Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Temat: ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TURBO proszę o pomoc i poradę.

  1. #1
    Puki
    Gość

    Domyślnie ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TURBO proszę o pomoc i poradę.

    Witam i od razu na wstępie proszę moderatora o zaakceptowanie mojego wątku, gdyż już raz się napisałem a moderator i tak go nie zaakceptował.
    Użyłem opcji szukaj, i nie znalazłem zaspokajającego moich potrzeb wątku.
    Witałem się już w powitalni ale napisze jeszcze raz- Piotrek, 17 lat (za rok prawo jazdy) uczeń 1 klasy technikum p.technik-mechanik (spec. budowa i naprawa pojazdów samochodowych). A teraz do rzeczy, motoryzacja to moja pasja, a ta motoryzacja z duszą szczególnie, jakieś 2 lata temu w moich okolicach zauważyłem stojącą na parkingu czarną 166tkę z beżową skórą (rocznik 1999) i odrazu się zakochałem w tym aucie, piękna linia, ten samochód jest po prostu cudowny- ale po przemyśleniu sprawy wybiłem sobie szybko tą myśl z głowy- myślałem że takie auto kosztuje pewnie z 40 tysięcy. Aż tu niedawno przypadkowo trafiłem na allegro w 166 i po przejrzeniu cen pomyślałem, że moje marzenie jest do spełnienia. Do tej pory jeżdże po okolicy autem rodziców- wieśwagen vento 1.8 benzyna dziury w karoserii takie że myszy włażą ale koty jeszcze nie więc czas na zmianę auta (moi rodzice są totalnymi ignorantami w sprawach motoryzacji- ma jeździć i tyle) więc wybór należy do mnie, obejrzałem jak do tej pory jedną alfę w komisie w zamościu, http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-jtd...C22185581.html sama linia tego auta mi sie niesamowicie podoba, ale ta akurat wygląda strasznie skąpo na tych felgach, i ogólnie jest w niezbyt ładnym stanie- w każdym razie mam pogląd na sprawę, celowałem właśnie w 2.4 JTD ale (bez obrazy dla użytkowników tego silnika) kultura tej 5 cylindrowej rzędówki to jest jakieś nieporozumienie... jeszcze do tego 10 zaworów... odpuściłem diesla. Ale znalazłem bardzo ciekawą ofertę mianowicie:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-sko...C22059793.html po rozmowie ze sprzedającym- "on wziął auto w rozliczeniu, nie zrobił nim nawet 1km, pali jeździ wszystko jest ok, jak sie chce to można podjechać na stacje diagnostyczną czy jakiś warsztat i sprawdzić, on auta nie zna. z uszkodzeń obdarty przedni zderzak. " Narazie nie mam jak podjechać i go zobaczyć (szkoła) ale przecież te 6 tysięcy to grosze za takie auto, i tutaj zaczynają się schody... Wiem, auto za 6 tysięcy nie będzie idealne, ale chce takie, w którym widze co jest nie tak, i sam sobie to zrobię, niż kupić idealne od niemca z garażu z pod kocyka za 10 tysięcy a za 2 tysiące km sprzęgło do wyrzucenia turbina na złom i drugie 10 trzeba dołożyć a na to mnie już nie stać. Moje pytania:
    1. Czy w ogóle warto interesować się 166 jako autem do zwykłej, codziennej jazdy, dla rodziców, ale i dla mnie- zakochanego w nim po uszy
    2. Jakie są przypadłości tego silnika, jakie jest spalanie przy normalnej jeździe, ile kosztują części
    3. Co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu, wiem że po zdjęciach nic sie nie da ocenić, ale czy jest wart chociaż tej kasy
    4. Czy budowa tego auta i silnika nie jest zbyt zaawansowana, i czy ja- młody mechanik z podstawowymi narzędziami i kilkoma zestawami kluczy (pojęcie o autach mam, w VW wszystko sam robie, ale z V6 i wielowachaczowym zawieszeniem nie miałem do czynienia) dam rade sam usunąć usterki, zrobić zawieszenie, poprawić co trzeba
    Praca przy samochodach i ogólnie mechanice dają mi wielką frajdę, i mam satysfakcję, jeżeli chociaż w jakimś stopniu, sam mogłem coś naprawić/poprawić/wymienić
    Proszę was koledzy pasjonaci AR o poradę, bo dylemat mam ogromny, a jeżeli chcecie mi wybić z głowy 166 to zróbcie to skutecznie, ale wolałbym 1000x razy bardziej nabyć AR niż jakiegoś szmelcwagena (przypomina mi się przysłowie mojego brata- "każdy burak z polskiej wsi, jeździ autem tdi "), audi czy inny Bolid Młodego Wieśniaka. Liczę na to, że mimo tego, że jestem młody, będziecie chcieli ze mną rozmawiać i pomożecie mi w moim problemie.
    Pozdrawiam Piotrek.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    Masz dobre podejście a szczególnie do VW i coś w tym jest. Fakt że 166 to wspaniałe i kosztowne auto ale ty jesteś mechanikiem i praktycznie sam będziesz obczajał wszystko, więc warto. W Alfie poza skomplikowanym zawieszeniem raczej nie ma specjalnych udziwnień. Prawda JTD trochę hałasuje ale jest to mocny dobrze zrobiony silnik wg mnie. Ten diesel z linka może przebieg ma prawdziwy ale jest welur, alukołpaki i strasznie tani więc nie bardzo, o V6 powiem tyle że strasznie tani, przebieg raczej zaniżony i auta z Włoch mają przegrzane silniki.

  3. #3
    Puki
    Gość

    Domyślnie

    A spytam się w ten sposób, może jest ktoś z okolic Hrubieszowa z alfą 166? może udałoby się spotkać zobaczyłbym jak ma chodzić prawdziwa dobra zadbana sprawna 166.
    O tej V6 myślałem właśnie dlatego że jest tania, i miałbym większy budżet na dokładanie- narazie jest on bardzo ograniczony, auto i tak pewnie kupili by rodzice, a na remonty zarobiłbym w ferie i wakacje, wkońcu 18stka dopiero za rok.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    no chyba że tak, rok to sporo czasu żeby wyremontować auto popieram zapał i plan

  5. #5
    Puki
    Gość

    Domyślnie

    I właśnie chciałbym z waszą pomocą dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy tym silniku, wkońcu to V6, no i TURBO, jaka tam jest turbinka, czy psuły się czy nie i co by dyskfalifikowało to auto od zakupu.

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puki Zobacz post
    O tej V6 myślałem właśnie dlatego że jest tania, i miałbym większy budżet na dokładanie-
    na dokładanie do 2.0 V6 turbo to jeżeli to autko to mina to budżet trzeba raczej spory
    a ceny części - poszperaj po allegro i już
    spalanie - pocztaj na forum wypowiedzi posiadaczy tej jednostki








  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Po pierwsze - jak starzy mają sianko, żeby lać do sześciocylindrowej benzyny turbo to jak najbardziej możesz rozważyć zakup takiego bolidu.
    Po drugie - sprzedający nie ma pojęcia o Alfie - 6 poduszek i pełna opcja... A ja, pierwszej Alfy, na pewno bym nie kupił z tak przypadkowego miejsca. Podejrzewam, że większość z nas by tego nie zrobiła.
    I jako puenta - słowa handlarza, który zobaczył, że wyciągam miernik: "Chyba cudów się Pan nie spodziewa za tą cenę..."

    Zajrzyj kolego najpierw do forumowego bazaru. Kupisz od jakiegoś łajzy, a w bazarze do wyboru do koloru. Może nie akurat 2.0TB, bo wyszło ich mało, ale 2.5 i 3.0 jest kilka. Kolega ffej na przykład, nawet niedaleko masz.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    na pewno od razu zmiana paska, bo jakby pie.... to przy V6 masz remont 8k wzwyż

  9. #9
    Puki
    Gość

    Domyślnie

    szerszeń
    Wszystko ok, tylko że na zakup plus ew. naprawy będzie jakieś +/- 10 tysięcy, więc bardzo wątpie w znalezienie 166 od forumowicza, w tej cenie, chyba że 2.0TS,
    Ale teraz tak się zastanawiam, że może jednak warto 2.4 JTD? może to akurat ta w zamościu tak nie ładnie chodziła... ?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puki Zobacz post
    szerszeń
    Wszystko ok, tylko że na zakup plus ew. naprawy będzie jakieś +/- 10 tysięcy, więc bardzo wątpie w znalezienie 166 od forumowicza, w tej cenie, chyba że 2.0TS,
    Ale teraz tak się zastanawiam, że może jednak warto 2.4 JTD? może to akurat ta w zamościu tak nie ładnie chodziła... ?
    Generalnie to 2.4JTD w Alfie ma niezły dźwięk jak na diesla moim zdaniem

    Może faktycznie lipny egzemplarz

Podobne wątki

  1. [159] alfa romeo 159 1.9 JTDM wyciek ? proszę o poradę
    Utworzone przez Jambo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 18:49
  2. Alfa Romeo 147 1.9JTD 150km Q2 '07 Proszę o poradę
    Utworzone przez raf02 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 14:52
  3. <b>Proszę o pomoc, poradę w wyborze</b>
    Utworzone przez Miyagi w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 00:25
  4. Alfa GT 2007 Proszę o pomoc/poradę.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 12:57
  5. Przewód od turbo, proszę o pomoc
    Utworzone przez Kaembe w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory