Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [156] Alfa 156 FL lampy przednie a'la 159 ??

  1. #1
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie [156] Alfa 156 FL lampy przednie a'la 159 ??

    A wiec tak jak wiadomo alfa 159 ma najpiekniejszy przod jaki dotychczas zaprojektowano..

    Zmiana lamp na te z nowego modelu nie jest taka prosta i wymaga dużo bardzo dużo rzeźbienia a więc mój pomysł jest taki

    lampy z nowego modelu mają osobno lustrzane obrysówki (kierunek,mijanie,dlugie)
    co sądzicie o tym żeby lampe rozebrać obramówki pomalować na czarno
    a reszte lampy (nie lustra odbijajace aby nie stracic na bezpieczenstwie oraz pogorszeniu pola widzenia) pomalowac na szarawo (aby sciemnic lekko lampe) ??

    tutaj w linku fotka org lampy do wglądu..

    Co o tym sądzicie czy ładnie by to wyglądało i czy było by dużo rzeźbienia ??



    Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-01, 20:15
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie wiem czy uda Ci się to idealnie zrobić. Chodzi o idealne odcięcie krawędzi np. na tych obramówkach. Ponadto jeśli już się za to zabierzesz, to ja wszystko co nie jest odblaskiem, polakierowałbym na czarno, bez tego szarego koloru o którym wspomniałeś. A może by tak pozostawić te okrągłe obramówki, a całą resztę zrobić w czarnym kolorze?
    Pamiętaj jednak, że łatwiej będzie zepsuć efekt niż go poprawić. Tym bardziej, że reflektory w modelu po fl są po prostu bajeczne i co więcej, już w standardzie mają czarne wnętrze i gładką szybę. Są po prostu śliczne! No, ale do rzeczy: Użyj też odpowiedniej farby, która nie będzie z czasem odpryskiwała, ani płowiała. Ja u siebie zastosowałem Motip matowy czarny. Podobno najlepszy do tego celu. Poza tym musisz wcześniej zmatowić papierem ściernym to co będziesz malował (bardzo drobnym, nie koniecznie wodnym). I kwestia rozbiórki reflektorów. Jak to zrobić w modelu przed liftem - wiem, ale jak jest po fl nie mam pojęcia. Nie wiem czy reflektor klejony, czy też nie... Jeśli tak, to do jego ponownego sklejenia użyj kleju do szyb (czarny) firmy Wurth.
    Do tej zabawy potrzeba sporo czasu, cierpliwości i zdolności manualnych.
    Jeśli się zdecydujesz życzę powodzenia i czekam na efekty.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. a może od razu soczewki i ksenon??

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie

    szukałem soczewek albo jakiś ciekawych lamp na przód i nie ma nic zupełnie .. a jak cos jest to powyzej 2000zl widzialem :shock: na allegro pusto nawet jak szukałem lamp na tył do modelu po lifcie a xenonki chce wlozyc te "HID'' czy jak to tam sie zwie wiesz chyba o co chodzi takie ze paliniki sie wsadza tam gdzie orginaly tylko tak jak pisalem kurde grzebania duzo a nie wiadomo jaki efekt nie wiem jak w modelach przed liftem ale w tych nowszych zeby lampe wyciagnac trzeba sciagnac blotnik alfa ogolnie jest bardzo ciezkim autem do przerobek bo sama z siebie jest ladna i ma ciekawa linie i jedynie co mozna to indywidualnie do siebie cos dopasowac a znowu nie chcialbym spieprzyc tych lamp zeby wygladaly al'a calibra ..

  4. #4
    Artur_13
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ladnie to wyglada tak agresywnie

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał alanwroc
    szukałem soczewek albo jakiś ciekawych lamp na przód i nie ma nic zupełnie .. a jak cos jest to powyzej 2000zl widzialem :shock: na allegro pusto nawet jak szukałem lamp na tył do modelu po lifcie a xenonki chce wlozyc te "HID'' czy jak to tam sie zwie wiesz chyba o co chodzi takie ze paliniki sie wsadza tam gdzie orginaly tylko tak jak pisalem kurde grzebania duzo a nie wiadomo jaki efekt nie wiem jak w modelach przed liftem ale w tych nowszych zeby lampe wyciagnac trzeba sciagnac blotnik alfa ogolnie jest bardzo ciezkim autem do przerobek bo sama z siebie jest ladna i ma ciekawa linie i jedynie co mozna to indywidualnie do siebie cos dopasowac a znowu nie chcialbym spieprzyc tych lamp zeby wygladaly al'a calibra ..
    zawsze możesz zrobić sam FL
    jak tam to zrobiłem- korzystając z uzywanych części możesz zmieścić się w 3000 z montażem i lakierowaniem - wtedy wg. mnie alfa dużo zyskuje
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  6. #6
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie

    ale ja nie chce robic lamp fece lifting bo mam face lifting mi chodzi zeby to jakos fajnie zrobic zeby byly podobne do 159 )

Podobne wątki

  1. Jak wyjąć lampy przednie ALFA 166
    Utworzone przez leszekbodzio w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 20:10
  2. lampy przednie alfa 156
    Utworzone przez kleryk w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory