Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Coś piszczy przy kole podczas skrętu na postoju i przy wolnej jeździe

  1. #1
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie Coś piszczy przy kole podczas skrętu na postoju i przy wolnej jeździe

    Panowie jest taki problem. Mianowicie cos piszczy przy przednim lewym kole najbardziej podczas skręcania w prawą stronę na postoju i podczas wolnej jazdy!! Pisk ten praktycznie zanika w czasie jazdy. Co to może być?? Czy wina może leżeć po stonie hamulców??
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 17:11

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    moze jakis kamyszek sie wdostał gdzies przy klocku , trudno okreslic, najlepiej to jakbys zdjął koło i by bylo wszystko jasne

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    na postoju tez ci piszczy jak dobrze zrozumialem a jak nie krecisz kierownica na postoju tez? a moze paski masz luzne?albo jakis napinacz moze lozysko na alternatorze opisz troche bardziej szczegolowo

  4. #4
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Piotriix ale to piszczy- trzeszczy od koła przedniego lewego wtedy jak skręcam w prawo najbardziej na postoju i podczas wolnej jazdy natomiast jak jade szybko to praktycznie tego nie słychać czasem też sobie zgrzytnie jak przejade przez jakąś nierówność. Dzwięk ten dochodzi bezpośredno jak by od felgi. Ja tak sobie myśle że to być może jest zapieczony tłoczek hamulcowy bo czasem jak hamulcuje to przy lewym kole jakby nie równo brało i ABS czasem nie działa tak jak powinien, musze rozebrać zacisk wyjąć klocek i oblukać co i jak.... no bo tak to co to by mogło jeszcze być?? Jeśli łożysko to powinno huczeć podczas jazdy..... tak więc mi najbardziej na hamulce pasuje....
    P.S rozbierał ktoś już zacisk?? bo dla mnie to pionierska robotka będzie.... :x

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    to jest bardzo proste sa dwie sruby do odkrecenia i juz zacisk wyjety.jezeli piszczy hamulec to powinno kolo byc gorace u japoncow spotkalem taki patent ze na klocek nakladana byla taka blaszka sprezynka i jak d\grubosc okladziny zmalala do okreslonej wartosci to ta blaszka tarla o tarcze hamulcowa i tak piszczala super sprawa i to bez elektroniki.kiedys jak kupilem militecha do oleju przeczytalem ze cylinderek nie bedzie sie zacieral jak wpusci sie pare kropel pod gumke zabezpieczajaca i sprobowalem bo mialem taki upierdliwy zacisk i poskutkowalo jezdzilem 4 lata i juz wiecej nie mialem znim zadnych problemow. to piszczenie to byc moze swozen zwrotnicy /ten przegub u dolu wachacza laczacy piaste/ a moze lozysko kolumny te nad sprezyna moze to tez byc cos z gumami od stabilizatora jak sie zacieraja to tez piszcza jak by nie patrzec to silikon w sprayu poprosic kogos aby kolysal sam lub krecil kierownica nasluchwac gdzie sie to wydobywa psiknac tam jezeli zniknie to masz przyczyne.uf ale sie nagadalem

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    zeby u Ciebie był juz zacisk zapieczony to tak prawdopodbne jak 1 do miliona :mrgreen:

    zdjąc koło i oblukac co tam sie dzieje :wink:

  7. #7
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj wziąłem Alfe na lewar zdiołem koło i...... nic nie piskło nawet na moment nakręciłem się to kierownicą i nic. No więc zamontowałem koło Alfe opuściłem skręcam kołami i cisza!!!! no to jazda próbna- ujechałem z 2 km no i zawracam z powrotem na dom, skręcam kierownicą i znowu zgrzyta........
    No nic zrobie tak jak Piotriix radzisz... Dzieki :wink:

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    no i jak tam marcino znalazles ta piszczalke? ciekawy jestem co to ale zaloze sie o piwo ze to sworzen zwrotnicy :mrgreen:

  9. #9
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    No i udało się Piotriix piszczałka zneutralizowana!!!!!
    Tak do końca to nie wiem co było tego przyczyną, bo razem ze znajomym a w zasadzie znajomy rozebrał zacisk (troszke ma większe doświadczenie w tych sprawach) ja asystowłem :wink: wszystko co się dało przeczyścił WD40 ja profilaktycznie wszystkie elementy zawieszenia które mogłby odpowiadać za ten dzwiek wypsikałem sylikonem w spreyu (cała puszka poszła...... :mrgreen: ) no i nareszcie upragniona C I S Z A!!!!!!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 11:22
  2. Coś piszczy zwłaszcza podczas skrętu w prawą stronę.
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 23:39
  3. huczenie podczas skrętu w kole
    Utworzone przez dEdEkA w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 23:34
  4. [GTV] Coś puka przy prawym kole, szybciej podczas przyśpieszania, na luzie przestaje pukać
    Utworzone przez ghost_wroc w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 05:12
  5. [145] dziwne odgłosy przy wolnej jeździe.
    Utworzone przez destroj w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 18:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory