Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: Dziwne dzwieki.... koszmar

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wypnij od przekaźnika świec wtyczkę - ona ma z tego co pamiętam 4 przewody, szeroka, wpina się ją od dołu przekaźnika. Przekaźnik jest przymocowany do ściany grodziowej, od tyłu silnika, mniej wiecej w połowie szerokości auta - taka plastikowa, czarna "skrzyneczka" o wymiarach ok. 3x7 cm.
    Podłącz sobie cokolwiek co się zaświeci (próbnik 12V z diodą) do plusa na aku a potem dotykaj po kolei pinów na wtyczce. Wtyczka zasila świece. Jeżeli świece są ok - to przy każdym dotkniętym przewodzie będzie ci świecić żarówka z próbnika. W ten sposób wyeliminujesz ew. spalone świece.
    Jeżeli świece są ok - trzeba sprawdzić, czy przekaźnik podaje na nie prąd. Sprawdzasz to tak samo, tylko tym razem trzeba podpiąć próbnik do wyjścia z przekaźnika (to samo miejsce, gdzie się wpina w/w wtyczkę). Po przekręceniu stacyjki powinna się zapalać żarówka w próbniku (próbnik tym razem podpinasz do masy na aku).
    Ja sprawdzałem u siebie wczoraj, wydaje mi się że dokładniejszy test - sprawdzający cały obwód:
    Wpiąłem amperomierz pomiędzy świecę a jej kabel a żonka wkładała kluczyk do stacyjki. Każda ze świec przez ok 1-2s pobierała ok 11-13A, po czym wartość spadała do jakiś 8-9A i tak zostawała jakieś 12-15sek, a potem klik przekaźnika i 0A.

    Wiesz może czy to są dobre wartości (prąd/czas)? Dla mnie wygląda to rozsądnie, świece przy takich prądach napewno się grzeją, ale z zapalaniem i tak mam problemy - może prąd np powinien być większy?
    Czy jest możliwe że jakiś nagar jest na świecach i utrudnia przekazywanie ciepła? Może warto jednak je wykręcić i pooglądać?

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomodati Zobacz post
    Zima.
    Dzisiaj kolejny, juz nagrany: http://imageshack.us/clip/my-videos/714/d1o.mp4/ pojawia sie przy 1000obr/min co to moze byc?
    Check engine jest od egr, bo zaslepilem narazie, docelowo bede wymienial.
    Macie jakies pomysly?
    Wg mnie grzechodze sprzęgło albo dwumasówka. Czy próbowałeś nasłuchiwać tego dźwięku przy wciśniętym pedale sprzęgła?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Mam juz info dotyczace preheating plugs
    Okazalo sie ze 2 i 4 jest walnieta.
    Byly podobno wymieniane wszystkie 4 wiec albo podobno wymienilli i skasowali, albo swieczki sie spalily
    Podobno ciezka bedzie reklamacja swiec, bo to jest elektrotechnika no ale coz, wymienili, nie dziala.
    Obiecali jutro wymienic, wiec spokojnie bede mogl sobie pozniej posprawdzac
    Stukot tylko na duzym mrozie, wiec jak sie ocieplilo dzisiaj to byla prawie bloga cisza
    W sumie nie bede stal zawsze nad mechanikiem, bo wtedy musialbym miec jakas stawke za pomoc albo jakies wsparcie przy pracy. Dziekuje wszystkim za pomoc!

Podobne wątki

  1. dziwne dzwieki z silnika 1.9jtd 115
    Utworzone przez matek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 19:34
  2. [159] Dziwne dzwieki spod maski
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 14:22
  3. Dziwne Dzwieki Deska Rozdzielcza
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 12:02
  4. Dziwne dzwieki przy ruszaniu z 1
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 19:25
  5. [166] dziwne dzwieki z silnika 2.4 JTD
    Utworzone przez Dj_Direct w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory