę 15-sto letnim DIESLEM. Otworzyłem serce mojej GIULII. Okazało się, że na wałku wydechowym różnica między jedna krzywką a resztą załogi jest UWAGA 4.9mm , a jak wiadomo norma to 0.2mm .
    Panowie jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc w tej sprawie bo szkoda mi mojej Włoszki.
    Moim zdaniem najlepiej byłoby zapodać jej nowe wałki ale dzisiaj od rana prubuje namierzyć jakiś rozsądny skład z częściami do Alfy ale niestety bez rezultatów.
    Co sądzicie o regeneracji bo jeszcze nie miałem przyjemności .

    A może ktos z was wie gdzie szukac takich części może nowa głowica itp.............

    HELP

  2. #2
    QBUS
    Gość

    Domyślnie Re: WAłKI ROZRZADU PILNE POMOCY !

    Cytat Napisał marcin146
    Witam serdecznie wszystkich alfistów.
    Jestem nowy na forum i od razu sypie gruby temat na tapetę. Jestem posiadaczem 146-tki 1.4 TS z 99 roku. Ma przebieg 155tyś. i od jakiegoś miesiąca zaczął wydobywać się spod maski baardzo nie przyjemny klekot. Pierwsze myśli poleciały w kierunku Wariata bo wiadomo 155 tysięcy to i tak długo wytrzymał. Ale w zeszłą sobotę nie wytrzymałem bo się znajomi śmięli że jeżdżę 15-sto letnim DIESLEM. Otworzyłem serce mojej GIULII. Okazało się, że na wałku wydechowym różnica między jedna krzywką a resztą załogi jest UWAGA 4.9mm , a jak wiadomo norma to 0.2mm .
    Panowie jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc w tej sprawie bo szkoda mi mojej Włoszki.
    Moim zdaniem najlepiej byłoby zapodać jej nowe wałki ale dzisiaj od rana prubuje namierzyć jakiś rozsądny skład z częściami do Alfy ale niestety bez rezultatów.
    Co sądzicie o regeneracji bo jeszcze nie miałem przyjemności .

    A może ktos z was wie gdzie szukac takich części może nowa głowica itp.............

    HELP
    Apropos regeneracji. W Krakowie na Saskiej goście oddają wałki gdzieś tam do regeneracji - koszt 120 złotych za pierwszą krzywkę + 80 za każdą następną. Z tego co z nimi rozmawiałem jest to dobre wyjście, oddawali do regeneracji parę razy i nigdy nie mieli problemu.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    http://www.robcar.com.pl/index.php?p...erta.php&kat=0
    ja kupowalem walek wydechowy u nich
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  4. #4
    marcin146
    Gość

    Domyślnie

    Panowie,

    Mechanik stwierdził, że moje wałki są obydwa do wymiany.
    Dodatkowo dodał, że moje szklanki są do wymiany. Znalazłem szklanki w cenie 36zł za sztukę czyli mnożąc to przez 16 daje nam 576zł + 500zł za dwa używane wałki robi mi się kosmiczna kwota.
    znalazłem na allegro kompletna głowicę tylko z jednym zastrzeżeniem czy będzie pasowała do mojego 1.4 bo tamta jest od 1.8.
    Jeśli wiecie czy się nada to prosze o odpowiedź.

  5. #5
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin146
    Panowie,

    Mechanik stwierdził, że moje wałki są obydwa do wymiany.
    Dodatkowo dodał, że moje szklanki są do wymiany. Znalazłem szklanki w cenie 36zł za sztukę czyli mnożąc to przez 16 daje nam 576zł + 500zł za dwa używane wałki robi mi się kosmiczna kwota.
    znalazłem na allegro kompletna głowicę tylko z jednym zastrzeżeniem czy będzie pasowała do mojego 1.4 bo tamta jest od 1.8.
    Jeśli wiecie czy się nada to prosze o odpowiedź.
    Wg książki serwisowej niestety nie - różnią się krzywkami.
    Za to możesz śmiało szukać z silnika 1.6 - wałki są takie same.

    Jeszcze jedna edycja . Zerkając ciągle do książki - cała głowica jest prawie taka sama (1.4/1.6 mają identyczną, natomiast 1.8 już nie). Różnica polega na innych parametrach ustawienia gniazd zaworowych - stąd i inne ustawienie krzywek na wałkach...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    przechodzilem ostatnio przez to samo...
    tyle ze tylko walek wydechowy wymienilem i 5 szklanek :!:
    walek mam z silnika 1.6, za 5 szklanek zaplacilem 240zl...

    coz alfy nie sa tanie w utrzymaniu to Ci kazdy powie na forum, wiec albo sie z tym godzisz albo sprzedajesz piekne autko z dusza :wink:

    a mozna wiedziec jaki masz przebieg :?:
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  7. #7
    marcin146
    Gość

    Domyślnie

    przebieg to 156tyś.
    kupiłem ja jak miała 95tyś.

  8. #8
    marcin146
    Gość

    Domyślnie

    Panowie,

    Nie chce krakać ale chyba się udało znaleźć rozwiązanie mojego problemu.
    Dzisiaj znalazłem głowice do mojego silnika. chłopaczek ma cały silnik do sprzedania ale ma wysypane panewki. Głowice robił podobno 3 miesiące temu a robota polegała na wymianie kompletu szklanek. Cena za ta głowicę to wstępnie 600zł ale mam nadzieje, że zejdzie do równego 500. W piątek jadę to wszystko sprawdzić i zobaczymy czy się nada.
    Na co zwracać uwagę przy oględzinach takiej głowicy ?????????????/
    A tak poza tym to będe miał pewnie do sprzedania głowicę od mojego silnika za małe pieniądze więc jakby ktoś potrzebował to śmiało jak w dym .

    pozdrawiam wszystkich.

  9. #9
    marcin146
    Gość

    Domyślnie

    Panowie,
    Zamierzam dzisiaj wieczorkiem wziąć się za wymianę głowicy w silniku.
    Zdemontować starą głowicę to nie problem tylko obawiam sie jednego .
    Przy zakładaniu nowej muszę od nowa ustawiać rozrząd i troche się tej czynności boje bo przecież trzeba ustawiać wszystko na znaki a blokad do wałków nie posiadam.
    Pojęcie o silnikach mam i całej procedurze montażu takich głowic tylko uprzejmie proszę wszystkich wtajemniczonych w ten temat o rady na co zwracać uwagi.
    A może macie jakiś opis montażu tego ustrojstwa.

    Wielkie pozdrowienia dla wszystkich.

  10. #10
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Nooo, szacunek .

Podobne wątki

  1. Wałki rozrzadu z 3.2 V6 do 2.5 V6 ???
    Utworzone przez Pablo. w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 12:18
  2. [alfa 1,4] czy wałki rozrzadu od 1,7 8v pasuja do 1,4?
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 14:28
  3. Wałki rozrzadu,głowica
    Utworzone przez lukasz4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-01-2007, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory