Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa Romeo Giulietta 1.8 DOHC i gaz

  1. #1
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Przykre, że się jej już chcesz pozbyć. Ale z drugiej strony...lpg + problemy z głowicą. To Cię dziwi?

  2. #2
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest smutne tylko prawdziwe. Nie mam już nerwów i pieniędzy na to auto. A rady na temat LPG PROSZĘ zachowaj dla siebie. Głowica została zdjęta po zagotowaniu się wody, ponieważ wydmuchało uszczelkę, a przyczyną była awaria wentylatora i wskaźników w samochodzie. Najwięcej o gazie mówią ci, którzy nic na ten temat nie wiedzą i mają kasę na jazdę na paliwie i dobre samochody....

  3. #3
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wołek
    Najwięcej o gazie mówią ci, którzy nic na ten temat nie wiedzą i mają kasę na jazdę na paliwie i dobre samochody....
    Bo prawda jest niestety taka, że stary samochód + lpg zawsze = kłopoty...
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  4. #4
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Nie do końca jest tak jak mówisz, a abstrachując od kwestii moralnych nie stać mnie na jazdę autem palącym 15 benzyny.... Koniec i kropka, poza tym miała gaz jak ją kupiłem. A teraz zakończmy te rozmowy w moim temacie SPRZEDAM...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    łódzkie
    Postów
    93

    Domyślnie

    o w mordę jeża Ty go za pół darmo oddajesz,śledzę forum i widziałem ,że dużo serca w ten samochód włozyłeś gdybym nie miał 164 to już bym jechał ja oglądać,szkoda ,że takie niskie ceny alfy trzymają
    164 TS 95r
    164 TB V6 95r

  6. #6
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wołek
    Najwięcej o gazie mówią ci, którzy nic na ten temat nie wiedzą i mają kasę na jazdę na paliwie i dobre samochody....
    Ok, nie czas i miejsce na mądrowanie się. Choć akurat jeden służbowy na gazie zatarłem i to niezacieralny.. Ale przede wszystkim widać co w nią włożyłeś, więc życzę Ci byś przetrzymał i zachował ją dla siebie na lepsze czasy.

  7. #7
    Zun
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    Cytat Napisał Wołek
    Najwięcej o gazie mówią ci, którzy nic na ten temat nie wiedzą i mają kasę na jazdę na paliwie i dobre samochody....
    Ok, nie czas i miejsce na mądrowanie się. Choć akurat jeden służbowy na gazie zatarłem i to niezacieralny.. Ale przede wszystkim widać co w nią włożyłeś, więc życzę Ci byś przetrzymał i zachował ją dla siebie na lepsze czasy.
    Uwielbiam takie piardy wszechwiedzacych fachowcow . Ludzie , nie jeździjcie na gazie - zatrzecie silniki , popękacie głowice , a ksiądz wam komunii nie da . To , że rzesze ludzi jeżdża na gazie po kilkaset tysięcy i się im nic nie dzieje to szatana spisek jest ! Fabryki wypuszczające samochody na gaz (miedzy innym fiat ) zabłądzili , nie wiedzą co robią - klienci nie dojadą do serwisu. A tak przy okazji - prezerwatywą też mówimy nie ...


    Przepraszam nie mogłem sie powstrzymać , taka demagogia zawsze mnie tak nastraja . Ale nie wiem czemu , słysze to od lat 10 i tak dalej robie swoje - wiem burak ze mnie , ale wole pieniądze które zaoszczędze na palwiie wydać na dopieszczenie auta i - o - moje jakoś się lepiej mają i żadziej zacierają niż te na benzynie - powienienm więc może powiedzieć - stare auta w połączeniu z benzyna to pewne pękniecia głowic , zatarcia , srarcia i milion innych rzeczyn , bo ja dalej jeżdze a inne już przestały ......

    p.s. Pękniecie głowicy spowodowane gazem doprowadziło mnie do łez . A jeśli zatarłeś samochód to zastanów sie nad :
    a. douczeniem sie na temat eksploatacji pojazdu bądź/i : b. zmianą mechanika/serwisanta

    p.p.s. moja alfa ma 200.000 , z czego 100.000 na gazie . Zdarza mi sie nawet kilka razy dziennie podkrecic do 7000 rpm . Nie oszczedzam jej nigdy , taki mam kaprys. Ale wymieniam olej na czas , leje dobry , o auto dbam . Silnik trzyma 6 barow cisnienia oleju , olej czysciutki , silnik kreci jak marzenie ale to pewnie tylko wyjatek potwierdzający regułę .

  8. #8
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zun
    A tak przy okazji - prezerwatywą też mówimy nie ...

    p.s. Pękniecie głowicy spowodowane gazem doprowadziło mnie do łez . A jeśli zatarłeś samochód to zastanów sie nad :
    a. douczeniem sie na temat eksploatacji pojazdu bądź/i : b. zmianą mechanika/serwisanta

    p.p.s. moja alfa ma 200.000 , z czego 100.000 na gazie . Zdarza mi sie nawet kilka razy dziennie podkrecic do 7000 rpm . Nie oszczedzam jej nigdy , taki mam kaprys. Ale wymieniam olej na czas , leje dobry , o auto dbam . Silnik trzyma 6 barow cisnienia oleju , olej czysciutki , silnik kreci jak marzenie ale to pewnie tylko wyjatek potwierdzający regułę .
    No, dzięki za kilka miłych słów i porad eksploatacyjnych. Nawet Alfy fabrycznie wychodziły z gazem. Niedawno kolega z tego forum skasował 33 z fabryczną instalacją, a we Włoszech często widzi się 5. Co więcej w Linea Accessorii jest nawet butla na gaz! Ale w tych krajach nikt na gazie nie kręci do 7 tys., tylko zakłada gaz żeby oszczędzać. 100 tys przejechałeś? Świetnie. I tego silnika od Ciebie bym nie wziął nawet na zabranie na części. Nie zatarłem Alfy na gazie. Nie przyszło by mi do głowy. Zatarłem Toyotę 2.0, silnik przeciętny, ale nie do zdarcia. Nie wiem o kim piszesz w kontekście pęknięcia głowicy. Ale scenariusz wszędzie jest ten sam - zbyt wysoka temp. spalania lpg kręconego na wysokich obrotach przegrzewa komorę i najczęsciej pierwsza pada głowica przyczyniając się do wydmuchania uszczelki. Przy jeździe na autostradzie w tempie roboczym kończy się to zatarciem. Podpytaj w swojej okolicy w meblach w Jasienicy. Padły tak trzy samochody, w tym mój. Ale przykładów przytoczy Ci każde ASO gorąco zalecające na samochody służbowe diesle, a nie gaz, mimo, że przecież na instalacjach też zarabiają.

    Na koniec - wszechwiedzą to na razie Ty się popisywałeś. Ja podzieliłem moimi doświadczeniami. Dla mnie EOT. Życzę tej Giu116 najlepszego.[/u]

  9. #9
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zun
    [Silnik trzyma 6 barow cisnienia oleju , olej czysciutki , silnik kreci jak marzenie ale to pewnie tylko wyjatek potwierdzający regułę .
    Jeszcze dwie sprawy. Nie wydaje Ci się, że 6 bar to ciut za dużo. Takie spore ciut?

    Jakby kogoś zainteresowało w temacie Giulietty
    http://www.allegro.pl/item361667672_..._2_0_1980.html

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zun
    Uwielbiam takie piardy wszechwiedzacych fachowcow . Ludzie , nie jeździjcie na gazie - zatrzecie silniki , popękacie głowice , a ksiądz wam komunii nie da . To , że rzesze ludzi jeżdża na gazie po kilkaset tysięcy i się im nic nie dzieje to szatana spisek jest ! Fabryki wypuszczające samochody na gaz (miedzy innym fiat ) zabłądzili , nie wiedzą co robią - klienci nie dojadą do serwisu. A tak przy okazji - prezerwatywą też mówimy nie ...


    Przepraszam nie mogłem sie powstrzymać , taka demagogia zawsze mnie tak nastraja . Ale nie wiem czemu , słysze to od lat 10 i tak dalej robie swoje - wiem burak ze mnie , ale wole pieniądze które zaoszczędze na palwiie wydać na dopieszczenie auta i - o - moje jakoś się lepiej mają i żadziej zacierają niż te na benzynie - powienienm więc może powiedzieć - stare auta w połączeniu z benzyna to pewne pękniecia głowic , zatarcia , srarcia i milion innych rzeczyn , bo ja dalej jeżdze a inne już przestały ......

    p.s. Pękniecie głowicy spowodowane gazem doprowadziło mnie do łez . A jeśli zatarłeś samochód to zastanów sie nad :
    a. douczeniem sie na temat eksploatacji pojazdu bądź/i : b. zmianą mechanika/serwisanta

    p.p.s. moja alfa ma 200.000 , z czego 100.000 na gazie . Zdarza mi sie nawet kilka razy dziennie podkrecic do 7000 rpm . Nie oszczedzam jej nigdy , taki mam kaprys. Ale wymieniam olej na czas , leje dobry , o auto dbam . Silnik trzyma 6 barow cisnienia oleju , olej czysciutki , silnik kreci jak marzenie ale to pewnie tylko wyjatek potwierdzający regułę .
    Każdy ma inne doświadczenia z lpg i takie pirdoły gadają też użytkownicy gazu jakie to osiągi mają ich autai jak duzo oszczedzają na paliwie z butlą w bagażniku :mrgreen: jaki to klasyk z Lpg :wink:

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35
  3. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  4. Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm
    Utworzone przez tomasz777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 01:49
  5. Alfa 155 1.8 DOHC
    Utworzone przez Jerry1 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 02:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory