Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Temat: 156 2.4 20v czy Mondeo St 220?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie 156 2.4 20v czy Mondeo St 220?

    Siemanko.

    Panowie ( i Panie ) mam nadzieję, że Wy pomożecie mi rozwiać mój dylemat. Otóż na wiosnę planuję zmienić auto. Aktualnie śmigam moim 156SW 2.0JTS i jestem bardzo zadowolony. Kwestia tylko tego, że po 42tyś km, które razem zrobiliśmy, chciałoby się ciut więcej mocy pod maską, przy podobnych kosztach przy dystrybutorze Gdyby nie ograniczenia budżetowe (na auto planuję przeznaczyć 25tyś zł), to nie miałbym cienia wątpliwości i na pewno zagościła by u mnie 159 SW, a tak to niestety mam dylemat. Zgodnie z tematem, oto moje2 typy:

    1) 156 SW 2.4 20v (w planach na pewno byłby program u Cinka lub u Rogala, bo w Warszawie jestem regularnie, a do Cinka kawałek drogi)
    Pytanie, dlaczego nie 2.5 V6? Odpowiedź bardzo prosta. Znalezienie poliftowej V6 graniczy niemal z cudem. Do tego trochę za mały bagażnik, żeby jeszcze zagracić go kołem zapasowym (jeżeli V6 to na pewno z LPG)

    2) Mondeo ST220 od 2003 roku wzwyż (ze względu na blacharkę, która została poprawiona dopiero w 2003r przy okazji liftu)
    Oczywiście przy Mondeo biorę pod uwagę tylko LPG. Podobno bardzo ekonomiczne te silniki jak na 3.0 V6, w trasie niby idzie zejść nawet do 9l, choć póki nie zobaczę na żywo, to zbytnio nie biorę tego do głowy.

    Więc teraz pora na Was drodzy Alfaholicy: co byście wybrali mając do wyboru te 2 samochody? A może jakieś inne alternatywy dla nich w kwocie, którą podałem? Co prawda mam jeszcze ze 3-4 miesiące, ale nie chciałbym podejmować pochopnych decyzji, bo później mogą one sporo mnie kosztować zarówno nerwów, rozczarowań jak i pieniędzy. A dla mnie to dużo pieniędzy i chciałbym je rozsądnie wydać. Dodam, że jeżdżę 70% trasa, 30% miasto i bardzo cenię sobie możliwość bardzo pewnego prowadzenia auta szczególnie w zakrętach ( nie chciałbym zwalniać w łukach do 130 jak większość kierowców Octavii I czy Passata B5, gdzie ja moją 156 bez problemu jadę 180 bez żadnego zwalniania) jak i lubię mieć czym wyprzedzić dynamicznie przy prędkościach powyżej 150-160km/h. Z góry dzięki za wyrażenie swojej opinii

    Pozdrawiam,
    Tomek

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Siemanko.

    Panowie ( i Panie ) mam nadzieję, że Wy pomożecie mi rozwiać mój dylemat. Otóż na wiosnę planuję zmienić auto. Aktualnie śmigam moim 156SW 2.0JTS i jestem bardzo zadowolony. Kwestia tylko tego, że po 42tyś km, które razem zrobiliśmy, chciałoby się ciut więcej mocy pod maską, przy podobnych kosztach przy dystrybutorze Gdyby nie ograniczenia budżetowe (na auto planuję przeznaczyć 25tyś zł), to nie miałbym cienia wątpliwości i na pewno zagościła by u mnie 159 SW, a tak to niestety mam dylemat. Zgodnie z tematem, oto moje2 typy:

    1) 156 SW 2.4 20v (w planach na pewno byłby program u Cinka lub u Rogala, bo w Warszawie jestem regularnie, a do Cinka kawałek drogi)
    Pytanie, dlaczego nie 2.5 V6? Odpowiedź bardzo prosta. Znalezienie poliftowej V6 graniczy niemal z cudem. Do tego trochę za mały bagażnik, żeby jeszcze zagracić go kołem zapasowym (jeżeli V6 to na pewno z LPG)

    2) Mondeo ST220 od 2003 roku wzwyż (ze względu na blacharkę, która została poprawiona dopiero w 2003r przy okazji liftu)
    Oczywiście przy Mondeo biorę pod uwagę tylko LPG. Podobno bardzo ekonomiczne te silniki jak na 3.0 V6, w trasie niby idzie zejść nawet do 9l, choć póki nie zobaczę na żywo, to zbytnio nie biorę tego do głowy.

    Więc teraz pora na Was drodzy Alfaholicy: co byście wybrali mając do wyboru te 2 samochody? A może jakieś inne alternatywy dla nich w kwocie, którą podałem? Co prawda mam jeszcze ze 3-4 miesiące, ale nie chciałbym podejmować pochopnych decyzji, bo później mogą one sporo mnie kosztować zarówno nerwów, rozczarowań jak i pieniędzy. A dla mnie to dużo pieniędzy i chciałbym je rozsądnie wydać. Dodam, że jeżdżę 70% trasa, 30% miasto i bardzo cenię sobie możliwość bardzo pewnego prowadzenia auta szczególnie w zakrętach ( nie chciałbym zwalniać w łukach do 130 jak większość kierowców Octavii I czy Passata B5, gdzie ja moją 156 bez problemu jadę 180 bez żadnego zwalniania) jak i lubię mieć czym wyprzedzić dynamicznie przy prędkościach powyżej 150-160km/h. Z góry dzięki za wyrażenie swojej opinii

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie, co Ci się bardziej podoba.
    We mnie Mondeo nie wzbudza żadnych emocji. Ani pozytywnych, ani negatywnych.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #3
    Van Holden
    Gość

    Domyślnie

    Mondeo jest nijakie.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Mondeo znajdziesz na większym wypasie. Pewnie też bardziej sąsiadom zaimponujesz Będzie lepiej wyposażone. Ale Alfa da Ci więcej frajdy podpisuję się pod powyższym.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Mondeo znajdziesz na większym wypasie. Pewnie też bardziej sąsiadom zaimponujesz Będzie lepiej wyposażone. Ale Alfa da Ci więcej frajdy podpisuję się pod powyższym.
    Ja kupiłbym Mondeo.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Może i mondeo jest słabe z wyglądu, ale ma benzynę z LPG pod maską, czyli zestaw tego co najlepsze. W Alfie niestety pod uwagę bierzesz diselesa, a niestety diesel to zło wg. mnie.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Po ostatniej przejażdżce 2.5 V6 w 156, najchętniej bym je właśnie zakupił 2.4 odchodzi na drugi plan póki co No ale niestety, jak wiadomo, znaleźć poliftową (albo chociaż po lifcie wnętrza) SW z V6 pod maską, to graniczy z cudem niestety;/ A zupełnie przedliftowej nie biorę nawet pod uwagę, bo dla mnie to jak cofanie się wstecz zamiast iść na przód. Do diesli też nie mam zbytnio przekonania po doświadczeniach znajomych, dlatego zacząłem się rozglądać po innych markach dookoła i stąd pomysł na te Mondeo. Co do zaimponowania sąsiadom to mam to głęboko w d***e, już się przyzwyczaiłem do pytań typu "Kiedy ostatni raz się zepsuła?" lub "Co się najczęściej psuje?" A jestem chyba jednym z nielicznych w mojej okolicy, który robi ponad 30tyś km rocznie, głównie w trasie i nigdy nie był holowany Ideałem byłaby GTA, ale już się pogodziłem z faktem, że mnie na nią po prostu, póki co, nie stać

  8. #8
    kfz
    Gość

    Domyślnie

    Mondeo to naprawde bardzo fajne auto. Mialem diesla i jesli chodzi o pakownosc, komfort i prowadzenie to naprawde rewelacja.
    Juz kilka razy przymierzalem sie do ST, ale jakos zawsze mi nie po drodze.

    Wyglada moim zdaniem swietnie, nie wiem jak te silniki znosza LPG, ale jesli dobrze, to uwazam, ze jest to bardzo ciekawa opcja.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przejedź się obydwoma bo może zadecydować czynnik subiektywny........

    ---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

    A tak w ogóle to kup 166FL 3,2V6 (jest właśnie z forum na sprzedaż) i wtedy nie będziesz miał dylematów. Piękna, szybka i wypasiona z kasą się zmieścisz.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Do 166 chyba jeszcze nie dojrzałem Chociaż piękno kusi. No i do tego sedana nie biorę raczej pod uwagę - czasem muszę przewieźć sporo gratów i w sedanie miałbym z tym spory kłopot.

Podobne wątki

  1. [159] Koło zapasowe od mondeo mk3?
    Utworzone przez gsmfon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2014, 21:45
  2. Porównanie alfa 156 1.8 vs mondeo 1.8
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-11-2007, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory