Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Długie nagrzewanie się silnika

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie Długie nagrzewanie się silnika

    Witam,

    czy w waszych alfach silnik też się tak długo nagrzewa? u mnie jest to coś niesamowitego bo żeby osiągnął odpowiednią temp zimą to jest to około 20-30 minut jadąc ciągle a w korku to troszkę szybciej. też tak macie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Nie, my tak nie mamy. Sprawdź termostat.


  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    sprawdzałem już jest idealny. Wiecie nie jest to jakiś problem bo po prostu się nagrzewa troszkę dłużej i już. No dłużej niż mój poprzedni samochód. Termostat był już sprawdzany teraz żeby zapobiec temu to mam zamiar zamontować osłonę silnika która już kupiłem zawsze to może powodować szybsze grzanie

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    hmmmm , Jak idealny? Skoro nie działa ?

    Dlaczego uważasz ze jest sprawdzony i jest dobry? podaj jak to stwierdziłeś ?

    ( powiem Ci ze w moim Diesli po 7 min mam 90stopni )

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    no Ale diesel to szybciej się nagrzeje... Jak było to sprawdzone. Byłem z tym już u dwóch mechaników jeden mówi ze jakoś to sprawdził mechanicznie a drugi podpiął do kompa i mówi że nie ma błędów a skupił się dokładnie na nagrzewaniu.

    Zastanawiam się czy może zapobiegawczo nie wymienić go... Ale no jak 2 mechaników mówi że jest OK. przecież jakby powiedzieli że jest źle to im się opłaca bo do tego zarobią coś a tak to tylko za sprawdzenie na kompie płaciłem.

    Więc mówiąc że jest idealny polegam tylko na zdaniu mechaników u których serwisuje swoje samochody. Obaj sprawdzeni i dokładni.

    Co myślicie? Wymienić na wszelki wypadek?

    Wściekłe SUKI

  6. #6
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli problem tkwi tylko w dłuższym, jak Ci się wydaje, nagrzewaniu się zimnego silnika, sprawność termostatu możesz sprawdzić bez mechanika w banalny sposób:
    Metoda 1. Jadąc na zimnym silniku, obserwuj wskaźnik temperatury, przy sprawnym termostacie strzałka powinna dojść do pewnego momentu (u mnie jest to około połowy, 3/4 pola ponad 90 stopni), a następnie powinna opaść (u mnie do 90), jeśli tak się nie dzieje, a wskaźnik powoli idzie do góry i w pewnym momencie nie opada (otwarcie dużego obiegu chłodniczego), znaczy, że termostat jest do wymiany.
    Metoda 2. Odpal samochód (przy zimnym silniku) i złap za wąż, który idzie od termostatu do chłodnic (ten górny), w trakcie pracy silnika, przewód nie powinien się nagrzewać, tylko w pewnym momencie (otwarcie termostatu) powinien się nagrzać gwałtownie, jeśli tak się nie dzieje, diagnoza taka sama jak w przypadku braku opadania wskazówki.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    No to metoda 1 moge powiedzieć że działa bez problemów bo wiem jak jeżdżę jak to wygląda i to śmiga super. 2 to sprawdzę może jutro

    Wściekłe SUKI

  8. #8
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Obydwie metody służą do sprawdzenia tego samego, czyli czy otwiera się duży obieg - jeśli wskazówka opada, znaczy że się otwiera, czyli sprawdzanie drugą metoda nie jest potrzebne

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    Aha No to tyle dobrze że nie muszę wychodzić na zimno podobnie jest w korku jak stoję. że co jakiś czas opada. potem powoli rośnie i znowu opada Ale to chyba wentylator po prostu

    Wściekłe SUKI

  10. #10
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Tak, to wentylator. Oczywiście oprócz zamykania i otwierania, termostat ma również za zadanie utrzymywanie odpowiedniej temperatury, ale to możesz sprawdzić tylko na ECU.

Podobne wątki

  1. Nagrzewanie się silnika, po wymianie termostatu!
    Utworzone przez Zbigniew1978 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 10:16
  2. Nagrzewanie się silnika 1.9 16v mjtd a spalanie
    Utworzone przez Dusior w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 19:27
  3. nagrzewanie się silnika
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 10:24
  4. bardzo wolne nagrzewanie się silnika
    Utworzone przez gaspar w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 09:30
  5. Parujące szyby i długie nagrzewanie wnętrza
    Utworzone przez meydey232 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 18:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory