Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: mrugająca kontrolka swiec "spiralka"

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Erni1985
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Szczebrzeszyn
    Auto
    AR 156 2001r 1.9 jtd 110ps
    Postów
    53

    Domyślnie mrugająca kontrolka swiec "spiralka"

    coz... pożyczyłem bratu alfe na doslownie 3 dni i juz cos zepsul!! odpalal mojego diesela bez grzania swiec. oddal mi auto dzis i efekt jest taki:
    grzeje swiece odpalam i po kilku sekundach zaczyna mrugac wspomniana kontrolka "spiralka". mruga tak jakies 10 razy po czym gasnie i nie pojawia sie az do ponownego uruchomienia silnika. mysle ze padly swiece choc wole dopytac.
    nadmieniam ze auto jezdzi normalnie nic innego sie nie dzieje. czym ryzykuje jezdzac tak jeszcze przez okolo tydzien?? i czy to w ogole sa padniete swiece czy moze cos innego powazniejszego??

  2. #2
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    tak to są świece, może tylko jedna sie przepaliła i wymiana jednej starczy, chociaż zaleca się od razu całość. No raczej nie jeździ sie na tym długo bo niedziałająca świeca łapie nagar i może być problem z jej wykręceniem.

    Po obróceniu kluczyka w wyłączniku zapłonu w pozycje MAR lampka (koloru pomarańczowego)po-winna się zapalić.Gaśnie,gdy świece osiągną usta-loną temperaturę.Natychmiast po zgaśnięciu lampki uruchomić silnik.W zależności od wersji/wyposa-żenia samochodu pulsowanie lampki przez 30 se-kund po uruchomieniu silnika oznacza wystąpienieusterki w układzie świec żarowych.W tym przypadkunależy zwrócić się do ASO Alfa Romeo.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Daj bratu spokój Ja nikomu nie pożyczałem,odpalam z grzaniem a tez mi zaczęła mrugać "spiralka". Trza świece wymienić i tyle.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crokus Zobacz post
    No raczej nie jeździ sie na tym długo bo niedziałająca świeca łapie nagar i może być problem z jej wykręceniem.
    A to może doprowadzić do jej ukręcenia. Czyli demontaż głowicy by ją wyciągnąć.

  5. #5
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    nie straszcie chłopaka, ja całą tamtą zimę przejeździłem z mrugającą spiralką, po prostu grzałem na 2 razy i auto odpalało bez problemu w największe mrozy, tylko dobra bateria musi być . Dziś już są wymienione wszystkie, ale jak sprawdzałem każdą z osobna to tylko dwie były zużyte (BERU) reszta grzała się błyskawicznie do czerwoności, czyli autko tak naprawdę odpalało z 2 świec... Nie miałem żadnego problemu z wyjęciem i wykręceniem, był lekki nagar ale sam to zrobiłem w parę minut. Pozdro

    ---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:35 ----------

    a jeszcze jedno, pasuję alfe podpiąć pod kompa i skasować błąd centralki ( święć/grzania czy coś takiego ) chociaż u mnie po wymianie błąd sam się usunął

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Erni1985
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Szczebrzeszyn
    Auto
    AR 156 2001r 1.9 jtd 110ps
    Postów
    53

    Domyślnie

    aha no to spoko posmigam jeszcze tydzien lub dwa i wymienie wszystkie. chociaz dzisiaj pojezdzilem troche po warszawie i po tankowaniu kontrolka nie migala...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Bo tylko na zimnym świece są wykorzystywane.

  8. #8
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubert155 Zobacz post
    a jeszcze jedno, pasuję alfe podpiąć pod kompa i skasować błąd centralki ( święć/grzania czy coś takiego ) chociaż u mnie po wymianie błąd sam się usunął
    U mnie po wymianie przestała migać spiralka, ale na ecu błąd był zapisany i trzeba go było wymazać.

  9. #9
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    z tymi komputerami jest różnie, czasami błędy same potrafią się skasować wystarczy wykluczyć usterkę, u mnie tak było, ale wiem że często trzeba kasować kompem po mimo prawidłowego działania np. świec

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ZIMA1987
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 TDI Sportwagon 115 KM; Alfa Romeo 155 1,9 TDI 90 KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Wyskoczył mi ten sam problem. Świecąca się kontrolka grzania świec. Szybko sprawdziłem w instrukcji - prawdopodobnie spalona świeca/e.
    Czy z takim problemem mogę jeździć? Jestem teraz w Portugalii, alfa przemierzyła kontynent bez problemu przy malutkim spalani (4,4 l). Jestem w Portugalii od miesiąca i dziś buch i lipa. Do Polski wrócę dopiero w Czerwcu a chce jeszcze Rzym zwiedzić. Jednym słowem ponad 6000 km nie licząc jazdy na miejscu. Alfa ogarnie ta podroż??? Czy nie ma szansy? Proszę o pomoc. Dodam ze nie jestem mechanikiem no i nie mam ani zapasowych świec ani narzędzi do wymiany.

Podobne wątki

  1. [146] Kontrolka "kluczyk code" i "marchewka".
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 17:08
  2. Kontrolka "pomarańczowa spiralka"
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 17:21
  3. Kontrolka "spiralka"
    Utworzone przez werter81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 16:47
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory