Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: 156 tak czy nie ?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie 156 tak czy nie ?

    Witam
    Na wstępie chciałbym powiedzieć że skorzystałem z opcji szukaj i poczytałem trochę , ale jednak wolałem stworzyć nowy temat.
    No więc do rzeczy.Chciałbym kupić AR 156 po lifcie,lecz moja żona obawia się tego że jak ją kupimy to trzeba będzie wsadzić w nią nie wiadomo jakie pieniądze na naprawy i różnego tego typu rzeczy.Mówi że Alfa jest dla bogatych ludzi , a poza tym nasłuchała się jakiś opowieści że Alfa to delikatne auto , że ma wadliwe zawieszenie i gdzieś podobno wyczytała że jeśli się chce kupić dobre i tanie w utrzymaniu auto to na pewno nie Alfe. Więc sam nie wiem co mam o tym sądzić zawsze podobały mi się włoskie samochody bo mają piękną linie i "to coś". Nawet mój syn który ma 15 lat też lubi włoskie auta i mówi że chciałby żebyśmy kupili Alfe.Więc proszę o poradę

  2. #2
    mr.kamil
    Gość

    Domyślnie

    Nie słuchaj kobiet na temat auta .Podoba się kupuj.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur75 Zobacz post
    że ma wadliwe zawieszenie
    spokojnie .... audi a4/a6 ma jeszcze gorzej ale ludzie i tak beda twierdzic ze jest inaczej

    kupisz bez pospiechu i z glowa to bedzie latac jak trzeba
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  4. #4
    K1991
    Gość

    Domyślnie

    No fajnie, ale co po za 156 Macie na oku ? Nie tak dawno jeździłem z kolegą szukać samochodu dla niego. Szukał Octavi, toledo itp. Powiedziałem żeby tylko wsiadł do 156, bo zapierał się, że nigdy nie kupi. Dwa dni później jeździł już 156. Umów się na oględziny jakiejś ładnej 156, weź żonę, niech się przejedzie Jaka kwotę masz do wydania ? Rozumiem, że szukasz po lifcie zewnętrznym ? Zaniedbana alfa potrafi się zemścić, ale jak kupisz zadbany egzemplarz to będziesz się cieszył samochodem ; )

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Atl^ntis
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD, ATV-300 mam bestię :)
    Postów
    105

    Domyślnie

    Kolego, kupiłem sierpniu 2011 alfę 156 fl 1.9 jtd rocznik 2005, przeleciałem już ponad 25tyś km, śmiga jak złoto. Jeśli chodzi o koszty utrzymania, to jak wszystkie "nowe" zakupy filtry, płyny, rozrząd, klocki, tarcze. Szukaj z głową, na spokojnie, jak trafisz będziesz zadowolony, nie bój się auta, jest ok, a bujdy o Alfach traktuj z przymrużeniem oka.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Hans
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Katowice-Kostuchna
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4JTD 140KM `01 była jest Honda Civic VII
    Postów
    588

    Domyślnie

    kolego ja śmigam 156 2.4 od maja i puki co oprócz wymiany standardowej czyli filtry rozrząd wymieniłem tylko fedry bo były nie orginalne zrobione na glebe a mi sie niepodobały to cza było wymienić. Jeśli poświęcisz Alfie troche czasu i będziesz o nią dbał napewno Ci sie odwdzięczy z nawiązką Pzdr.
    No Alfa No Fun-No Fun No Life

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur75 Zobacz post
    Witam
    Na wstępie chciałbym powiedzieć że skorzystałem z opcji szukaj i poczytałem trochę , ale jednak wolałem stworzyć nowy temat.
    No więc do rzeczy.Chciałbym kupić AR 156 po lifcie,lecz moja żona obawia się tego że jak ją kupimy to trzeba będzie wsadzić w nią nie wiadomo jakie pieniądze na naprawy i różnego tego typu rzeczy.Mówi że Alfa jest dla bogatych ludzi , a poza tym nasłuchała się jakiś opowieści że Alfa to delikatne auto , że ma wadliwe zawieszenie i gdzieś podobno wyczytała że jeśli się chce kupić dobre i tanie w utrzymaniu auto to na pewno nie Alfe. Więc sam nie wiem co mam o tym sądzić zawsze podobały mi się włoskie samochody bo mają piękną linie i "to coś". Nawet mój syn który ma 15 lat też lubi włoskie auta i mówi że chciałby żebyśmy kupili Alfe.Więc proszę o poradę
    Jaki masz budżet?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Myślałem tak do 17tys chyba że trafi się jakaś ładna sztuka to wtedy mogę troszkę dołożyć.A chciałbym się zapytać czy takie podstawowe części są drogie i czy w ogóle 156 w utrzymaniu jest droga ?

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Atl^ntis
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD, ATV-300 mam bestię :)
    Postów
    105

    Domyślnie

    Części czy drogie? nie wiem, to zależy, zamienniki tanie, używki tanie, nowe części - ceny przeciętne, grupa Fiat - Alfa -Fiat - Lancia - te same części silniki płyty podłogowe, jeśli chodzi o utrzymanie ... mi pali jadąc tak do 100km/h w granicach 5,6l/100km, co 20tyś olej i filtry koszt 450zł, i to wszystko, dla mnie to koszt 4-5 razy w roku dużo po polsce śmigam, OC 650zł na rok, nie wiem ile ty będziesz robił km rocznie.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Ja może z 10tys km rocznie
    Co do zamienników to słyszałem że jak się kupuje to już te trochę lepsze bo te słabsze i tańsze mogą nie wytrzymać.
    Może macie jakieś ciekawe oferty 156 ?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory