Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: alfa 147 1.9 jtd 115 km problem z odpalaniem na mrozie

  1. #1
    b.wojciech
    Gość

    Domyślnie alfa 147 1.9 jtd 115 km problem z odpalaniem na mrozie

    Witam jestem posiadaczem alfy 147 1.9 jtd 115 km z konca 2001 roku. Mój problem dotyczy odpalania na mrozie. Otóż oddałem swoje auto do mechanika z takim problemem okazało się, że:
    - koło pasowe alternatora sie rozleciało co rozwalilo mi akumulator

    Po wymianie akumulatora , koła pasowego alternatora, ojelu filtru oleju problem nadal sie powtarza. Ropa jaką tankuje to (vera on orlen).
    Filtr paliwa wymieniony 4 miesiące temu. Po wizycie u mechanika problem nadal się powtarza. Rozrusznik kreci ładnie jednak nie zaskakuje, lub zaskakuje na moment i gaśnie. Mowa oczywiscie o niskich temperaturach poniżej -10.
    Zauważyłem ze pompa paliwa w zbiorniku długo sie załąncza, ponad przeciętnie długo(widac ze jest juz wysłuzona, mechanik powiedział ,że można jeżdzić dopóki nie padnie, ale czy to może być powód niezaskakiwania na mrozie? Pompa może być słaba i nie pompować z odpowiednim cisnieniem ? To może byc problem gaśniecia przy odpalaniu na mrozie?

    Dodatkowe pytanie brzmi : czy pompka jest rozbieralna i można wymieniać tylko wkład? Znalazłem taka oferte w internecie :
    http://www.pompapaliwa.pl/?1698,pomp...eo-147-1.9-jtd
    z tej oferty jasno wynika ze cala pompka (sekcja paliwa ) jest rozbieralna i można wymienić elektryczny wkład pompy paliwa, wymieniał kiedyś ktoś tą pompke ( wkład) ? Proszę o jakieś informacje. Czy poprostu może kupic używke

    Kolejnym problemem może być : akumulator jest prawie na wyczerpaniu, krecilem dosc dlugo i troche go rozladowalem , nie moglem poprostu nawet odpalic w dzien w sloncu przy -11, samochod zabrał lakiernik do malowania, bylem u niego bo to znajomy, i co zauważyłem błąd na wyswietlaczu "glow plug error" czyli bład układu świec zapłonowych i tu mnie nurtuja pytania :
    czy poprostu przy rozladowanym akumulatorze nie grzeje świec ?
    problem na kablach ?
    problem z przekaźnikiem świec ?
    Gdyby by to przekaźnik są jakieś nienajdroższe zammienniki, czy jest sens wkładania używki? Moj budżet szybko sie konczy na to auto ...
    świece generalnie przy ostatniej wizycie zostaly sprawdzone były w dobrym stanie chyba niemozliwe jest by tak szybko poszły ...
    Wcześniej nie wyskakiwał mi taki bład ukladu świec, możliwe że był juz wczesniej tylko komputer tego nie pokazywał ? I nieogrzane swiece powodują nieodpalanie auta?
    kurcze wsadziłem juz w ten samochodzik trochę pięniedzy wymieniłem wszystkie filtry(zostal tylko filtr powietrza) praktycznie cale zawieszenie, maluje go teraz kupiłem nawet niezłe audio i kroi mi się serce jak patrze jak jakaś almera w dieslu przy - 20 po calej nocy stania zaskakuje od razu, wiem dużo tych pytań ale starałem sie opisać jak najbardziej szczegółowo problem.
    Na razie auto idzie do malowania potem pod komputer do mechanika.
    Naprawdę mile widziane będą wszystkie fachowe sugestie i porady. Gdyż zbieram informacje które i mechanikom by pomogły w jak najszybszej diagnozie.

    Osiwieje od tej alfy !

    Z góry dzięki alfaholicy !

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    szystko wymienione a swiece zarowe nie wymienione ?

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Pompa jest rozbieralna, ta z tej oferty co pokazałeś ma chora cenę. Za ok. 90zł można już taką pompę dostać. Świece żarowe najlepiej wyciągnąć i sprawdzić na stole.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    Sto pięćdziesiąty temat o Problemie z odpalaniem na mrozie

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    dokładnie jak pisze przedmówca, świece na stole sprawdzić to raz, co do kręcenia tego rozrusznika to przytoczę świeży temat, w mojej byłej ibizie auto musiało czy to lato czy to zima przekręcić z kilka razy wałem zanim zapalała aż upaliło przewód między automatem a rozrusznikiem. Wymontowałem rozrusznik, zawiozłem do gości co się tym bawią i wyczyścili mi go w środku. Po założeniu auto pali na DOTYK!! rozrusznik kręci się raz szybciej.. Koszt regeneracji alternatora 50zł co w nim robili? nie wiem, ale działa. Dodatkowo pod kompem możesz sprawdzić obroty wału przy zapalaniu na zimnym silniku, ma być coś ok 230obr/min tylko że nie weim czy fes jest w stanie to zrobić. na 100% da się to zrobić kts-em i od tego bym zaczął na twoim miejscu....

    ---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:53 ----------

    Ciśnienie paliwa to już fesem jesteś w stanie sprawdzić ...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    ja stawiam na swiece

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    Przy takich temperaturach to moze sie parafina w filtrze paliwa zbierac i moze troche minac zanim zaskoczy. Co do bledu to mozliwe ze ktoras swieca nie grzeje. i czy to mozliwe ze tak nagle padla?? Glupie pytanie a czy ty kladac sie spac zdrowy obudziles sie kiedys chory?? normalna sprawa czasami sa wczesniejsze objawy czasem nie.

  8. #8
    b.wojciech
    Gość

    Domyślnie

    Możliwe , że świece juz padały, nic podepną mi go pod komputer po lakierowaniu, porposze o sprawdzenie ciśnienia paliwa ze zbiornika i o obroty wału, wymienie tą pompke sprawdze co z tym plug error, prawdopodobnie pojda do wymiany swiece, a co do przekaźników świec sa jakies niedrogie zamienniki ? bo bosch sobie każe duzo placic za nówke ? czy poprostu uzywany przekaznik boscha zamowic ? Dzieki za te trafne uwagi pozdrawiam

  9. #9
    viciu_gt
    Gość

    Domyślnie

    Na początek do wymiany filtr paliwa 40tys. To już dużo jak na filtr. Druga sprawa gdyby nawet 2 świece nie miały grzania to auto i tak powinno odpalic bez problemu. Error Glow Plug miałem ten problem okazalo się ze któreś z kabli były uszkodzone i stad ten błąd na komputerze.

  10. #10
    b.wojciech
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał viciu_gt Zobacz post
    Na początek do wymiany filtr paliwa 40tys. To już dużo jak na filtr. Druga sprawa gdyby nawet 2 świece nie miały grzania to auto i tak powinno odpalic bez problemu. Error Glow Plug miałem ten problem okazalo się ze któreś z kabli były uszkodzone i stad ten błąd na komputerze.
    a dziekuje za rade / masa przy sterownik była strasznie słaba i nie grzało świec mimo ,że nie pokazywało błędu , błąd wyskoczył od spalonej świecy, pompka w baku tez słabiutka, wszystko juz w trakcie wymiany auto gra i buczy, a co do filtra nie przejechalem na nim nawet 5 wiec zostal, mrozy odpusciły a ja z miesiaca na miesiac teraz bede o wiele dokładniej pilnował jej stanu technicznego

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-12-2019, 11:11
  2. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM Problem z odpalaniem
    Utworzone przez kosa156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 22:40
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 23:09
  4. [alfa 156] problem z drżącym silnikem oraz odpalaniem
    Utworzone przez bezdomny w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 14:18
  5. Alfa 1.8TS problem z odpalaniem
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory