Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa GT - 1.9 JTD - Proszę o Wasze opinie

  1. #1
    Ghazi
    Gość

    Domyślnie Alfa GT - 1.9 JTD - Proszę o Wasze opinie

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

    Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Alfy GT - 1.9 JTD z 2004 lub z 2005 roku. Bardzo proszę o Wasze cenne opinie na temat użytkowania tego samochodu. Z tego przedziału cenowego nic innego nie podoba mi się tak bardzo jak Alfa Audi za dużo, BMW mi się nie podobają itd. itp. Alfa jest wyjątkowa, prezentuje się niemiłosiernie na drodze. Boję się tylko, że zakup jej może okazać się niezłą wtopą. Czy nadal te modele są tak awaryjne jak dawne 156? Bardzo proszę o Wasze uwagi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Silvador
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA QV 241KM
    Postów
    299

    Domyślnie

    było już kilka razy pisane na ten temat, ale to wszystko zależy od tego jak była traktowana przez poprzedniego właściciela

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ghazi Zobacz post
    Czy nadal te modele są tak awaryjne jak dawne 156?
    miałeś "dawną 156" i była jak piszesz "tak awaryjna" ??
    bo ja miałem 156 i była ok
    mam GT i jest ok

    a wtopa ? :
    jak szukasz np za 26.990 itp to wtopa pewnie będzie
    ale jak kwota odpowiednio lepsza i dobrze sprawdzisz autko to wtopy nie będzie ( jak będziesz dbał )








  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    jak szukasz np za 26.990 itp to wtopa pewnie będzie
    ale jak kwota odpowiednio lepsza i dobrze sprawdzisz autko to wtopy nie będzie ( jak będziesz dbał )
    Ja się tutaj nie zgodzę. Ja swoje auto kupiłem za podobną cenę i na razie nie mogę narzekać. Uważam, że samochód jest w dobrym stanie wizualnym i technicznym. Przynajmniej teraz na przestrzeni ponad 3 miesięcy nic nie wyszło. Poza tym samochód nie był wcześniej bity, był serwisowany i zadbany przez Niemca. Krócej mówiąc uważam że okazje się też trafiają, bo facet był niecierpliwy co do sprzedaży auta i obniżał kilkakrotnie cenę (nie chodzi o moje targowanie się).
    Poza tym awaryjność AR jest zależna od dbania o samochód i od tego w jakim stanie zostało przekazane od poprzedniego właściciela.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar lizard
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    lodz
    Auto
    alfa romeo gt 1.9 jak i 147 1.9 jtdm BRERA 3.2 MITO 1.4 155 km
    Postów
    162

    Domyślnie

    posiadam klekota 2007 srednia po miescie 30 km/h przejazdy przez torowiska 10 km/h i spalanie 9,8 )= w trasie 6,6 poki co nie narzekam no moze na podnosniki szyb ktore szybko mi sie roztrajaja haha

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    uważaj przy wyborze egzemplarza, podaż niewielka a większość aut sprowadzona. Wejdź na mobile.eu i tam na początek sprawdź ceny i przebiegi GT. Euro teaz drogie a do ceny jeszcze doliczyć trzeba opłaty zatem ostrożnie przy autach które opłacone są w cenie jak na niemieckim rynku a przebieg nie przekracza 130 000km

    z mojego doświadczenia wynika że zdecydowanie lepiej dłużej poszukać krajowego egzemplarza, ewentualnie więcej zapłacić za pewniejsze auto

  7. #7
    Ghazi
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że ciężko będzie z zakupem, bo jest ich bardzo mało. Ciekawy jestem z czego to wynika. Rozumiem, że wszystko zależy od użytkowania poprzedniego właściciela, ale to chyba tyczy się każdego używanego samochodu. Naprawdę samochód jest rewelacyjny, wygląd zatyka dech w piersiach. Na pewno w tym przedziale cenowym nie znalazłbym nic ciekawszego. Ogólnie jeśli chodzi o motor 1.9 JTD to jest to dokładnie ten sam silnik, który był montowany w Astrach III generacji. Nie było z nim żadnych problemów, był zaliczany do udanego silnika, więc dlaczego miałby się psuć w Alfie? Rozumiem, że regularność wymian wszelkich filtrów, olejów itd. itp. jest podstawą dbania o silnik. Boje się tylko, że będą pojawiać się różne inne awarie nie związane z silnikiem (elektronika, itd.). Proszę, napiszcie co jest najczęstszą udręką w tych autach.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar elt8rr
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Nysa/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jest ich tak mało bo mało ich wyprodukowano, porównując wielkośc produkcji Alfy GT z samochodami takimi jak np. passaty czy inne niemieckie wagony możesz łatwo zobaczyć dlaczego ich tak mało. Silniczek racja, bardzo ok.
    Najczęstsze wady jakie zauważyłem póki co ( autko mam niecąły rok) to bzdurki takie jak luźne guziczki od szyb, plastiki, które co jakiś czas poskrzypią bo lekko już przestają do siebie pasować, fotele, które tłumia drgania coraz słabiej, takie tam bzdurki. Z mechanicznych spraw to póki co albo były spowodowane moim przekraczaniem racjonalnej prędkości na drogach przeznaczonych do remontu (stuki w zawieszeniu, luzy jakieś tam to tu to tam) albo były nieuniknione (poprzedni właściciel nieco "słabo" naprawił autko po stłuczce oraz "zapomniał" wymienić tylnych amortyzatorów). Ale nie mam co narzekać na wymiany tego i owego, nie ma sie co dziwić, kupilem GT z 2004 roku z przebiegiem 170 tyś.
    Jeśli kupisz coś z lat 2006/7 + i nie zaniedbasz okresowych zabaw z filtrami/olejami itd. to nie masz sie co obawiać o awaryjność.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    1.9 JTD to mocna strona tego auta. Co do pozostałych zagadnień wynikających w eksploatacji zgadzam się z przedmówcą...ale jak pokochasz to wybaczysz

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał ergomarcin Zobacz post
    z mojego doświadczenia wynika że zdecydowanie lepiej dłużej poszukać krajowego egzemplarza, ewentualnie więcej zapłacić za pewniejsze auto
    a ja z kolei szukałbym tylko samochodu za granicą. Nie mówiąc o Hiszpanii oczywiście bo tam pchają się jeden na drugiego. Wiem z doświadczenia, bo miałem auta od Hiszpanki. Najchętniej to poszukiwałbym auta w Niemczech- równe, proste i świetnie przygotowane drogi, które pasują idealnie do użytkowania samochodu ze sztywnym lub gwintowanym zawieszeniem.



    Cytat Napisał Ghazi Zobacz post
    Boje się tylko, że będą pojawiać się różne inne awarie nie związane z silnikiem (elektronika, itd.)
    Myślę akurat, że to nie jest problem. Gt nie jest wcale tak naszpikowana elektroniką jak inne samochody. Największy problem stanowią tutaj cabriolety z elektrycznie otwieranym dachem. Ogromne problemy miałem z peugeotem 307 CC, negatywne opinie także słyszałem o BMW Z4 (właśnie w aspekcie elektroniki). Myślę, że GT nie będzie stwarzać problemów, bo jest autem komfortowym, ale z drugiej strony nie jest naszpikowana niepotrzebną elektroniką, która prawie nigdy nie jest używana. Przynajmniej w moim przypadku tak było

Podobne wątki

  1. Alfa 166 FL 2.0 TS Radom - Pytanie o wasze opinie na temat ogłoszenia
    Utworzone przez mkrol w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2014, 09:57
  2. 156 Proszę o wasze opinie
    Utworzone przez zmowa w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 22:17
  3. Alfa 166 2.4 wasze opinie
    Utworzone przez Mariano898 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 19:08
  4. Alfa Romeo 156. Z jakim motorem? Proszę o porady i wasze sugestie
    Utworzone przez Narez w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory