Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 89

Temat: Awaria czujników parkowania

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    czytałeś wątek czy się nie chiało? każdy błąd na wyświetlaczu pokaże ten sam komunikat.

  2. #72
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar czarek176
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czytałeś wątek czy się nie chiało? każdy błąd na wyświetlaczu pokaże ten sam komunikat.
    I tu mnie masz...

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    U mnie czujniki już zaczęły działać normalnie więc pewnie gdzieś się wilgoć dostała. Będę musiał wyczyścić i zabezpieczyć wszystkie wtyczki.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar Matt94ar
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4jtd
    Postów
    58

    Domyślnie

    Odkopuje temat..u mnie wywaliło błąd c1009
    Zasilanie czujników
    Zwarcie obwodu do masy
    Gdzie szukać problemu?

  5. #75
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Witam, Panowie walczę z czujnikami i kończą mi się pomysły, może pomożecie. Na kompie wywala mi błędy wszystkich czujników przód i tył plus przedniego buzzera, przy którym dodatkowo komputer pokazuje info o zwarciu do masy. Wymieniłem buzzer, wszystkie czujniki oraz centralkę. Wszystkie kable przemierzyłem i nigdzie nie ma przerwy. Po wykasowaniu błędów znika pomarańczowy pachołek na wyświetlaczu z komunikatem o awarii czujników. Po wrzuceniu wstecznego znów są błędy wszystkich czujników. Co może być jeszcze nie tak?

  6. #76
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    czy awaria tylnych czujników parkowania i przycisk otwierania klapy bagażnika (ten pod znaczkiem) żyjący swoim życiem ma ją coś ze sobą wspólnego? tj jest tam jakaś wspólna wiązka kabli, czy to dwie niezależne awarie? z programów diagnostycznym mam dostęp tylko do multiscan i tam żadnych błędów nie widzę (albo nie wiem gdzie patrzeć).

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
    Postów
    55

    Domyślnie

    Na MESie łączyć się z silnikiem w celu znalezienia błędu? Czy z systemem park control?

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a zepsuty jest silnik czy parktronik?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #79
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159 2.4 JTDM Q4
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, planuję naprawę systemu czujników parkowania w swojej 159, najprawdopodobniej walnięte są dwa czujniki, jeden z przodu, jeden z tyłu. Nie mam jeszcze pewności czy problemem są same czujniki, czy może kwestia przewodów, okaże się po zdjęciu zderzaków. Chciałbym jeszcze przed oddaniem auta do znajomego mechanika uzbroić się w czujniki do podmiany, wcześniej konsultowałem z nim ten temat i znajomy nie potrafił znaleźć dedykowanych zamienników do mojego auta, a ceny w ASO zaporowe, stąd też umówiliśmy się, że sam mu te czujniki dostarczę. Przejrzałem tematy na forum odnośnie czujników i znalazłem opinie, że najlepiej kupować firmy SWF. Chciałbym dopytać o dwie rzeczy:
    1. Czy we wszystkich 159 występują te same czujniki parkowania? Czy te same czujniki idą na przód i tył?
    2. Czujniki są kątowe (wtyczka pod kątem 90 stopni do czujnika)?
    3. Czy jest ktoś w stanie dać namiary na sklep sprzedający czujniki SWF lub jakiś inny godny polecenia zamiennik? Niestety nie mogę nigdzie znaleźć czujników SWF.

  10. #80
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar czarek176
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Panowie, miałem ostatnio dzwona i niestety nie mogłem dostać zderzaka z otworami na czujniki parkowania (był tylko w ASO za ponad 2k) więc zdecydowałem się na zamiennik bez możliwości montażu czujników. Czy jest możliwość odłączenia w komputerze czujników przednich, tak żeby nie pokazywało błędów i żeby działały tylne czujniki?

Podobne wątki

  1. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  2. Wymiana czujników parkowania
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:54
  3. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  4. Głośnik czujników parkowania
    Utworzone przez August w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:06
  5. Podłaczenie czujników parkowania
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory