Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Podświetlanie zaegarów i deski, obręcze

  1. #1
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie Podświetlanie zaegarów i deski, obręcze

    Witam, od jakiegos czasu zauważyłem ze nie świeci mi pare żarówek (lub jedna bo nie wiem ile tam jest) pod zegarami oraz nie podswietla mi na desce rozdzielczej pokręteł on nawiewu. Postanowiłem wiec wymienić wszystkie przy okazji bo to nie jest duzy koszt i tu nasuwa sie pytanie na jakie? Czytałem forum że wchodza tam zarówki T5 w1.2w, chciałbym zamontowac niebieskie bo zielony mi sie nie podoba pozatym mam niebieski lakier wiec będzie pasowało(przynajmniej mi). Zanalałem na allegro zwykłe żarówki
    http://moto.allegro.pl/kolorowe-zaro...010139222.html
    *i diodowe
    http://moto.allegro.pl/zarowka-t5-1-...007022320.html
    Zamontowal bym diodowe ale nie wiem ile ich powinno być razem czyli deska i zegary, czy nie bedą za mocno świecic i nie będzie wyglądało to zbyt wieśniacko. Dlateko też sie pytam czy miał ktoś z was z tym do czynienia i może się podzielić uwagami.
    *Drugi problem to obręcze. Przy okazji jak bede wymieniał te zarowki założyl bym obręcze aluminiowe bo to bardzo ładnie wyglada ale znalazlem tylko takie
    http://moto.allegro.pl/aluminiowe-ra...022811447.html
    Niestety nie dosc że drogie to jeszcze klejone. Gdzies czytalem na forum że są wkręcane i nie trzeba kleić chyba tu.
    Czy mialby ktoś takie obręcze do sprzedania ??*
    Ostatnio edytowane przez Zlomi ; 03-01-2012 o 16:22

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Podświetlenie:
    Miałem diody i czym prędzej je wywaliłem. Swiatło było bardziej skupione i mi się nie podobało. Można taką diodę papierem ściernym potraktować ale przyznam, że nie wiem jak to wygląda po takiej operacji wizualnie. Poza tym (przynajmniej dla mnie) bardziej przyjemne światło daje zwykła żarówka i takie właśnie ponownie założyłem. Kolejna sprawa to taka, że musiałbyś skrobać tarcze i pokrętła gdyż właśnie one są pomazane na zielono nie żarówki. Więc trochę się robótka przedłuża. Czy warto zmienić na niebieskie? Moim zdaniem nie ponieważ kolor zielony IMO jest "łagodny" i w nocy nie męczy wzroku. Jednak każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

    Obęcze:
    Ja zakupiłem te obręcze właśnie od tej osoby. IMO wcale nie są takie drogie no chyba że znajdziesz gdzieć całe zegary po lifcie to sobie wyjmiesz obręcze. Jak to wygląda możesz zobaczyć to u mnie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...146_domin.html . Nie trzeba ich wogóle kleić. Są tak dopasowane, że poprostu je nakładasz i problem z głowy.

  3. #3
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie

    To dobrze że zapytałem jednak bo myslałem że żarówki sa kolorowe a nie tarcza, więc trzeba kupic białe żarówki ale pytanie jescze ile tam wchodzi??

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Wiesz, jeśli Ci się podoba niebieskie i/lub diody to pakuj je, ja tylko napisałem swoje zdanie . Jeśli chodzi o zegary to o ile mnie pamięc nie myli to 7 lub 8. Możesz to łatwo sprawdzić wyciągając zegary i na odwrocie będziesz widział ile żarówek wchodzi. Na konsoli natomiast 2 lub 3 (raczej 3). Żarówki nie są ogólnie drogie a w zapasie warto mieć . No chyba że kolega się wypowie, który ostatnio zmieniał tutaj żarówki. Jeśli nie wiesz tego to pamiętaj aby tego nie robić na włączonym zapłonie bo wywali błąd poduszki i trzeba będzie kompem kasować błąd.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    ja robiłem test z podświetleniem diodowym (zielone ledy) i efekt był marny, tarcze były podświetlone punktowo, matowienie diód za wiele nie dało, poza tym wskazówki prawie nie podświetlały się, temat odpuściłem, zostawiłem diode led tylko do podświetlenia licznika km.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    jakbyś chciał obwódki na zegary to mam jeszcze jedne komplet orginalnych jak wygląda to obojętnie gdzie popatrz na googlach albo na forum a co do podświetlenia jest opisane na forum jak przerobić wszystko na inny kolor ale zabawy mnóstwo na konsoli jak masz wersje z klima są 2 żarówki nie wiem jak bez ale raczej tyle samo z odkręceniem nie bedziesz miał problemu tylko pamiętaj że pod pokrętłami też są mocowania

  7. #7
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie

    Zabrałem się za ten temat i rzeczywiscie roboty jest bardzo dużo jesli chce sie zmienić kolor podswietlania. narazie zabrałem się za konsole srodkowa i co się okazało, te dwie żarowki przy pokretłach to jedynie szczyt gory lodowej. aby zmienic kolor trzeba też zmienic kolor podświeltania zegarka co nie jest takie tudne bo jest podświetlany taka sama zarowka z obudową plastikowa jak zegary. popielniczka też jest podswietlana (o czym nie wiedziałem bo tez zarowka była spalona). Podswietlane jest takze zapalniczka zwyklą żarowka i nie jest to duzy problem. Schody zaczynają się przy zmianie koloru przełacznika od światel awaryjnych i halogenow oraz znaczka samochodu tam gdzie pokazuje czy drzwi sa otwarte. Podświetlanie jest na diodach led SMd czyli takich małych ukladach na plytce drukowanej, niestety zwykłą lutownica transformatorowa drudno je wymienic. Tych diód smd jest bodajże 4 zielone i 3 czerwone zależy od wersji (3 czy 5 drzwi). U mnie są jeszcze podświetlane przyciski od klimy i zamykania obiegu, Troche inaczej mam to zrobione bo mam klime dorabiana. Tutaj sa jeszcze inne diody led. jak skoncze wymieniać to wszystko dam opis razem ze zdjęciami, narazie czekam na żarowki niebieskie.

    Ps.
    Zapomniałem o tych obręczach, jakbys dał maila to jakos bysmy sie dogadali
    Ostatnio edytowane przez Zlomi ; 09-01-2012 o 14:11

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    No jak mówiłem to skórka za wyprawkę.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Ten temat był tu przewałkowany tyle razy, że w sumie zamiast pisać, starczy poszukać
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zlomi Zobacz post
    Zapomniałem o tych obręczach, jakbys dał maila to jakos bysmy sie dogadali

    pisz na pw na forum bo często tu jestem

Podobne wątki

  1. Podświetlanie w nogach
    Utworzone przez alfastar w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 19:41
  2. Podświetlanie tablicy rej.
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 13:44
  3. [146] Podświetlanie deski rozdzielczej
    Utworzone przez rooxorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 20:26
  4. [146] Podświetlanie deski rozdzielczej
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 13:40
  5. Podświetlanie deski oraz sterowanie
    Utworzone przez marsel w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory