Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [145] Sekwencyjna instalacja gazowa do boxera - śląsk

  1. #1
    skrzat
    Gość

    Domyślnie [145] Sekwencyjna instalacja gazowa do boxera - śląsk

    Witam,
    Długo zwlekałem z taką decyzją, ale po ostatnich podwyżkach cen benzyny nie mam już innego wyjścia i muszę wrzucić do mojej Alfy gaz (przejeżdżam co najmniej 3 tys. km miesięcznie). Żeby choć trochę oszczędzić silnik będzie to instalacja sekwencyjna. Mam teraz pytanie do osób, które w ostatnim czasie zakładały instalacje gazową lub miały styczność z takim tematem. Jaka najlepsza będzie instalacja do silnika boxera i na co przede wszystkim zwrócić uwagę. Jestem ze śląska i znalazłem jak na razie takie warsztaty, może ktoś tam już zakładał instalacje gazową i może się wypowiedzieć na ich temat:

    1.Czakram, Mysłowice, ul. Rzemieślnicza 20, instalacja BRC SEQUENT 24 – 2900zł

    2.APS, Sosnowiec, Stawowa 2, instalacja STAG 300 – 2500zł

    3.DOEBLOK, Radzionków, ul. Nałkowskiej 5, instalacja BRC SEQUENT 24 – 2400zł (na
    ich temat różne są opinie)

    4.AutoGaz, Ruda Śląska, ul. Wschodnia 18, instalacja STAG 300 – 2400zł

    5.DAVANTI, Bytom, ul. Gombrowicza 95, instalacja BRC SEQUENT 24 – 2700zł

    6.AutoEkoGaz, Pszczyna, ul. Bieruńska 64, jeszcze nie dodzwoniłem się, ale podobno
    ludzie sobie ich chwalą.

    7.Alfa Serwis, Ruda śląska, Zabrzańska 9, jeszcze nie dodzwoniłem się do nich

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    instalacja zalezy jaki masz kolektor

  3. #3
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    instalacja zalezy jaki masz kolektor
    ja mam aluminiowy a i tak sekwencje zalozylem
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    instalacja zalezy jaki masz kolektor
    Ja mam w 166 aluminiowy kolektor więc znakiem tego moge założyć zwykły gaz ???

    Raczej bym tego nie zrobił

    A sekwencja to zawsze sekwencja, a jak dużo się jeździ to napewno zwróci sie w szybkim czasie.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA
    napewno zwróci sie w szybkim czasie.
    nie tyle ze sie zwroci ale silnik bedzie lepiej na niej pracowal i nie straci na mocy
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33
    Cytat Napisał QBA
    napewno zwróci sie w szybkim czasie.
    nie tyle ze sie zwroci ale silnik bedzie lepiej na niej pracowal i nie straci na mocy
    Mówie ogólnie odnośnie kosztów, a jeśli chodzi o kulture pracy, brak strzelania w dolot i brak problwmów to chyba oczywista sprawa...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Sam w końcu nie wiem, co będzie lepsze i zastanawiam się, czy jednak nie zamontować instalacji II generacji ze względu na swoją prostotę i cenę, bo auto ma już swoje latka i ile można w końcu inwestować. Miał może ktoś doczynienia z takimi instalacjami zamontowanymi w silnikach boksera. Która instalacja i konfiguracja jest najlepsza dla tego typu silników. Może ktoś też zna jakiś konkretny warsztat na Śląsku, który specjalizuje się w takich montażach. Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuje.

  8. #8
    Zun
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzat
    Sam w końcu nie wiem, co będzie lepsze i zastanawiam się, czy jednak nie zamontować instalacji II generacji ze względu na swoją prostotę i cenę, bo auto ma już swoje latka i ile można w końcu inwestować. Miał może ktoś doczynienia z takimi instalacjami zamontowanymi w silnikach boksera. Która instalacja i konfiguracja jest najlepsza dla tego typu silników. Może ktoś też zna jakiś konkretny warsztat na Śląsku, który specjalizuje się w takich montażach. Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuje.
    II generacja plus blos , to moja rada. Koszty mniejsze , instalacja najprostsza jaka moze byc , strata mocy porównywalna do sekwencji (dobrej sekwencji czyli drogiej) , spalanie imho z 5 % wyższe niż na sekwencji (dobrej ......) , żadnego strzelania , żadnych problemów wokół . Przy sekwencji w starszym jakby nie było aucie mogą zaistnieć problemy. Zwolennicy powiedzą , że nie muszą - zgadza się , ale mogą , szczególnie biorąc pod uwage ceny , które kolega podał - raczej podsuwają na myśl średniej klasy instalacje i niski koszt montażu .... ja bym się bał 1000 wizyt u gazowników celem regulacji tudzież pozbycia się problemów. Jeśli tylko jest jak zamontować blos w tym silniku poszedł bym w tym kierunku.

  9. #9
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za pomoc. Za namową kilku osób zamontowałem w swojej Alfie instalacje II generacji + Blosa i muszę stwierdzić jedno TO NAPRAWDE DZIAŁA. Zero problemów z odpalaniem, spalanie jak na benzynie, żadnych wystrzałów, spadków mocy itp., a cena instalacji o wiele tańsza od sekwencji. Z mojej strony mogę szczerze polecić na Śląsku bardzo dobry warsztat, w którym montowałem instalacje. Panowie to naprawdę dobrzy fachowcy znający się na rzeczy, wszystko solidnie i porządnie wykonane i ceny mają konkurencyjne.

    Polecany warsztat to:
    Kopi Auto-Gaz-Serwis S.C.
    ul. Szenwalda 50
    40-619 Katowice-Ochojec
    Tel: (032) 252-00-48

  10. #10
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Chciałbym się podzielić kilkoma uwagami po ponad rocznej jeździe na LPG i przejechanych przeszło 30 tys. km. Mam zamontowaną wcześniej wspomnianą instalacje II generacji + Blosa (bez elektroniki, przełącza się na LPG przy 2200 obrotów) . Od samego początku żadnych problemów z instalacją. Spalanie w jeździe mieszanej około 10-11 litrów gazu, czyli porównywalnie do benzyny. Nie ma odczuwalnych spadków mocy na LPG, no może na benzynie ma ciut większego kopa. Nie wymieniałem na razie żadnych świec, przewodów itp. Jedynie co robię, to jeżdżę na przeglądy połączone z regulacją co 10 tys. km, żeby nie stracić gwarancji. Mogę tylko stwierdzić, że nie żałowałem swojej decyzji nawet przez chwilę. Myślę, że spora też zasługa jest warsztatu, w którym zakładałem instalacje, bo cały montaż jest bardzo dobrze wykonany i co najważniejsze dobrze zostały dobrane elementy instalacji. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [166] STR, a instalacja gazowa
    Utworzone przez benas_r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 20:41
  2. Dziwna instalacja sekwencyjna v6, pomocy !
    Utworzone przez alfa_ostrów w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 15:05
  3. Sekwencyjna instalacja AR155 2.0 8v
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory