Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Za darmo profesionalnie sfotografujemy Twoje auto!

  1. #1
    KacperM
    Gość

    Domyślnie Za darmo profesionalnie sfotografujemy Twoje auto!

    Za darmo profesjonalnie sfotografujemy Twoje auto!

    Witam, zarejestrowałem się na tym forum, gdyż należę do Amatorskiego Klubu Fotograficznego w Łodzi i chciałbym zaproponować współpracę. Nasz klub składa się z samych pasjonatów fotografii, którzy dla realizacji swoich wizji, skłonni są wiele zainwestować – czasu i pieniędzy. Podobnie jak z miłośnikami Alfy – mamy fioła na punkcie swojego hobby.

    Ostatnio w naszym klubie pojawił się pomysł na sesję z udziałem pięknego/interesującego samochodu. Chcemy wykonać artystyczne zdjęcie samochodu na profesjonalnym poziomie, na jednym z łódzkich, obskurnych parkingów/placów. Mamy sprzęt, czas i jesteśmy dobrze zorganizowani… lecz brakuje nam auta. Czy któryś z forumowiczów, jest chętny, byśmy sfotografowali jego cacko? Potrzebujemy auta na około 3 godziny, w jeden ze styczniowych lub lutowych weekendów. My nie mamy z tego żadnych pieniędzy – nasz klub jest całkowicie non-profit, zdjęcia zrobimy jedynie po to by czerpać przyjemność z fotografii i obcowania z pięknym pojazdem.
    W zamian za „pozowanie”, prześlemy gotowe ujęcia do właściciela pojazdu w ciągu kilku dni od sesji.
    Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu mailowego – marczukiewicz(małpka)gmail.com
    W razie pytań – pytajcie w tym wątku.

    Jeśli kogoś interesuje nasza działalność, lub szczegóły techniczne sesji zdjęciowej – zapraszam - http://www.podstawyfoto.pl/viewtopic...er=asc&start=0

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Fotografujecie na terenie całęj polski, czy trzeba dojechac?

  3. #3
    KacperM
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Fotografujecie na terenie całęj polski, czy trzeba dojechac?
    Z uwagi na ograniczenia finansowe, nie możemy sobie pozwolić na organizowanie poważnej sesji poza Łodzią. Poza tym zamysł fotograficzny jest taki, by obskurność Łodzi kontrastowała z pięknem fotografowanego auta.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Szkoda że moje autko jest na czas zimy takie niedopracowane bo bym się chętnie na coś takiego pisał.

  5. #5
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Szkoda, że nie stolica.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    Witam Pana
    Tak się składa, że tez jestem z Łodzi i zupełnie przypadkiem siedzę trochę w foto-moto. Pewnie kilka osób z forum mnie kojarzy Ja generalnie mam do Ciebie/was kilka pytań:
    1. jakiś link do portfolio może otrzymam? lubię patrzeć na zdjęcia innych
    2. szczegóły techniczne sesji zdjęciowej - jakim sprzętem dysponujecie?
    3. obrabiacie jakoś te zdjęcia czy wysyłacie prosto z puszki?
    4. zaintrygowało mnie jedno. co rozumiesz/rozumiecie przez profesjonalną sesję zdjęciową...? z tego co widzę, to należycie do Amatorskiego Klubu Fotografii
    Rzecz jasna jakbyście mieli jakieś pytania do mnie to też śmiało piszcie
    pozdr. MS
    Ostatnio edytowane przez Vaselinho ; 28-01-2012 o 18:50

  7. #7
    KacperM
    Gość

    Domyślnie

    W podanym przeze mnie linku w 1 poście jest cała metodologia, jaką zrobione zostało by to ujęcie. Czyli poprzez wykonanie jednego ujęcią ze światłem zastanym (do tła) zaś całe auto poprzez fragmentaryczne oświetlanie światłem błyskowym i następnie łączenie tego wszystkiego (czyli fragmentów auta oraz tła) w PS-ie. Ja mam 50d, ludzie mają Pentaxa 5-tke, inny jeszcze na C 5d Mark II. Nie uważam by miało to większe znaczenie jakiego sprzętu użyjemy, bo całą jakość ujęcia uzyskamy światłem i będziemy pracować na minimalnej ISO, wiec czy to droga puszka, czy semi-pro, nie ma znaczenia w tym wypadku. Aparat oczywiście na statywie, jak wmurowany, wyzwalany radiowo. Słowa "profesjonalnie" nie lubię jako takiego, bo to znaczy ni mniej ni więcej, że ktoś bierze kasę. My jednak zwyczajnie chcemy uzyskać efekt zdjęciowy na najwyższym możliwym poziomie. Wykonanie takiego zdjęcia, przy dobrej organizacji nie jest wielką filozofią, jeśli robi się zdjęcia studyjne i packshoty przez kilka lat jak ja. Jak chodzi o mnie, jak i sądzę o większość klubowiczów - nie fotografujemy aut na co dzień, więc nie mamy pewnie co pokazać(jak chodzi o portfolio), po to organizujemy właśnie to przedsięwzięcie - by takie portfolio uzyskać.

    Na razie jednak projekt został przesunięty na okres kiedy będzie cieplej.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    Metodologia mnie nie interesuje - sam mogę zakupić 4 lampy SB-900, wyposażyć każdą w blendę na statywie, i za pomocą CLSa odpalić i będzie wsio grało. I też napiszę że profesjonalnie sfotografuję Twoje auto... To jak napisałeś tego posta nie przekazuje mi żadnej informacji jakie masz doświadczenie w kwestii robienia zdjęć, jak pokażesz swoje portfolio (skoro robisz zdjęcia już od paru lat to MUSISZ mieć jakieś swoje shoty) to wtedy będzie można orzec czy to są dobre zdjęcia czy nie. Poza tym sam piszesz że to będą profesjonalne zdjęcia, a nie lubisz tego określenia... mała hipokryzja?

    Sam znam osoby które mają dodatkowe oświetlenie i go nie ogarniają/robią zdjęcia od paru lat drogim sprzętem i też nie ogarniają/po prostu nie ogarniają.

    Więc odnośnie doświadczenia, zacytuję klasyka... "Pics or didn't happened"

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Mariano_lodz
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    497

    Domyślnie

    Witam
    Jestem zainteresowany taką sesją.
    proszę o więcej info.

Podobne wątki

  1. Diagnostyka i kasowanie błędów za darmo
    Utworzone przez Karim w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2014, 11:28
  2. Gta za pol darmo ???
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 15:06
  3. Auto Miś Szczecin - Podłączam pod komputer za darmo przez cały tydzień
    Utworzone przez Auto-Mis w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 19:20
  4. Ściemnianie szyb-najtaniej i profesionalnie w Radomiu
    Utworzone przez tomek_murawski w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 23:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory