Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Muszę się podzielić moim szczęściem :-)

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar tomaszko79
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 10v 150KM Distinctive - X.2002 r.
    Postów
    168

    Domyślnie Muszę się podzielić moim szczęściem :-)

    Dziś wymieniłem w swojej Belli termostat...różnica kolosalna pod każdym względem!!!!

    Każdemu polecam wymienić na nowy jeśli tylko macie wątpliwości czy termostat działa dobrze a może nie dobrze

    pozdrawiam
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 10v 150KM rocznik X.2002 - NERO

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    I gicik ;p Ja też u siebie wymieniałem jakieś 2 miechy temu. Jaką temperature Ci trzyma?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    a co wogole sie nienagrzewal czy bardzo powoli? jakie miales objawy? i co az tak sie polepszylo poza tym?

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar tomaszko79
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 10v 150KM Distinctive - X.2002 r.
    Postów
    168

    Domyślnie

    ciągle jakoś sobie po czytaniu forum tłumaczyłem że może termostat jest ok. i może wskaźnik oszukuje
    bo nie palił mi dużo, grzanie wnętrza też było ale wskaźnik pokazywał za nisko...no ale myślałem że może wskaźnik aż tyle przekłamuje
    no i kilka dni temu udało mi się fuksem kupić termostat na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2079740954
    cena super atrakcyjna wg mnie...przyszedł i okazało się że wszystko ok oryginalny i w ogóle super :-)

    jeśli chodzi objawy to u mnie silnik jak na diesla zagrzewał się w miare szybko ale temperatura się zatrzymywała na wskaźniku na 60 stopniach
    i nie ważne czy korek, czy szybka jazda, czy dawanie w palnik zawsze było na 60 stopniach
    tak było przy tych mrozach które mamy ostatnio u nas w Polsce

    w lecie podczas normalnej jazdy wskaźnik pokazywał ok. 72-75 stopni a w korku czy szybkiej jeździe albo górskich drogach skakał do 90-95 stopni

    dziś wymienili mi chłopaki w AutoItal w K-cach i jest super
    różnica we wskazaniach jest wielka ale i samochód inaczej się zachowuje
    podczas jazdy na autostradzie 120-140 km/h temperatura jest ok. 88 stopni przy włączonej dmuchawie na dwie kreski 24 stopni grzania wnętrza
    przy gwałtownym przyśpieszeniu wskazówka zrównuje się z 90 stopniami i widać jak termostat otwiera i puszcza duży obieg


    Silnik bardziej gładko chodzi, skrzynia biegów jakby chodzi lżej (biegi wchodzą jak w masło) chyba spowodowane jest to większą temperaturą silnika i oleju w skrzyni którą skrzynia odbiera
    Ogrzewanie grzeje jak piec :-)

    Pewnie spalanie też spadnie, choć na to nie narzekałem bo i tak mi mało pali moja 2.4 :-)
    A i jeszcze moje spaliny miały nie ładny zapach, taki kwaśny i gryzący...pewnie z powodu nie spalania efektywnego ON

    Stary termostat wymontowany jest identyczny jak nowy - Behr, Made in Italy znaczek Fiat,Alfa,Lancia - temperatura 88 stopni

    Nie wiedziałem że z wymianą termostatu jest taka zabawa :-( masakryczne dojście

    Jestem bardzo zadowolony i ciekawy jak będzie w jeździe miejskiej

    Za wymianę płaciłem 100 zł - roboty 1h 45min na dworze przy minus 9 stopniach


    polecam każdemu zainwestować w termostat
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 10v 150KM rocznik X.2002 - NERO

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Z taką ceną to też bym kupił ale puki co zostawię u siebie wymianę na 2 miesiące
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    u mnie tylko w lecie w korkach i miejskiej jezdzie pokazywal 90c, w trasie nie przypominam sobie zebym tyle mial...a teraz zima jak jezdze tylko po miescie...to przy krotkich odcinkach dopoki sie nagrzeje to chyba 60-70 to juz max

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    ja właśnie wczoraj wymieniłem Termostat niestety nie na BEHR tylko na Vernet bo tylko taki mieli u mnie w AutoSklepie :/ no ale czytałem na forum że nie jest taki zły objawy identyko 60 stopni lezało ciągle Przy okazji wyczyściłem EGR, przepustnicę, kruciec i dolot bo było brudno (wam też polecam) Już bym wyjechał ale jeszcze nie doszła zaślepka EGR
    [

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Rytro
    Auto
    AR 156 1.6ts
    Postów
    45

    Domyślnie

    Czyli mój działa w porządku ;p bałem się że coś jest nie tak ale jak koledzy, tylko w korkach nagrzewał się do 90

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar RALFTYCHY
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    TYCHY
    Auto
    AlfaRomeo156 1,9JTDm.2003 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    a ja wymieniłem już parę miesięcy temu na behra z czujnikiem temperatury który orginalnie był przykręcony i teraz pokazuje mi w zimie ok 70 stopni czy to normalne nawet jak przejade 20 km ??

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Pokazuje ci 70C - na czym? - bo na wskaźniku kabinowym środkowa kreska między 50 a 90 to 80C (wskaźnik nie jest liniowy)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [146] muszę sie tym podzielić....
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 14:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory