Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: [156] Zmiana zderzaka na GTA

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Wygląda zacnie
    Czy mógłbyś dołożyć jeszcze zdjęcie całego samochodu z boku? Chciałbym zobaczyć jak komponuje się z listwami progowymi.
    No i mam jeszcze jedno pytanie, czy masz dobrze spasowany zderzak z błotnikami? Skoro jest to zderzak od GTA, to jest on szerszy od zwykłej 156, bo właśnie GTA ma poszerzane nadkola. Jak się z tym uporałeś?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #12
    Macio
    Gość

    Domyślnie

    Świetnie wygląda, ale aż się prosi, żeby siateczka była czarna (jeszcze przy srebrnym kolorze)

    Pozdro

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    oro jest to zderzak od GTA, to jest on szerszy od zwykłej 156, bo właśnie GTA ma poszerzane nadkola. Jak się z tym uporałeś?
    to ejst zderzak z laminatu stylizowany na GTA
    widziałeś kiedyś GTA bez ksenonwych relfktorów i spryskiwaczy ?
    nie widzę tam wcięć a listwach na spryskwiacze
    co eni zmienia faktu ze zderzaczek jest bardzo łądny
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  4. #14
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał robak#21
    No no Marcin super wyglada ,reflektory będziesz zmienial ta siatke sie poprawi i bedzie zajebis.. wkoncu to zderzaczek GTA :twisted:
    dzięki wielkie wprawdzie nie wygląda tak jak Twoja ale zawsze to coś siatkę faktycznie wymaluję na czarno, tylko myślę czy matowy czy nie.

    Cytat Napisał gonzo
    zgadzam sie z Kolegami, koniecznie siatka na czarno, moim zdaniem o wiele lepiej bedzie wygladac
    ta siatka to jest moja wtopa bo kupiłem zderzak w kolorze GTA jakiś ciemny grafit chyba i nie pomyślalem że lakiernik może wpaść na pomysł wymalowania również siatki na kolor srebrny :/

    Cytat Napisał alces1
    Czy mógłbyś dołożyć jeszcze zdjęcie całego samochodu z boku? Chciałbym zobaczyć jak komponuje się z listwami progowymi.
    jak tylko zrobi się ładniejsza pogoda to zrobie kilka fotek, te zrobiłem zaraz po tym jak odebrałem samochód.

    Cytat Napisał alces1
    No i mam jeszcze jedno pytanie, czy masz dobrze spasowany zderzak z błotnikami? Skoro jest to zderzak od GTA, to jest on szerszy od zwykłej 156, bo właśnie GTA ma poszerzane nadkola. Jak się z tym uporałeś?
    masz racje zderzak GTA jest szerszy od zwykłego o 1,5 cm na stronę, wprawdzie nie jest to problem i można go rozwiązać w prosty sposób ucinając troszkę rant mocowania pod błotnikami i otwory mocujące przerabiając na tzw. "fasolki"
    u mnie największy problem okazał się przy tym że mój silnik to JTD i tam jest inaczej intercooler niż w benzynie. I lewy halogen nieco "wadził" właśnie o intercooler, ale troszkę magi i udało się tak odsunąć intercooler aby był nalezyty odstęp.
    Jedyny ból to nadkola... zderzak GTA jest niższy i inaczej wyprofilowany przez co nadkola poprzednie są za małe i brakuje ich do tego zderzaka, ja rozwiązałem to tak że wziąłem arkusz plastiku wymalowałem na czarny mat i zamontowałem go tak aby wyglądało jak oryginalnie. Foty pokażę jak przestanie padać deszcz.

    prześwit przy kołach zderzaka to ok 10cm niżej na pewno nie. Zawieszenie to sport pack więc jest niżej niż seria i fele 16". To info dla tych co zastanawiają się czy czasem zderzak nie będzie się "opierał na drodze".

    Mi się podoba następne zmiany to póki co ramki świateł na gta look i ciemne szyby a później ksenonki.

  5. #15
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wierzba
    Cytat Napisał alces1
    oro jest to zderzak od GTA, to jest on szerszy od zwykłej 156, bo właśnie GTA ma poszerzane nadkola. Jak się z tym uporałeś?
    to ejst zderzak z laminatu stylizowany na GTA
    widziałeś kiedyś GTA bez ksenonwych relfktorów i spryskiwaczy ?
    nie widzę tam wcięć a listwach na spryskwiacze
    co eni zmienia faktu ze zderzaczek jest bardzo łądny
    to jest oryginalny zderzak GTA a nie jakiś z laminatu

    widziałem kiedyś GTA bez ksenonowych reflektorów ponieważ reflektor to nie część zderzaka i jest on sprzedawany oddzielnie

    a nie pomyślałeś o tym ze to jest oryginalny zderzak GTA tylko otwory na listwach zostały zaklejone przez poprzedniego właściciela a ja nie chcąc podnosić kosztów (zakup spryskiwaczy) również zostawiłem zaklejone. Poza tym bez sensu było by kupować spryskiwacze jak musiałbym zmienić również zbiornik płynu do spryskiwaczy bo w wersjach ze spryskiwaczami reflektorów różni się od tych,które spryskiwaczy reflektorów nie mają. Jak chcesz pooglądać, dotknąć itd. to zapraszam

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wierzba
    Cytat Napisał alces1
    oro jest to zderzak od GTA, to jest on szerszy od zwykłej 156, bo właśnie GTA ma poszerzane nadkola. Jak się z tym uporałeś?
    to ejst zderzak z laminatu stylizowany na GTA
    widziałeś kiedyś GTA bez ksenonwych relfktorów i spryskiwaczy ?
    nie widzę tam wcięć a listwach na spryskwiacze
    co eni zmienia faktu ze zderzaczek jest bardzo łądny
    Widziałem niejednokrotnie, chociażby w "Il quadrifoglio" albo nawet na ostatnim spocie w Krakowie. Co prawda każda GTA ma spryskiwacze, ale nie każda ma reflektory ksenonowe... Co nawet ładnie widać na jednym z powyższych zdjęć przy 156 GTA z rejestracją SB.
    Co do prześwitu, ja mam przód obniżony o 40mm, więc zderzak od GTA byłby hardcorem. Chociaż jak patrzę na Twój co coraz bardziej mi się takowy marzy
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #17
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Co do prześwitu, ja mam przód obniżony o 40mm
    najlepsze jest to ze ja nie wiem ile mam obniżony... kupiłem taki sport pack ale czy on jest 20mm czy coś więcej pojęcia nie mam, choć jak raz na parkingu stanąłem obok innej 156 to byłem znacznie niżej niż tamten.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna
    Cytat Napisał alces1
    Co do prześwitu, ja mam przód obniżony o 40mm
    najlepsze jest to ze ja nie wiem ile mam obniżony... kupiłem taki sport pack ale czy on jest 20mm czy coś więcej pojęcia nie mam, choć jak raz na parkingu stanąłem obok innej 156 to byłem znacznie niżej niż tamten.
    jeśli sport pack, to obniżenie o 20mm.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna
    to jest oryginalny zderzak GTA a nie jakiś z laminatu
    przednie błotniki GTA róznia się znacznie szerokościa- jak w takim wypadku dopasowałeś zderzak przedni od GTA do zwykłych - nie poszerzonych- błotników ?
    no chyba że zmieniałeś też błotniki

    Jeśli je także zmieniałeś to OK
    albo jeśli przedni zderzak zostął przerobiony, przycięty, wyszpachlowany i doasowany do wersji zwykłej to tez ok - wiem tylko iz zwykły zderzak do zwykłej GTA nie pasuje i w 100% egzemplarzy były spryskiwacze więc zaklejanie otwrów to znowu szpachla.

    Cytat Napisał mrutyna
    zmienić również zbiornik płynu do spryskiwaczy bo w wersjach ze spryskiwaczami reflektorów różni się od tych,które spryskiwaczy reflektorów nie mają
    ja w swojej poprzedniej 156 wymieniłem ten zbiornik- kwota 70 zł to nic w porównaniu z ponad 4 litrowym pojemnikiem- o płynie można zapomnieć
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  10. #20
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wierzba
    przednie błotniki GTA róznia się znacznie szerokościa- jak w takim wypadku dopasowałeś zderzak przedni od GTA do zwykłych - nie poszerzonych- błotników ?
    no chyba że zmieniałeś też błotniki
    Ty dalej swoje, zostało napisane w 3 miejscach że zderzak jest szerszy o 1,5 cm na jedną stronę, wystarczy go mocniej dopchać i troszkę spiłować rant mocowania i wchodzi bez stresu, nie trzeba ciąć ani nic czarować, nie wierzysz zapytaj Tomka (Kozmozz) z bliźniaczego forum Alfy.

    Cytat Napisał Wierzba
    albo jeśli przedni zderzak został przerobiony, przycięty, wyszpachlowany i doasowany do wersji zwykłej to tez ok - wiem tylko iz zwykły zderzak do zwykłej GTA nie pasuje i w 100% egzemplarzy były spryskiwacze więc zaklejanie otwrów to znowu szpachla.
    Zderzaka nie ciąłem ani nic w tym rodzaju, i napisałem też wcześniej że było miejsce na spryskiwacze ale zostało zaklejone przez poprzedniego właściciela więc już go nie dziurawiłem ponownie :!:
    Nie mogę sobie jakoś wyobrazić jak można przeciąć taki element jak zderzak i go wtedy dopasować, raczej podczas delikatnej stłuczki to mogło by być ciężko, nie mówiąc o tym że jak bym nim gdziekolwiek zawadził to pewno by się rozpadł na dwie części :twisted: :twisted: :twisted: a otwory zostały zaklejone specjalnym klejem który bardziej się do tego nadawał niż szpachla poza tym to chociażby zaszpachlowanie otworów to chyba mniejsze zło niż cięcie zderzaka i ponownie go klejenie

    nie rozumie dlaczego na siłę chcesz aby było na Twoim. Osobiście nim dokonałem tej przeróbki przeczytałem na ten temat sporo informacji i zasięgnąłem ich także u ludzi, którzy maja w tym większe doświadczenie niż Ty czy ja :wink:

    To była świadoma decyzja a nim ja podjąłem długo nad tym myślałem czytałem i czytałem.
    I nie bądź niedowiarkiem a wierzącym to jest oryginalny zderzak GTA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Dokładka zderzaka 156 fl
    Utworzone przez Marcin25 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 21:40
  2. Zmiana zderzaka tył na wersję po FL
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 20:17
  3. Osłona silnika a zmiana zderzaka
    Utworzone przez Khalad w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 20:20
  4. [155] Dokładka zderzaka
    Utworzone przez siwy144 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory