Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Alfa po przejechanych bezawaryjnie 90tys.km w moich rękach umarła...

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie Alfa po przejechanych bezawaryjnie 90tys.km w moich rękach umarła...

    Wczoraj umarła(nie odpala)....Paliła się czerwona kontrolka wtrysku błąd wykasowany kontrolka sie nie pali a auto nie odpala....Błędów juz nie pokazjuje...Parametry które odczytałem : ciśnienie paliwa jakie daje pompa paliw a w baku podczas rozruchy spada z 3,2 do 1,8bar....injection time 0,000ms....injection timing -0,02 stopnia...regulator ciśnienia 40%...cisnienia paliwa około 400bar...Może ktoś zna poprawne dane??Albo co jeszcze sprawdzić??

  2. #2
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Nie za bardzo znam się na parametrach, ale może po prostu sprawdź pompę i filtr paliwa...

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Co to był za błąd? Masz dosc dużo otwarty regulator cisnienia przy rozruchu.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Co to był za błąd? Masz dosc dużo otwarty regulator cisnienia przy rozruchu.
    Był błąd od regulatora ciśnienia który uaktywnił kontrolke wtrysków....hmmm a problemy z jazdą/odpalaniem były od kilku dni przed wczoraj się całkiem uspokoiło więc myslałem,że pojezdzi troche bo mam dużo pracy a ona zmarła...Błędy od regulatora miałem już wcześniej tylko,że gasła przy 2,5tys obrotów jak dało się dużo gazu...Więc może regulator się zawiesil i jego za dużo otwarcie powoduje spadek ciśnienia?? Jaki jest prawidłowy stopień otwarcia regulatora??

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    U mnie przy rozruchu pokazuje zawsze od 18-20% max.

  6. #6
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    moze sie regulator przycina zaduze cisnienie - brak zezwolenia na rozruch od ecu zeby nie uszkodzic motoru
    wykrec regulator przeczysc moze sie przycial od tego zacznij

  7. #7
    imker
    Gość

    Domyślnie

    ja szukając rzeczy,która mogłaby powodować brak mocy w Alce odłączyłem czujnik temperatury przy termostacie, i ku mojemu zdziwieniu nie chciała wogóle odpalić, moze to Ci kolego dużo nie pomoże ale kto wie może to jakiś trop.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał viruskill Zobacz post
    moze sie regulator przycina zaduze cisnienie - brak zezwolenia na rozruch od ecu zeby nie uszkodzic motoru
    wykrec regulator przeczysc moze sie przycial od tego zacznij
    Tak właśnie było....Dziś go popukałem i samostart do ręki za 3 podejściem odpalił i chodzi regulator odpuścił ale i tak do czyszczenia/wymiany bo podczas jazdy gaśnie i wywala błąd regulatora....

    ---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    Nie za bardzo znam się na parametrach, ale może po prostu sprawdź pompę i filtr paliwa...
    Dzięki za podpowiedz ale chciałem bardziej szczegółowej odpowiedzi bo rzeczy o których wspomniałes sprawdziłem na początku

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Koledzy mam pytanie dotyczące regulatora ciśnienia paliwa :czy on tak samo jak zawór egr powinien się wciskać ręcznie?? Bo u mnie ani rusz.. Ustalmy tez pewne dane: Ciśnienie na listwie przed rozruchem około 400bar...Cisnienie jakie daje pompa w baku 3,2bar...otwarcie regulatora 18-20%...Czy to są prawidłowe dane?? I jeszcze jedno jak by ktoś mógł sprawdzić czy po około 30s otwarcie regulatora spada do 0(czekając 30s na zapłonie bez rozruchy).Bo u mnie jest najpierw 40% a po 30s 0%.....Auto nie odpala...Jak odpale go z plaka to po zgaszeniu jest 20% i odpala ...
    Ostatnio edytowane przez krzys-krzys ; 14-11-2011 o 18:42

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Nikt nie może sprawdzić/podpowiedzieć??

    ---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

    up...

Podobne wątki

  1. [MiTo] QV juz niedługo w moich rękach
    Utworzone przez jamrozw w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15-08-2010, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory