Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: przepływomierz 1.6 TS - potrzebna pomoc

  1. #1
    chmieloo
    Gość

    Domyślnie przepływomierz 1.6 TS - potrzebna pomoc

    Witam serdecznie okolice Szczecina. Jest to mój pierwszy post na forum i niestety od razu z prośbą. Od niedawna posiadam Alfę 156, w której od dnia zakupu pali się lampka check engine. Autko badaliśmy już dwa razy kompem z Piotrkiem (Pikero) z Furini Team. Komputer wyświetla kilka błędów związanych ze składem mieszanki paliwa, jednak wyświetlane parametry nie wskazują na żadną konkretną usterkę. Na pewno wykluczone zostały lambdy i wszystko co związane z układem wydechowym, gdyż ich parametry są w normie. Niewielkie odchylenia od normy ma natomiast przepływomierz, jednak różnica nie jest tak duża, by wskazywała jednoznacznie na uszkodzenie przepływki. Innego tropu jednak nie ma, ale wymiana przepływki to koszt kilkuset złotych i tak na prawdę nie wiadomo czy rozwiąże to problem. Stąd kieruję zapytanie do was: czy może jest ktoś w posiadaniu sprawnego przepływomierza do tego modelu, by można byłoby zamontować go na chwilę w moim samochodze i sprawdzić czy rozwiąże to problem? Ewentualnie czy ktoś byłby skłonny spotkać się w warsztacie u Piotra i na chwilę dokonać podmiany przepływki? Bardzo proszę koleżanki i kolegów o odpowiedź. Oczywiście za pomoc i poświęcony czas obiecuję gratyfikację w formie płynnej

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie Pikero ma swój warsztat...
    Nie wiem też czy znajdziesz kogoś właśnie z 1.6 ts

    Jeśli masz przepływkę o numerze ePer 46559804 to widzę że nie musisz się ograniczać jedynie do Alfy i jedynie do 1.6 ts
    Poniżej lista zastosowań:

    Ostatnio edytowane przez cuoreventi ; 15-01-2012 o 11:40

  3. #3
    chmieloo
    Gość

    Domyślnie

    Cześć. Wielkie dzięki za wskazówki. Dziś oglądałem moją przepływkę z każdej strony, ale nigdzie nie mogę znaleźć wytłoczonego numeru podobnego do tego, który podałeś. Czy jest jeszcze jakiś inny sposób żeby to sprawdzić? Np. po VIN?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Katalog BOSCHa online lub ePer i nr VIN

  5. #5
    chmieloo
    Gość

    Domyślnie

    Podążając za ePer, powinien pasować do mnie przepływomierz o numerze takim jak podałeś.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    No to teraz powinno być łatwiej...
    Może jakiś sąsiad ma Fiata wymienionego powyżej?

  7. #7
    chmieloo
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nikogo takiego nie mam. Cóż więc, pozostaje mi zamówić ten przepływomierz, wymienię i zobaczymy co będzie.
    Mam jeszcze tylko takie pytanie: widzę, że dostępne są przepływki Boscha i Magneti Marelli. Z tego co wyczytałem na forum to wszyscy radzą kupować Boscha, ale ja z własnego doświadczenia nie mam zaufania do części, które produkuje Bosch, więc chętniej wybrałbym Magneti Marelli. Jak one się sprawdzają?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Jak w sobotę kupiłem Boscha, dzisiaj dotarła do Irlandii i została zamontowana. Auto lata jak marzenie.
    Powtórzę się z poprzedniego postu na forum
    Przepływke kupiłem za 300zł
    ul. Księcia Witolda 9, Szczecin

    tel. 91 484 42 77

    Nazwy sklepu nie podaję, żeby nie było reklamy. Sklep masz na miejscu i jak by co to możesz leciec na gwarancję.

    Kupuj Boscha!!!
    Ostatnio edytowane przez richi102 ; 16-01-2012 o 12:54
    Była:
    159 SW 1.9 JTDm 120KM 2008r.
    156 1.6 16V TS 2001

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Odgrzeje trochę kotleta, ponieważ mam podobny problem. Moje auto AR 156 1.6 TS. Od momentu zakupu (wczoraj) pali się kontrolka tzw. marchewa. Poprzedni właściciel twierdził, że zdaniem mechanika to wina kiepskiego paliwa i błąd skasował. Problem miał się pojawić dwa tygodnie temu i należy tylko skasować błąd. Dzisiaj zauważyłem,że Alfa na postoju po wciśnięciu gazu do maksa łapie zamuła i reaguje z opóźnieniem, w czasie jazdy jakby brakowało mocy. Zdarza się też lekkie falowanie obrotów przez 2-5 s. Zajrzałem pod maskę i okazało się, że wtyczka od przepływomierza nie jest do końca wciśnięta. Po podłączeniu auto odpala kontrolka nie zapala się, ale praca silnika jest okropna. Pracuje nie równo, a po dotknięciu gazu silnik dusi się i kicha, nie wkręca na obroty. Jest to moja pierwsza Alfa i chciałbym zapytać Was czy problem tkwi na bank w przepływomierzu, czy należy sprawdzić jeszcze coś. Z góry dziękuję za pomoc.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    156
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dolaczam sie do pytania rowniez mam TS 1.6 i takie obiawy jak kolega wyzej.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 15:43
  2. potrzebna pomoc
    Utworzone przez karolak033 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 21:12
  3. Potrzebna pomoc Przepływomierz
    Utworzone przez czursson w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 00:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory