Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 148

Temat: Mocne serduszko do Alfy

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o jazde Alfami 156 145 146 itp to mam pewne doświadczenie ja niemówie że są to złe auta wręcz przeciwnie sam niewiem czy kiedyś sobie takiego nie kupie a jeśli chodzi o silniki 2,0T.S 16V to głowice w tych silnikach są konstrukcją Fiata a 155 to piękne auto 145\6 jest kontynuacją myśli technicznej 33 więc coś tam z Alfy mają spoko le 159 nietrawie :roll:

  2. #72
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    145 to taka bardziej ucywilizowana alfa, takie bylo zamierzenie waltera da silvy, a pozatym slychac to porownujac TSa z wczesniejszym boxerkiem. slyszlaem tylko na filmikach, ale na pewno dzwiek jest bardziej specyficzny niz TSa... no ale juz niedlugo na zywo poslucham - zlot :twisted:

  3. #73
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ale gdyby nie 155 nie wiadomo czy alfa by tak pieknie zaistniala na poczatku lat 90tych w wyscigach aut turystycznych.. sam lubie jak ktos czasem mi powie " ooo to jest ta alfa co wygrywala wyscigi jeden po drugim"
    moim zdaniem 155 to jaknajbardziej pelnokrwista alfa z doskonałą stylistyką i mocnymi silnikami, szczegolnie jak na tamte czasy :twisted:
    głowice mogą byc konstrukcji fiata bo osobiscie sądze ze fiat robi doskonałe dwuwałkowe silniki, a z 2,0 R4 wyciągnąc az 155 kucy to nie lada wyczyn, szczegolnie ze mowimy o silnikach ktore powstały 11 lat temu, nie zmienia to jednak faktu ze TS nie mają nic wspolnego z fiatowskimi silnikami!!! powrownaj sobie 2,0 16v fiata i TS 2,0 16v to bedziesz wiedział ze oba silniki są zupelnie inne!!!! jedynym podobnym silnikiem do silnikow AR jest zadko spotykany we fiatach 1,8 16v 130PS ze zmiennymi fazami rozrządu..

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    155 to piękne auto (ostatnia Alfa o przepięknej klinowej sylwetce) Jeśli chodzi natomiast o silnik T.S to wygląda to następująco. Silnik 2,0 TwinSpark 8V jest konstrukcją całkowicie Alfy jest to ewolucja silnika DOHC jaki np jest w mojej Alfie . Fiat udoskonalił ten motor zmieniając głowice na 16V przez co są inne świece napęd rozządu na pasek i moc wzrosła o 10km. Dlatego silnik T.Spark 16V duł silnika to Alfa u góra to konstrukcja Fiata. Rozmawiałem z wieloma osobami które miały sporo doświadczenia z silnikami 8V i 16V i wszyscy przyznają że 16V jest droższy w użytkowaniu a sama głowica fiatowska jest elementem słabszym pod względem wetrzymałości niżeli głowica 8V Alfy.
    Dlatego jakiekolwiek porównywanie silnika Fiata do Alfy nie ma sensu. To dwie oddzielne konstrukcje.
    Wracając do tematu Rafał jak tam ten motor z Lanci kupujesz? w jakim jest stanie? ile kolo kasy chce za takie cacuszko?

  5. #75
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    zmieniając głowice?? przeciez blok jest inny , srednica tłoka i jego skok, wał tez, i w ogole w 8V byly walki wyrwnawazające?? jak sie dba to przeciez nic sie w 16v nie psuje bo niby co sie ma psuc?? lac dobry olej i pilnowac rozrządu i sie nic napewno z silnikiem nie bedzie dziac..

    stefan 8V nie ma szans przy starciu z 16v :wink:

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    możliwe ale proponuje jakieś starcie pomiędzy twoją a 155 8V na zlocie :twisted: zobaczymy na real jaka jest różnica tylko trzeba kogoś z takim autkiem na forum znaleść. ale napewno masz racje tylko jestem ciekaw jaka będzie różnica?

  7. #77
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Tak czytam rozmyslam...
    Panowie czy Wy zdajecie sobie sprawe ze prawdziwym ostatnim modelem Alfy Romeo byl model 75, to ostatni model w ktorym jeszcze Fiat nie zdazyl umoczyc paluchow.
    33 i 164 jest kontynuacja mysli Alfy Romeo ale od czasu 2 generacji 33 to juz tez jest projekt wspoltworzony z Fiatem.
    Nie wiem skad pomysl i wiadomosci ze Alfa Romeo chciala byc wykupiona przez BMW (Boze Drogi Bron!) wiem natomias ze w przetargu stanal Ford ktory chcial ta fabryke przebranzowic do prdukcji swoich taczek...
    Moim zdaniem to dobrze ze Fiat wykupil Alfe Romeo - zawsze to Wloch, jak by jakas inna firma wykupila to juz w ogole nie czuc by bylo Alf w tych autach.
    Zmierzam do tego ze to co sie stalo musialo nadejsc, Alfa Romeo byla firma panstwowa - a Wlochy do najbogatszych nie naleza.
    Wiec cieszmy sie ze jeszcze w ogole sa Alfy produkowane i ze jezdza, bo jak patrze na wszystkie inne maszyny wloskie jak sa robione i jak dzialaja to naprawde Alfa nadal jest Alfa.
    Fakt faktem ze Fiat podaza w innym kierunku niz Alfa by chciala - chca spowrotem zaistniec w Stanach - dla mnie to pomysl z dupy... Najpierw niech zaistnieja w Europie by byla to Marka znow kojarzona z dusza i sportem i w tedy w wielkim stylu Stany same beda chcialy tych aut, bo teraz to probuja po wazelinie wlesc im w dupsko...
    To mnie boli! Nie robia aut jak kiedys dla pewne ideii tylko by zdobyc klientow... Zaluje bardzo ze zrezygnowano z napedu transosiowego, z silnikow polozonych wzdluznie - nawet w przednionapedowkach - z silnikow boxer. Kazdy gada V6, V8 czemu nikt nie pomyslal o boxerze szesciocylindrowym, osmiocylindrowym - z takim doswiadczeniem to bylby kosmos. W pierwszej generacji 33 silnik 1.3 w boxerze mial 90KM dzisiejsze silniki niemieckie maja problemy to osiagnac w 16tu zaworach... a tam bylo tylko 8.
    Pozdrawiam.

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    75 nie ostatnia a Spider Duetto? a jeśli chodzi o to że Fiat wykupił Alfe to sie zgadzam z tobą że to dobrze ale czy Alfa dzisiaj to jest nadal ta sama Alfa :?

  9. #79
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Nie da sie ukryc ze juz nie jest... Ale nie jest to nastepny buracki BMW lub VW lub co gorsza Opel lub Ford...

  10. #80
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja stwierdzenia typu ze raz ten raz tamten model jest ostanią prawdziwą alfą bym w ogole nie wygłaszał.. dla mnie kazdy model tej marki jest wartosciowym autem i jesli chodzi o przejęcie firmy przez fiata wcale mi to nie przeszkadza, bo od lat jezdzilem wlasnie fiatami, szczegolnie tipo i tempra i silniki DOHC w dają naprawde duzą frajde z jazdy, szczegolnie tipo 2,0 16v o ktorym zawsze marzyłem..
    moze i fiat robi spora czesc aut dla ludu ale moim zdaniem ma tez modele typowego włoskiego pochodzenia - coupe, barchetta, i doskonałe silniki Turbo..

    dla mnie włoskie samochody sa czyms wyjątkowym i wcale nie musi byc to alfa romeo chodz oczywiscie ją stawiam na pierwszym miejscu..

Podobne wątki

  1. Mocne drgania samochodu
    Utworzone przez Vasili w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 19:05
  2. mocne dymienie 1,9 16v
    Utworzone przez mirostaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 07:09
  3. [159] Mocne kopcenie z rur.....
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory