Strona 9 z 182 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 1819

Temat: Alfa Giulia w 2014?

  1. #81
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Przyjemność też jest... Wystarczy chwycić kierownicę i spojrzeć w zegary startujące od godziny 6...
    No faktycznie, jak w Audi A5

    To raczej dalej są przyjemności związane z odbiorem estetycznym, jak wspomniane wcześniej reflektory.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cóż, lata 60. i 70. w Alfie już chyba nie wrócą... Pozostaje cieszyć się tym, co jest.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #83
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Cóż, były kiedyś czasy, kiedy Alfę kupowało się dla silnika, właściwości jezdnych, przyjemności z jazdy... Teraz wystarczą chyba fajne reflektory...
    Komentuje tylko wyglad zwlaszcza przodu , bo tak naprawde tylko tyle widac na zalaczonej grafice.
    Wlasciwosci jezdnych nie znam , wiec ciezko mowic ze bylyby zle lub dobre - ale mozna miec nadzieje iz nadal beda dobre

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka Cyganka Zobacz post
    Tez tak uwazam.
    Zauwazcie jak by byla inna i wyrozniajaca od calej masy podobny aut tego segmentu.
    Wszedzie kroluja duze zespolone reflektory z wielkimi zachodzacymi na boki szybami.
    A tu dwa zwykle klasyczne okragle swiatla.
    Podoba mi sie , jesli taka ma byc to dla niej zdradze 159
    Jakże bliska mi Twoja opinia. Zgadzam się w 100%, choć znając obecne podejście do projektowania samochodów optymistą być raczej nie można :/
    Jaka będzie Nuova Giulia zastanawiają się chyba wszyscy fani marki. Marchionne uznał, że Giulia, którą mu pokazano w zeszłym roku nie nadaje się na rynek amerykański, to może być paradoksalnie dobra wiadomość. Być może Giulia była za bardzo podobna do najnowszej Giulietty i to był główny powód. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że stworzą coś nowego bazując na legendarnej Giulii lat 60' - bo to były najpiękniejsze sedany tamtych lat. Moim zdaniem Giulia Sprint GT 1300 Junior, Giulia Sprint GT 1600, modele Giulii GTA - najpiękniejszy dorobek powojenny Alfy Romeo i wato byłoby do tego wrócić.

    Jeśli nowa Giulia 2014 będzie wyglądać, jak dotychczasowe niemieckie rendery bazujące na miksowaniu i rozciąganiu obecnej Giulietty, to pozostanie mi za jakiś czas poszukać AR159 z końca produkcji i czekać na następcę AR166 licząc, że wreszcie będzie przełamanie.

    Pozdrawiam,

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaWhiz
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Q4
    Postów
    107

    Domyślnie

    Wygląda dobrze, ale boję się, że jest zbyt mało bezpłciowa, żeby się wpisać w nową, "przyjazną dla wszystkich" (włącznie z grubymi amerykanami) politykę Alfy.

    Jak ostatnio naoglądałem się w salonie Alfy/Fiata Chryslerów (Voyager, 300C) ze znaczkami Lancii, ręcę i wiara mi nieco podupadły.

  6. #86
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Faktem jest, ze nieco wygładzili tego 300C, uszlachetnili...ale nazywanie tego Lancia....
    Marchionne zabija obie marki, nadal tak uważam. Zauważcie, jak długo przesuwał termin debiutu Julki, ze dwa lata było memłanie, że już, już. No i jest, sprzedaje się w miarę ale to zaden hit rynkowy, powalający na kolana. Nic się nie zmieniło: nadal AR kupują fani AR i nieliczni "obcy".
    Teraz znów wozi się z Julią. Kompletnie olał 159, najpierw przez rok zero promocji medialnej, potem zawieszenie produkcji ale na następcę poczekamy dwa lata.... Wozi się teraz z Julią, pewnie za 2 lata auto się pokaże i znów bedzie to samo. Zrobi jakieś dziwo: pomieszanie mumina z amerykańskim kanciakiem. No i kupią trochę w USA, trochę w Europie ale bablanie o pół milionie alf rocznie to już nawet nie jest groteska.
    To jest żałosne. Jak 300C z logo Lancii.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  7. #87
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    Zauważcie, jak długo przesuwał termin debiutu Julki, ze dwa lata było memłanie, że już, już. No i jest, sprzedaje się w miarę ale to zaden hit rynkowy, powalający na kolana. Nic się nie zmieniło: nadal AR kupują fani AR i nieliczni "obcy".
    No to jestem ciekaw Twojej recepty na sukces sprzedażowy Julki. Wiemy już, że podobieństwo do 159 niekoniecznie, bo auto sprzedawało się co najwyżej średnio... Główne zarzuty podnoszone wobec Julki, które kojarzę z recenzji:
    a/ za mało miejsca na głowę z tyłu i utrudnione wsiadanie - OK, walnijmy coś kwadratowego, będzie miejsce i większe drzwi
    b/ za wysoki próg załadunkowy bagażnika - OK, zróbmy jakieś pół-kombi i będzie dobrze
    c/ jakość materiałów - no, tu mogłoby być trochę lepiej, pytanie jak by wtedy wyglądała cena
    d/ spasowanie - no, tutaj też mogliby się nieco podciągnąć, chociaż czy Włosi są do tego zdolni - nie jestem przekonany
    e/ utrata wartości - tego Sergio chwilowo nie przeskoczy

    Wniosek jest taki, że gdyby Alfa wróciła do Arese, to wszystko byłoby tak, jak być powinno . No bo chyba nie chcielibyśmy, żeby Alfa była praktyczna i "konserwatywna stylistycznie" jak Corolla lub osławiony Golf.
    Mnie mimo wszystko brakuje silnika z większą niż 4 liczbą cylindrów, bo w sportowej marce to jednak trochę wstyd.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #88
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No to jestem ciekaw Twojej recepty na sukces sprzedażowy Julki. Wiemy już, że podobieństwo do 159 niekoniecznie, bo auto sprzedawało się co najwyżej średnio... Główne zarzuty podnoszone wobec Julki, które kojarzę z recenzji:
    a/ za mało miejsca na głowę z tyłu i utrudnione wsiadanie - OK, walnijmy coś kwadratowego, będzie miejsce i większe drzwi
    b/ za wysoki próg załadunkowy bagażnika - OK, zróbmy jakieś pół-kombi i będzie dobrze
    c/ jakość materiałów - no, tu mogłoby być trochę lepiej, pytanie jak by wtedy wyglądała cena
    d/ spasowanie - no, tutaj też mogliby się nieco podciągnąć, chociaż czy Włosi są do tego zdolni - nie jestem przekonany
    e/ utrata wartości - tego Sergio chwilowo nie przeskoczy

    Wniosek jest taki, że gdyby Alfa wróciła do Arese, to wszystko byłoby tak, jak być powinno . No bo chyba nie chcielibyśmy, żeby Alfa była praktyczna i "konserwatywna stylistycznie" jak Corolla lub osławiony Golf.
    Mnie mimo wszystko brakuje silnika z większą niż 4 liczbą cylindrów, bo w sportowej marce to jednak trochę wstyd.
    Od końca, to niektórzy mówili do niedawna że wstydem jest 4 cylindry w S-Klasie, a teraz jest 2.1 CDI, mówili, że BMW nie może mieć turbo, że Bentley nie powinien mieć mniej niż 12 cylindrów, że Mercedes nigdy nie włoży diesla do kabrioletu, podczas gdy SLK już śmiga, a czytałem nawet że chcą wypuścić SL500 CDI...
    Saab upadł...przykłady można mnożyć, wiele legend przez ekooszołomów nie ma racji bytu Choć jakby się trochę ogarnęli w kwestii nowych AR to może Giulia GTA załapałaby się na 3.6 V6, a "169" może nawet na HEMI, choć lepiej jakby w tej kwesti się postarali i sięgnęli po V8 z nowego Quattroporte (które ponoć nie skala się hamerykańskim sercem)...

    Co do jakości spasowania, montażu, niezawodności itp. to akurat jest szansa, bo najpierw w Pomigliano wdrożyli zbiorowy układ pracy taki jak jest w Tychach (oczywiście tam gdzie nie przeskoczą włoskiego kodeksu pracy, to nic nie poradzą), czyli m.in. 6-dniowy tydzień pracy (18 zmian roboczych na tydzień), zwiększenie limitu nadgodzin z 80 do 120, skrócenie przerwy obiadowej z 40 do 30 minut itp. Teraz (od 1. stycznia wszedł w życie) ten traktat obowiązuje we wszystkich włoskich zakładach Fiata, więc teraz trzeba obserwować jak ktoś z forum zamówi Julkę to niech umówi się na spota np. z Radziem i będzie można porównać fachurę roboty, choć tak naprawdę to i tak okaże się najwcześniej za 2-3 lata (większe przebiegi, ewentualne akcje przywoławcze itp.)...

    Co do designu, to moim zdaniem Julka i tak jest moim subiektywnym zdaniem najładniejszym obecnie kompaktem, a jak informacje o Sportwagonie nie są plotkami, to naprawdę tym razem zaczynam zbierać

    A co do Chryslera Thema, to myślałem, że wyróżnikiem będzie luksusowe dobrze spasowane wnętrze... jeśli chodzi o namacalną jakość to oczywiście nie mam porównani... ale jak zobaczyłem najpierw zapowiedź 300C Executive Series, a potem też Luxury Edition (nie widzę różnic w wykonaniu), to wiem, że jest to czysty przeszczep znaczka...
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaWhiz
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Q4
    Postów
    107

    Domyślnie

    pomieszanie mumina z amerykańskim kanciakiem
    Prawda, tego właśnie się obawiam.

    Co do zwiększenia sprzedaży, to właśnie zabija Alfę. To nigdy nie było dobrze sprzedające się auto, no, może poza Giulią. Zawsze była nieco z boku, nietypowa, wyjątkowa i bezkompromisowa. Żeby szukać popularności, trzeba iść na kompromisy. A tego się po prostu nie powinni tykać. Tego najbardziej już teraz brakuje.

    Gdzie się podziały takie patenty jak 140 l bagażnika w GTV (bo chłopaki najpierw ją narysowali, potem zrobili, potem poszli na siestę a na końcu było "Mamma mia! Zapomnieliśmy o bagażniku!"). Gdzie jest transaxle, gdzie tarcze on-board, gdzie to całe szaleństwo? Szkoda, po prostu szkoda, że auta już nie są takie jak kiedyś.

    ale jak zobaczyłem najpierw zapowiedź
    Nie ma lekko, jak byłem w salonie, kolana mi się ugięły. Stoją obok siebie te auta, różnią się tylko znaczkiem. A obok Giulietty QV stoi Jeep Wrangler i wszystko jest w normie.
    Ostatnio edytowane przez AlfaWhiz ; 05-01-2012 o 10:42

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja już widziałem (we Włocławku - zdjęcie z salonu było na otomoto) Giuliettę obok Ducato, więc Wrangler to już jakiś postęp .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Giulia] Alfa Giulia- 2015
    Utworzone przez KRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15655
    Ostatni post / autor: 18-11-2019, 20:00
  2. Alfa Giulia Sprint
    Utworzone przez Dymo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 23:51
  3. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  4. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory