Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Temat: Brera 2.4 JTDM czy Giulietta 1.4 Mair (nowa) - jak babcie kocham, nie wiem...

  1. #1
    czupryn
    Gość

    Domyślnie Brera 2.4 JTDM czy Giulietta 1.4 Mair (nowa) - jak babcie kocham, nie wiem...

    Czołem,

    tytułem wstępu: na zachętę dostałem od rodziców Alfę 146. Na zachętę, ponieważ w wieku 18 lat zrobiłem kat. A i w tym momencie zapomniałem o samochodach. Stała sobie ta 146 na parkingu od marca, w końcu się zmobilizowałem, zacząłem jeździć i zakochałem się w AR. Teraz chciałbym coś, co z dumą postawie obok motocykli.

    Zastanawiam się pomiędzy Brerą 2.4 JTDM (używaną), a Giuliettą Distinictive 1.4 (nową). Potrzebuje samochodu przede wszystkim dla siebie, tzn. ma przyjemnie się prowadzić, cieszyć oko i zachować racjonalne koszta utrzymania. Zamierzam go wykorzystywać do codziennej, ale niezbyt natężonej jazdy (uczelnia, czasem praca, wieczór na mieście) i dalszych wypadów za granice (z racji tego, że uwielbiam podróżować, wyjeżdżam często. Dotychczas na motocyklu). Pasażera z tyłu przewożę raz na ruski rok i na razie tak zostanie. Spalanie w granicach 10l/100km jest akceptowalne. Po opisie wszystko wskazuje na to, żeby brać Brere i się nie oglądać. Skąd więc dylemat?

    Na Brerę mogę przeznaczyć około 15 tys. euro. Chciałbym, żeby w cenie na wyposażeniu był komputer pokładowy, skóra i skyview. Przytoczony powyżej silnik wybrałem ze względu na racjonalność - 2.2 jts jest podobno drogi w utrzymaniu i awaryjny, 1.8 drogi podczas zakupu i ciężko dostępny, 3.2 bardzo drogi. Standardowe koszy utrzymania Brery mnie nie przerażają, nie mam pojęcia jak wyglądają koszty w przypadku awarii i jak często się one zdarzają. Zresztą, nie ukrywając, zależy mi przede wszystkim na doznaniach estetycznych i przyjemnej jeździe, do 3 sekund na 100 i tak nie zejdę. Problem leży w tym, że Brery spełniające postawione kryteria są używane i raczej z lat 06-07 niż 08, 09. I tu na scenę wchodzi Giulietta.

    Mógłbym na firmę wziąć nową Giuliette Distinctive 1.4 Mair, którą bazowo wyposażyłbym w skyview, pakiet sportowy, skórkę, nawi i głośniczki (jak się spisuje Bose w Giuliettcie, bo słyszałem, że w Brerze były problemy? Nie zależy mi na mocnym basie, raczej czystym dźwięku z średnich i wysokich tonów). Wszystko funkiel nówka, prosto z salonu, z gwarancją producenta. Do tego wydaje mi się, że samochód jest nowszy technologicznie (odczuwalnie?). Za łączną cenę o 5-6 tys euro większą niż Brera.

    I tu jest dylemat - mniej ekskluzywna, droższa Giulietta, ale z gwarancją i wyposażeniem dobranym według mojego widzimisię, czy piękna Brera, ale używana, bez gwary i na jtdm. Od razu uprzedzam, że rozwiązanie w stylu "Brera 2010 na firmę" nie wchodzi w grę, na firmę mogę wziąć tylko nowy samochód i na pewno nie drożej niż 20 tys. euro. Na Brerę więcej niż 15 tys. euro raczej też nie wyłożę.

    Być może to brzmi jak dylematy osła w żłobie, ale ja naprawdę mam poważny zgryz. Chyba po prostu boję się, że kupię używaną Brerę i później będę do niej więcej dokładał niż się z niej cieszył...

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Jeśli nie jest potrzebna Ci funkcjonalność auta 2+2 to kupuj Brerę i się nie zastanawiaj
    Do tego motor 2.4 wytrzyma dwa takie 1.4 i do tego mruczenie 5 cylindrowca w Brerze bezcenne
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 08-12-2011 o 23:55

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Brera, byle dobry egzemplarz z pewnego źródła.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    brera








  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    tylko brera
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    ...póki nie masz zobowiązań czyli rodziny - tylko brera

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Nawet jak masz w najbliższych planach rodzinę-bierz Brere

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar monika
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    156 2.4 JTD; 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    93

    Domyślnie

    Brera. Za julką przemawia tylko zapach nowego samochodu.

  9. #9
    czupryn
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisałem w ostatnich zdaniach, serce ciągnie do Brery, tylko boje się, że mogę wpaść na minę. Jak to jest w tym temacie, łatwo kupić coś, co się będzie sypać? Słyszałem sporo dobrego o dieslach w Alfie, ale z drugiej strony są to silniki, które wymagają odpowiedniego podejścia. A ja nie chce przeżywać śmierć pompy czy turbiny po paru kilometrach. Tak samo sprawa elektroniki - trzeba uważać?

    Wybaczcie, jeżeli te pytania są dla Was śmieszne bądź obraźliwe, ale nie wierze w bezawaryjność pojazdów. Miałem motocykle prosto z salonu i w każdym, mimo odpowiedniego podejścia coś się sypało. Z tym, że sprawę rozwiązywała gwarancja, której Brera nie będzie mieć.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    W takim razie rób jak uważasz

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Pytanie o spalanie Giulietta 1,4TB Mair 170KM TCT
    Utworzone przez tombi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2014, 21:14
  2. [Giulietta] Nowa Giulietta
    Utworzone przez MissMarfa w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 08:57
  3. [Brera] Alfa Brera 2.0 JTDm w Opolu
    Utworzone przez mateoski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:27
  4. Giulietta - prawie nowa
    Utworzone przez Dymo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 22:54
  5. [Giulietta] Giulietta TCT -automat 1.4 Mair 170KM Prog. 84 900,- i Dist. 91 900,-
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory