Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: nowy zakup alfy pare pytan

  1. #1
    maciek147
    Gość

    Domyślnie nowy zakup alfy pare pytan

    witam wszystkich milosnikow alfy od dzis sie stalem jednym z was. zakupilem dzis alfe 147 1,6 120KM 2002r i mam pare pytan:
    1: jak zakodowac kluczyk bo nie dziala ani jeden ani drogi czy jest jakis sposub kombinacja?
    2: na wyswietlaczu zamiast kilometrow sa same kreski.
    3: przednia prawa szyba nie otwiera sie od strony kierowcy czy to tylko kostka styki jak sciagnac boczek? od strony pasarzera otwiera sie normalnie.
    prosze o odpowiedz.

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Yannkes
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 Ti 1.9 jtd 120 KM 2007r. 159 SW 2.0 jtdm 170km 2010r.
    Postów
    164

    Domyślnie

    1. co to dla Ciebie znaczy, że nie działają kluczyki? nie można nimi odpalić auta?
    2. może walnięty wyświetlacz, może coś z kompem... bez szklanej kuli ciężko określić
    3. może kostka, może styki, może robak wszedł w mechanizm... odp. jak wyżej... a co do ściągnięcia boczka to szukaj zaślepek po śrubach, na pewno masz w "poręczy"

    reasumując, podjedź gdzie podepną Ci pod kompa, tudzież naprawią... - gdzie dokładnie? poczytaj wątek o zaufanym warsztacie... ja ost. polecam P. Maruniaka
    na codzień biokominki a po pracy Alfa

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    co do pytania nr 2.
    Jakie masz radio ?? Oryginalne Alfy czy jakieś "inne" ??
    :>
    Powyżej kolega raczej odpowiedział na poziome pytania
    Bez szczegółów nikt nic konkretnego Ci nie odpowie...

  4. #4
    maciek147
    Gość

    Domyślnie

    szyby juz dzialaja auto ddpala na kluczyk tylko nie zamyka nie otwiera z kluczyka. kluczyk scyzoryk czarny z otwieraniem bagaznika, mam dwa kluczyki w jednym jest bateria padnieta drogi dziala ale nie otwiera. a co do wyswietlacza wszystko dziala normalnie tylko zamiast stanu kilometrow sa takie kreski -------.

    ---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

    kluczyk dziala juz tylko pytanie czy ktos otwieral obudowe od kluczyka. potrzebuja ja otworzyc poniewaz guzik od bagaznika odpadl i trzeba go przylutowac. a w drogim pilocie jest peknieta plytka. wiec jak ktos otwieral obudowe kluczyka prosze o podpowiedz. pozdrawiam

  5. #5
    Gresus
    Gość

    Domyślnie

    Poszukaj na forum odnosnie rozbiorki kluczyka wszystko jest !

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek147 Zobacz post
    witam wszystkich milosnikow alfy od dzis sie stalem jednym z was. zakupilem dzis alfe 147 1,6 120KM 2002r i mam pare pytan:
    1: jak zakodowac kluczyk bo nie dziala ani jeden ani drogi czy jest jakis sposub kombinacja?
    2: na wyswietlaczu zamiast kilometrow sa same kreski.
    3: przednia prawa szyba nie otwiera sie od strony kierowcy czy to tylko kostka styki jak sciagnac boczek? od strony pasarzera otwiera sie normalnie.
    prosze o odpowiedz.
    Ad.1 Pytanie brzmi, czy trzeba kodować czy tylko nie działa otwieranie (może uszkodzona jest płytka) otwarcie pilota masz opisane w instrukcji,
    Ad.2 Problem z licznikiem wynika z niefabrycznego radia (lub źle podłączone), kolejna kwestia to ktoś cofał licznik i mu się nie udało,
    Ad.3 Już naprawiłeś
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  7. #7
    maciek147
    Gość

    Domyślnie

    wiec tak kluczyk zrobiony szyby tez. okazalo sie ze licznik nie byl cofany poprzedni wlasciciel daje gwarancje. lecz auto stalo w komisie 2 miesiace i najprawdopodobniej rozladowal sie akumlator. dowiedzialem sie ze mozna jakos to wylaczyc jak sie dlogo przytrzyma przycisk do kasowania przebiegu i kreski ------- znikna i pokaze sie przebieg. wiecie cos o tym?? i jeszcze gadzie autko ma filtr powietrza zlacze diagnostyczne bo jest w niej jak dobrze kojaze obd II a posiadam taki kabelek. i na jakim oleju najlepiej jezdzic auto ma przejechanie 150 tys poprzedni wlasciciel lal mobila 1 polsyntetyk 10 w40

  8. #8
    Gresus
    Gość

    Domyślnie

    Ja też przy zakupie miałem słabe aku wyjmowałem stare auto stało cały dziń bez aku i nic takiego nie miałem no może że moja 04 ale czy to duza róznica :/
    U mnie jest filtr od strony kierowcy nidaleko lamy. Odkręca się bezpieczniki przy aku a potem dolot do filtra.
    Złacze masz za osłoną bezpieczników w kabinie.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Co do mrugania licznika w kwesti akumulatora to bzdura, albo kręcony licznik albo źle podłączone radio.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  10. #10
    maciek147
    Gość

    Domyślnie

    licznik nie krecony bo auto serwisowane caly czas. a radio orginalne. jutro pojade do speca z nowej soli i zobacze co mi powie.

Podobne wątki

  1. Pare pytan o q4
    Utworzone przez Wuziu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 20:40
  2. Pare pytan
    Utworzone przez pozeczkowy w dziale GT
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 22:43
  3. pare pytan co do rozrządu w 3.0 v6
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 21:20
  4. 156 1.9 jtd po lifcie - pare pytan
    Utworzone przez eryk328e46 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 14:04
  5. [156] kupno używanej alfy romeo 156 i pare tam pytan
    Utworzone przez piotrauto w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory