Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [75] 3.0 V6 vs. 2.5 V6

  1. #1
    Lajka
    Gość

    Domyślnie [75] 3.0 V6 vs. 2.5 V6

    Witam koledzy.
    Mam do was zapytanie - chciałbym dowiedzieć się jakie są "odczuwalne" różnice między tymi motorami tj. 3.0 i 2.5 (mam na myśli model 75).
    Rozważam zakup 75 z motorem V6....teraz kwestia tego który ma bardziej sportową charakterystykę.
    Jak to wygląda na papierze wiem...wiem też że papier nie zawsze oddaje wszystko - stąd moje pytanie do kolegów/znawców którzy mieli przyjemność obcowania z tymi jednostkami napędowymi.
    Z góry dzięki za wasze opinie. :wink:

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Bardziej sportową charakterystykę ma oczywiście 2,5 - wynika to z jego konstrukcji. Na papierze 3,0 ma wszystkiego 20% więcej, ale w praktyce skrzynie w 3,0 miały dłuższe przełożenie główne (chyba 3,7) i i nie ma takiej różnicy w przyśpieszeniu. 3,0 bardziej jest predysponowana do grand touringu z wyższymi prędkościami, z bardziej umiarkowanym zużyciem paliwa.
    Łajka? Ten Łajka?

  3. #3
    Lajka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Bardziej sportową charakterystykę ma oczywiście 2,5 - wynika to z jego konstrukcji. Na papierze 3,0 ma wszystkiego 20% więcej, ale w praktyce skrzynie w 3,0 miały dłuższe przełożenie główne (chyba 3,7) i i nie ma takiej różnicy w przyśpieszeniu. 3,0 bardziej jest predysponowana do grand touringu z wyższymi prędkościami, z bardziej umiarkowanym zużyciem paliwa.
    Łajka? Ten Łajka?
    Nie - inny :wink:
    Dzięki piotrek za info - będe cie jeszcze łapać na gg.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory