Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Sonda Lambda - orginał Bosch padł???

  1. #1
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie Sonda Lambda - orginał Bosch padł???

    Rok i jeden miesiąc temu zakupiłem nową sonde lambda http://allegro.pl/sonda-lambda-alfa-...964121340.html dokładnie taką i dokładnie u tego sprzedawcy. I dziś na trasie auto po raz pierwszy mnie zawiodło, szarpie nie wchodzi na obroty. Po podłączeniu do kompa sygnał z lambdy plaski jak cycki Hanki z Klanu.(Lambda Pre Cat Sensor w alfa diag, pre cat status .) Kabel wszystko całe czyli to nie zabłąkany kamień czy gałąź zresztą to się stało zupełnie bez głośnie i bez żadnej słyszalnej przyczyny po prostu nagle na prostej osłabła odrazu pobocze awaryjki no i stan rzeczy j.w. Teraz pytanie co się stało , przecież sonda nie powinna się tak szybko uszkodzić??Przebieg od montażu to jakieś 20 tyś, styl jazdy dynamiczny(nawet bardzo) , silnik po remoncie wiec olejem nie leje do wydechu, ostatnio nawet falowanie się uspokoiło, ogólnie nie zgłaszam żadnych problemów z autem aż do dziś, wydech modyfikowany ale wszystko na swoim miejscu kata padł i został zamieniony na sportowy uniwersalny do tej pojemności firmy Magnaflow końcowy tłumik Ultera, na takim setupie zrobiłem jakieś 5 tyś km.. Po świętach zakupię nówkę pewnie znów orginał Bosch tylko chciałbym wyeliminować coś co potencjalnie się przyczyniło do szybszego padnięcia tejże lambdy

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Zmierz tą sondę, ale mi wygląda wizualnie na jakąś lewiznę. Dziwne te oznaczenia.

    Najlepiej weź na spokojnie ale na ciepło koniecznie zmierz tą sondę miernikiem analogowym i czy dochodzi do niej jakiekolwiek napięcie. Spotkałem się razy kilka że w lewych sondach Bosch przecierał/pękał kabel w tej plastikowej otulinie na wejściu do sondy. Sama z siebie była sprawna, ale nijak nie szło juz kabla dosztukować.

    I teraz moja rada mała, bo wymiana Cię nie ominie. Kupuj sondę o numerze 0 258 986 602, nie szukaj do jakiego auta bo to kod producenta. To sonda LSF 4.3 produkowana dla Forda, zastępująca każdą sondę o numerze 0 258 006 xxx
    Koszt pi razy oko 150zł, trzeba tylko doczepić dalszą część kabla z wtyczką (polecam odciąć fabryczne końcówki-szybkozłączki i to zlutować). Jeździ na tym kilka Alf już bez żadnego problemu.

    O, jest nawet link: http://allegro.pl/nowa-uniwersalna-s...956011612.html

  3. #3
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Dobrze a znasz tego sprzedającego ?? Bo jak widać ilość komentarzy nie gwarantuje kupna oryginału. Dzieki za info o uniwersalnej sztuce - napewno skorzystam a za oszczedność proponuje na jakimś zlocie piwko wypić

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Kolega dcfan dobrze prawi.
    Nowa sonda może przekręcić się dość szybko jak wali w nią spalany olej lub masz padnięty układ zapłonowy (źle spalana mieszanka) jak piszesz u Ciebie nie ma z tym problemu.
    Sprawdź to co radzi kolega dcfan ,
    -uszkodzenia mechaniczne na przewodzie + wymontuj sondę i zerknij jak wygląda grot.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    .... trzeba tylko doczepić dalszą część kabla z wtyczką (polecam odciąć fabryczne końcówki-szybkozłączki i to zlutować). ...]
    Sonda z lutowanym kablem nie ma prawa działać prawidłowo (nie mam na mysli tego że silnik pracuje). Generalnie wszystkie uniwersalne do których samodzielnie trzeba dołączać kabel są do d...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Sonda z lutowanym kablem nie ma prawa działać prawidłowo (nie mam na mysli tego że silnik pracuje). Generalnie wszystkie uniwersalne do których samodzielnie trzeba dołączać kabel są do d...
    A mówisz to na podstawie?

    Lutowanie kabla radzę właśnie dlatego, żeby nie wprowadzać na linię sygnału dodatkowego oporu, który może zaburzać wskazania. Zanim zaaplikowałem tez sposób do auta sprawdziłem różnice zarówno miernikiem cyfrowym (opór mierzony z dokładnością do 0.001ohma) jak i oscyloskopem sam sygnał.
    W przebiegu sygnału napięciowego nie ma żadnych różnic między sondą z kablem w jednym czy dwóch kawałkach, różnica w oporze rzędu 0.080ohma nie mająca wpływu na wskazania. Lutowanie na odcinku 1cm bez skręcania wiązek.

    Teddy84, bardzo dobrze znam tego sprzedającego, jeśli mogę zamawiam części (różne) tylko od niego i z całą stanowczością polecam. Samych sond kupiłem około 20 do tej pory, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Koło 21 dodam zdjęcia z zakupu pierwszej sztuki testowej, żeby wszystko było jasne.

    ---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

    PS. Sonda w moim aucie ma najechane juz niecałe 50tys na gazie (który według "specjalistów" zabija sondy) i działa jak w dniu zakupu.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Lutowanie kabla radzę właśnie dlatego, żeby nie wprowadzać na linię sygnału dodatkowego oporu, który może zaburzać wskazania. Zanim zaaplikowałem tez sposób do auta sprawdziłem różnice zarówno miernikiem cyfrowym (opór mierzony z dokładnością do 0.001ohma) jak i oscyloskopem sam sygnał.
    Oczywiście, że tak...
    Lut nie ma znaczenia w sygnale i parametrach.
    Sa to tak mało znaczące różnice że można nie brać ich pod uwagę.

    Robię jako pomiarowiec, troszkę w innej dziedzinie, ale też podobne prądy (VDSL, ADSL2+) też miedz.
    Interpretuję masę parametrów złącz, nie tylko parametr OHM na spawie,lucie.
    -opór
    -pojemność
    -szumy
    -obce
    -a symetria
    -ziemia
    -pętla

    Wszystko przeważnie na odcinku 1km , nie ważnie czy kabel cały, czy łączony po drodze w 20 miejscach.To nie światłowód!!

    LUT nie ma tu wpływu!!!!!!!!!!

    Pochwalę się, dostałem ostatnio miernik za 200tys zł EXFO.
    Suchy kabel 1km
    -przekrój 0,8mm
    cały- ble ble kogo to intersuje....wartość XXX
    ten sam łatany w 30 miejscach - wartość różnica 0,3 %
    Mierzony był VDSL 100MB/s +TV HD
    Maciek-156 -zgoda
    A sondę uniwersalną NONAME można wsadzić sobie w .......no!
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 23-12-2011 o 19:21

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Oczywiście, że tak...
    Lut nie ma znaczenia w sygnale i parametrach.
    Sa to tak mało znaczące różnice że można nie brać ich pod uwagę.

    Robię jako pomiarowiec, troszkę w innej dziedzinie, ale też podobne prądy (VDSL, ADSL2+) też miedz.
    Interpretuję masę parametrów złącz, nie tylko parametr OHM na spawie,lucie.
    -opór
    -pojemność
    -szumy
    -obce
    -a symetria
    -ziemia
    -pętla

    Wszystko przeważnie na odcinku 1km , nie ważnie czy kabel cały, czy łączony po drodze w 20 miejscach.To nie światłowód!!

    LUT nie ma tu wpływu!!!!!!!!!!

    Pochwalę się, dostałem ostatnio miernik za 200tys zł EXFO.
    Suchy kabel 1km
    -przekrój 0,8mm
    cały- ble ble kogo to intersuje....wartość XXX
    ten sam łatany w 30 miejscach - wartość różnica 0,3 %
    Dokładnie, dokładnie. Są dziedziny, w których z racji uzytych materiałów albo konieczności dokładności w grę wchodzą tylko całe odcinki kabla. Na szczęście pomiar napięcia na kablu od sondy do tego nie należy. Każdy, kto zwala winę za złe wskazania lambdy na lutowane połączenia nie ma elementarnego pojęcia o elektronice.

    A sondę uniwersalną NONAME można wsadzić sobie w .......no!
    Dokładnie. Noname produkcji pana miecia z garażu faktycznie są do bani. Tutaj mamy oryginał uniwersalny - produkowany zresztą na rynek amerykański, gdzie normalką jest wymiana samego uszkodzonego elementu. Tym bardziej takiego, który sam z siebie jest dość wrażliwy.
    Nawet katalog Bosch dla sondy do Alfy pokazuje numer elementu uniwersalnego (zgodnego ze specyfikacją produktu bazowego). W boschu sonda uniwersalna tylko bez wtyczki jest średnio o 80-100zł tańsza od tej samej z wtyczką = z innym numerem, bo przeciez to inny element jak ma wtyczkę

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    O to chodzi..

    Bosch oryginał - 400
    Ta sama sonda (parametry zachowane) tylko bez wtyczki fabrycznej -200zł

  10. #10
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Dzieki Panowie za ruch w temacie zakupiłem już wyżej wymienioną sonde , a z tym lutowaniem to oczywiście banialuki, dodam ze ja za to siedzę w światłowodach i kabel światłowodowy "dobrze spawany" (gdzie spawy w mufie bedą miec do 0.01 dB a przy dzisiejszym sprzęcie to wykonalne bez problemu) może mieć i 20 spawów i nie będzie to miało wpływu na transmisje. Peace wesołych świąt życze.

Podobne wątki

  1. Czy padł przepływomierz, czy sonda?
    Utworzone przez Marco21 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 15:59
  2. Problem z sonda lambda - która to sonda :(
    Utworzone przez xsnailx w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:28
  3. [GTV] sonda lambda zamiennik czy orginał???
    Utworzone przez xtremo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 19:32
  4. Która przepływka Bosch to orginał
    Utworzone przez Aster156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 12:02
  5. Jak poznać czy sonda to oryginalny BOSCH??
    Utworzone przez KamilWR w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory