Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: jak zdemontowac akumulator?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Jak dla mnie mocowanie aku w 159 to porażka. Dostępu do śruby (po lewej od aku stojąc face to face z Alfą) nie dało się bardziej utrudnić. Najlepsze jest to, że po odkręceniu nakrętki wyciągnięcie blaszki trzymającej pasek to też mała gimnastyka. No i trzeba uważać na nakrętkę, która może polecieć do silnika przy nieuważnym wyciąganiu.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał pr0k0p Zobacz post
    Jak dla mnie mocowanie aku w 159 to porażka. Dostępu do śruby (po lewej od aku stojąc face to face z Alfą) nie dało się bardziej utrudnić. Najlepsze jest to, że po odkręceniu nakrętki wyciągnięcie blaszki trzymającej pasek to też mała gimnastyka. No i trzeba uważać na nakrętkę, która może polecieć do silnika przy nieuważnym wyciąganiu.
    dlatego trzeba go wymieniać w ASO

    a poważnie - chyba nie jest tak źle, wystarczy klucz 13 z przedłużoną nasadką do odręcenia tej śruby i robota staje się całkiem przyjemna. 5-10 min. maks. W porównaniu np. do Focusa w którym składanie plastików obudowy akumulatora zajmuje pół godziny to powiedziałbym jest miodzio.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    Tak, bez 13tki nasadowej z przedłużką jest ciężko, ale da radę. Do tego kluczyk 10tka, śrubokręt gwiazdkowy i tyle. Fajnie że minusowa klema jest na klamre szybko można odpiąć.
    Pozdrawiam serdecznie

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Nie wiem dla kogo mocowanie aku w 159 to porażka, a co ma się trzymać na opasce elektrycznej albo byś wystawiony na środku luki silnika.
    5 min i po sprawie.

  5. #15
    Krzysztofor
    Gość

    Domyślnie

    witam,

    podczepiam sie pod watek. musze wyjac aku i podladowac w domu - po 2-tygodniowym postoju padl zupelnie problem polega na tym, ze po odpieciu klemy zaczyna wyc syrena alarmu. jakis pomysl jak ja wylaczyc? podobno alarm wylacza przycisk centralnego zamka (ten z klodka) w srodku, ale przy rozladowanym aku w aucie nic nie dziala... jakies pomysly??

    Pozdr
    K

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Jak pierwszy raz wyjmowałem aku to krzyczałem głośno -kto to wymyślił. Jednak jak zaopatrzyłem się w odpowiednie klucze to demontaż akumulatora żaden problem. Odpowiadając na wyższy post - może masz alarm z własnym zasilaniem, który reaguje na spadek napięcia. Stąd wycie jak wyjmujesz aku. We fiacie mam specjalny kluczyk do dezaktywacji alarmu. Może masz to samo.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Wszystko jest w instrukcji:

  8. #18
    Krzysztofor
    Gość

    Domyślnie

    Tak, alarm musi miec wlasne zasilanie. Niestety nie mam zadnego dodatkowego kluczyka Nawet nie wiem, gdzie ta cholerna syrena jest... Wydaje mi sie jednak ze jest to alarm fabryczny - chyba istnieje jakis sposob, by to cudo wylaczyc? Inaczej bede musial holowac do ASO...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Wszystko jest w instrukcji:
    No tak, tylko ze samochod zostal zamkniety pilotem a nie kluczykiem. Tak wiec alarm zostal uzbrojony. Nie przewidzialem ze akumulator sie rozladuje Pytanie jak go wylaczyc post factum...

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    A próbowałeś tak zrobić? Jak jest zamknięty to samo przekręcenie kluczyka chyba też zdezaktywuje alarm.

  10. #20
    Krzysztofor
    Gość

    Domyślnie

    Jasne - w ten sposob otworzylem samochod. Co ciekawe, alarm nie zaczyna wyc po otwarciu drzwi, maski etc, ale dopiero w momencie odlaczania akumulatora. Probowalem znalezc tez bezpiecznik od centralki sterowania alarmu (wg instrukcji F39), ale to tez nie pomoglo...

Podobne wątki

  1. jak zdemontowac maglownice
    Utworzone przez alfatita w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-03-2018, 06:09
  2. Jak zdemontowac slupki na drzwiach w 166?
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 13:57
  3. Jak samemu zdemontowac pompe wtryskowa w 2.4 jtd???
    Utworzone przez gotlibus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 17:40
  4. Jak zdemontowac pokrywe podlokietnika???
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 15:52
  5. [146] Jak zdemontowac kolektor wydechowy?
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory