Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Prośba o pomoc w przetłumaczeniu dokumentów i rejsracji

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie Prośba o pomoc w przetłumaczeniu dokumentów i rejsracji

    Witam właśnie zakupiłem swoją pierwszą Alfę 159 , niestety jest ona sprowadzana z Włoch i takie też ma papiery ,
    jest to również moje pierwsze auto sprowadzane i nie mam doświadczenia w sprawach rejstracji auta z zagranicy
    chciałbym się dowiedzieć czy posiadam wszystkie potrzebne dokumenty do rejstracji jeśli tak może znacie kogo kto
    wie co dalej powinienem zrobić , gdzie się udać z góry dziękuję za POMOC>>>>>



  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maikel Zobacz post
    Witam właśnie zakupiłem swoją pierwszą Alfę 159 , niestety jest ona sprowadzana z Włoch i takie też ma papiery ,
    jest to również moje pierwsze auto sprowadzane i nie mam doświadczenia w sprawach rejstracji auta z zagranicy
    chciałbym się dowiedzieć czy posiadam wszystkie potrzebne dokumenty do rejstracji jeśli tak może znacie kogo kto
    wie co dalej powinienem zrobić , gdzie się udać z góry dziękuję za POMOC>>>>>



    Kolego, tysionc pincet razy było, co się robi z Włochem. Pisałem ja, pisali inni... poszukaj.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    To handlarz nie dał przetłumaczonych dokumentów? Pewnie jeszcze kazał akcyzę zapłacić i podpisywałeś umowę na Włocha?! ;>

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    no niestety tak było jak piszesz , a wiążą się z tym jakieś kłopoty....

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Heh to teraz o to pytasz? Podpisałeś umowę jakbyś był we Włoszech i kupił auto bez żadnego pośrednika. W tym przypadku jeśli auto będzie kradzione, nie będzie opłacony podatek VAT, to ścigają Ciebie, a handlarz "się wypnie", no ale pewnie było sporo taniej

    Musisz podjechać do celnego zapłacić akcyzę, niedaleko UC jest biuro gdzie tłumaczą dokumenty, załatwisz tam wszystko.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Kontakt do tłumaczy włoskiego znajdziesz w urzędzie celnym, skarbowym, sądzie.. wszędzie. Wyniesie Cię to ok. 100 zł.

    Potem POLECAM wynająć rzeczoznawcę z urzędu celnego i porozmawiać z nim "szczerze", najpierw wybadać gościa a potem przedstawić sytuację jasno że samochód ledwo na kołach stoii, zawieszenie rozklekotane, skóra podrapana, zderzaki połamane, felgi obdrapane, turbina dymi.. no ogólnie kaplica i ten samochód wart co najwyżej 50% ceny rynkowej.. no a co nie jest tak panie? Koszt - ok. 100 zł.

    Potem płacisz akcyzę zwykle już od ceny w/w utargowanej + ew. czepianie się urzedu celnego że to że tamto nie mogą.. tak czy siak zapłacisz DUŻO taniej niż z miejsca jak byś poszedł, znaleźli by że Twój samochód wg. katalogu kosztuje majątek i od tego majątku płacisz..

    Potem w urzedzie skarbowym też coś trzeba wybulić - już nie pamiętam ale wiem że jakieś drobne.

    Potem urząd komunikacji, na dzień dobry 500 zł recykling, i standardowa rejestracja ok 300 zł.

    Tak było 3 lata temu, teraz się może minimalnie zmieniło, niemniej rzeczoznawca najważniejszy..


  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    TG
    Auto
    Mito QV
    Postów
    97

    Domyślnie

    Wow nie wiedziałem że w Twoich rejonach tacy tani są rzeczoznawcy bo u mnie taka wycena kosztuje 310 zł wszędzie i nikt nie zrobi Ci to za mniejsza cene..

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Dokumenty z włoskiego na polski 80 zł dałem, a za rzeczoznawcę 100 zł, albo 120 zł nie pamiętam.. ale to mówię, było 3 lata temu może teraz drożej?


  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Pierwszy raz słyszę, że w urzędzie celnym można negocjować cenę od której obliczany jest podatek akcyzowy. Biorą z Eurotaxu.
    Jak się nie zgadzasz, to owszem, może zostać powołany rzeczoznawca, ale nawet jego świstek niewiele dla urzędu znaczy. Jeżeli dalej się nie zgadzasz, to możesz skierować sprawę do sądu administracyjnego, w którym raczej niewiele wskórasz, bo kasy w budżecie brakuje. W całą procedurę w UC zaangażowanych jest najczęściej 2-3 urzędników, żeby zminimalizować "szansę" na korupcję.
    Może są jeszcze urzędy, gdzie da się coś przykombinować, ale szczerze wątpię.
    Na pewno nie przy takich sumach. Gdybyś miał pociąg lewego alkoholu i kilka baniek na łapówę, to może, ale nie przy gracie za 10 tys.

    Procedura jest dokładnie opisana w Kodeksie Celnym (szczególnie art. 23 §7).
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    To nie negocjowanie tylko opłacanie akcyzy z ceny danego modelu, w EuroTaxie stoii np. za 35k zł, a Twój jest wart 19k zł bo to bo tamto..


Podobne wątki

  1. [166] Prośba o pomoc
    Utworzone przez havai w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 22:21
  2. Tłumaczenie dokumentów Warszawa
    Utworzone przez cineq1983 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 15:12
  3. Prośba o pomoc w przetłumaczeniu dokumentów i rejsracji
    Utworzone przez Maikel w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 06:23
  4. Tłumaczenie dokumentów, wymagane?
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 17:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory