Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Olsztyn - Posiadacz alfy 145 1.4 TS bardzo potrzebny!

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar mirage
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007r.
    Postów
    44

    Question Olsztyn - Posiadacz alfy 145 1.4 TS bardzo potrzebny!

    Witam wszystkich serdecznie!
    Wydaje mi się że moja Alfa jest jakaś bardzo słaba, nie reaguje odpowiednio na pedał gazu... wciśnięty do połowy daje różnice w przyspieszeniu ale od połowy do totalnej dechy przyspieszenie w ogóle się nie zmienia... Obroty bardzo wolno wzrastają i opadają... Przy ruszaniu mogę max gaz wcisnąć i jednocześnie puszczając sprzęgło obroty od razu konkretnie spadają Marchewa się nie świeci, sprężenia na cylindrach sprawdzałem, na każdym po około 12 barów, poprzedni właściciel wyciął katalizator, skrzynia biegów jest nieco rozsypana, obroty nie falują, odpala bez problemu. (Możliwe by tylne hamulce nie do końca odskakiwały? Zawsze wydawało mi się że pedał hamulca nie chodzi tak jak powinien...)
    Niektórzy moi znajomi mówią, że szukam dziury w całym ale mi osobiście wydaje że coś jest nie tak. Potrzebuję osoby posiadającej Alfę 145 1.4 TS która mogłaby porównać pracę silnika (i innych mechanizmów) mojej alfy ze swoją oraz (jeśli faktycznie jest coś nie tak) pomóc mi w zdiagnozowaniu tego problemu. Nie jest to sprawa pilna, teraz jest bardzo zimno i raczej każdy wolałby w ciepłym domu posiedzieć niż marznąć przy aucie Spokojnie z tym można poczekać do cieplejszych dni.
    Jakby ktoś był chętny pomóc niech wyśle mi PW z numerem telefonu.
    I tak przy okazji, jakby ktoś znał dobrego mechanika z Olsztyna który nie bałby się wymienić rozrząd, to też za taką informację byłbym bardzo wdzięczny!
    Pozdrawiam!


    + kilka innych ;-)

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Może warto by podłączyć auto pod komputer. Może jakiś czujnik zawodzi, przepływomierz?
    Co do pomocy i znalezienia mechanika spróbuj napisać na naszym regionalnym forum:
    http://alfaromeo.mazury.pl/


  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mirage
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007r.
    Postów
    44

    Domyślnie

    I chyba nawet tak zrobię Interfejs jutro ma być u mnie w domu wraz z adapterem, prawdopodobnie mam M.2.10.4 i sprawdzę, czy któryś z czujników jest nadwyrężony (mimo że marchewa się nie świeci (?) ).
    No i spróbuję też zadziałać coś na tym forum, najpierw jednak rejestracja...
    Dzięki za sugestię i link


    + kilka innych ;-)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    W Olsztynie polecają warsztat "U Jana" znajdujący się w Gutkowie koło Straży Pożarnej. Ja nie korzystałem, więc nie mogę ocenić osobiście. W Olsztynie oddałem Alfę 2 mechanikom - od tamtej pory serwisuję Alfę u poleconego przez Kubę z http://alfaromeo.mazury.pl/ mechanika w Warszawie. Jeżeli chodzi o Alfy to dla mnie jest geniuszem - od 2 lat zero jakichkolwiek reklamacji, wszystko zawsze solidnie, szybko i w przyzwoitych cenach. Do tego miło odebrać samochód nie dość, że naprawiony, to jeszcze ładnie umyty i odkurzony. W Olsztynie niestety większość jak widzi Alfę to od razu odmawia, a Ci, którzy się u mnie podjęli roboty to narobili więcej szkód jak pożytku, a kasę zgarnęli... Także bądź czujny

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Dlatego co mogę to robię sam


  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar mirage
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007r.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Hmm... To zapewne najpierw sprawdzę ten Olsztyński warsztat z powodów czysto racjonalnych Szkoda że tamten który polecasz jest w Wawie... Ja tak samo staram się naprawiać samemu wszelkie awarie i usterki ale niestety na podwórku nie dam rady skrzyni biegów wymienić albo rozrządu zrobić Kurcze interfejs już do mnie doszedł i nie mam nawet jak go sprawdzić czy działa bo taka zimnica na dworzu... Mam 10 dni na przetestowanie go a ciekaw jestem czy przepływka i sonda lambda mi działa jak należy (niby marchewa się nie świeci ale coś mi tutaj z tymi elementami nie pasuje...)
    Dziękuję za informacje! Pokombinuję z tym Olsztyńskim warsztatem


    + kilka innych ;-)

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Ja tam rozrząd wymieniałem na świeżym powietrzu, pod blokiem
    Co do warsztatu to podobno na Stefczyka 4 w Olsztynie jest dobry mechanik.


Podobne wątki

  1. Poszukiwany posiadacz Alfy GT z Białegostoku lub okolic
    Utworzone przez trojan6 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 21:22
  2. Prawdopodobnie przyszły posiadacz Alfy
    Utworzone przez CoZaBzdura w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 12:30
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 21:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory