Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problemy z silnikiem

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie Problemy z silnikiem

    WITAM SERDECZNIE !!!!!JESTEM POSIADACZEM ALFY 147 1,9JTD OD JAKIŚ 3 MIESIECY I JEŻDZI MI SIE TYM AUTEM BARDZO DOBRZE ALE OD JAKIŚ KILKU DNI PRZY GWAŁTOWNYM PRZYSPIESZANIU ZAPALA MI SIE KOMUNIKATmotor control system failure!!!!!

    KOMUNIKAT ZAPALAŁ SIE I ZARAZ ZGASŁ I NIC SIE NIEDZIAŁO W DNIU DZISIEJSZYM AUTO NA CHWILE STRACIŁO MOC PO ODPUSZCZENIU GAZU KOMUNIKAT ZGASŁ I AUTO ZNOWU WRUCIŁO DO NORMY !!!!KOMUNIKAT ZAPALA SIE TYLKO PRZY GWAŁTOWNYM PRZYSPIESZANIU (NIE JEST NA STAŁE) SZCZEGULNIE NA 3 I 4 BIEGU !!! CZY KTOŚ WIE O CO MU CHODZI ???????ZNACIE KOGOŚ KTO TO MOŻE NAPRAWIĆ??????

  2. #2
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Trochę nie ten dział, mam nadzieje, że chociaż jesteś z wielkopolski Jeśli tak to podaj z której części. Pierwsze i najważniejsze alfe trzeba podłączyć pod komputer serwis, mechanik lub w tym dziale poszukać osoby z laptopem i kablem z twojego rejonu. Uzupełni też który jtd masz ile koni. Problemów może być dużo podaj kod błędu z ecu na forum 147 dostaniesz rade.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Witam!!!!jestem z okolic poznania a dokładnie z kórnika!!!!alfa ma 110km !!!!!mechanik ...............podłaczenie pod kompa........tyle teorii co mechaników .......myślałem ze może ktoś ma zaufanego mechanika który niebedzie wymieniał cześć za częścia aż uda mu sie trafic a ja strace majatek na te jego wymiany a przedewszystkim cierpliwość do auta i do niego !!!!!

  4. #4
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Ale ja nie kazałem ci oddać auta do naprawy tylko na diagnozę, wiem że mechanicy mogą szukać w ciemno bardzo długo. No ale podczas diagnozy każdy zczyta taki sam błąd z ecu potem będzie kwestia u kogo naprawa. Proponuje Ci jednak zamiast diagnosty odwiedzić jakiś zlot alfaholików w Poznaniu (co tydzień gdzieś sie spotykają) tam na pewno ktoś ma kabel to ci zbada. Albo Kupić kabel na allegro i samemu zobaczyć http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=...=40&prodid=304

    Warsztatu nie polecę nie moje rejony może tu coś bedzie http://www.forum.alfaholicy.org/wiel..._poznaniu.html

    Życzę powodzenia

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Witam !!!!! Udałem sie dziś do mechanika (znajomego) po podłaczeniu alfy pod komputer wywaliło że uszkodzony jest czujnik ciśnienia doładowania !!!!!! Po wyczyszczeniu tego czujnika jezdziłem autem około godziny i narazie jest ok !!!!!!!! Wiec mam nadzieje ze to było tylko to !!!!!pozdrawiam!!!!!!!

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cima&paula
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    alfa 164 tb v6 ;)
    Postów
    828

    Domyślnie

    fajnie ze znalazles pomoc na forum zapraszamy jutro na spota na malcie
    alfa 145 1.4 boxer - byla
    alfa 155 2.0 ts 16v - byla
    alfa 164 2.0 v6 tb - jest

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    jeśli się powtórzy to zacznij od sprawdzenia wszystkich węży i przewodów... może np. gdzieś być pęknięcie itp. i łapać powietrze lub tracić ciśnienie i wywala błąd...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    mialem to samo - pekniety waz intercooler - kolektor ssacy

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar tomasz switala
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    piła
    Auto
    alfa 156 2,4jtd
    Postów
    1,175

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAJ Zobacz post
    Witam !!!!! Udałem sie dziś do mechanika (znajomego) po podłaczeniu alfy pod komputer wywaliło że uszkodzony jest czujnik ciśnienia doładowania !!!!!! Po wyczyszczeniu tego czujnika jezdziłem autem około godziny i narazie jest ok !!!!!!!! Wiec mam nadzieje ze to było tylko to !!!!!pozdrawiam!!!!!!!
    nie chce krakac ale czujnik cos wykryl za jakis czas sprawdz czy blad sie znow nie pojawil

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAJ Zobacz post
    po podłaczeniu alfy pod komputer wywaliło że uszkodzony jest czujnik ciśnienia doładowania
    Jeśli ponownie wyskoczy to samo, broń boże nie wpadnij na pomysł że czujnik jest zepsuty i że trzeba go wymienić...

Podobne wątki

  1. [147] Problemy z silnikiem
    Utworzone przez oosia w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 00:19
  2. [GTV] Problemy z silnikiem JTS 2.0
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 14:52
  3. Problemy z silnikiem JTS 2.0
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 07:38
  4. Problemy z silnikiem JTS 2.0
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 15:16
  5. Problemy z silnikiem
    Utworzone przez AF156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 13:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory