Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Alfa 147 jtd-problem

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    dla pewności i świętego spokoju sprawdź świece

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Prosty sposób na sprawdzenie na krótko kabelkiem od akumulatora - jest iskra bądź jej nie ma.
    DF

  3. #13
    piskorzm
    Gość

    Domyślnie

    kolego posiadam alfę 1.9jtd, pracuje a ASO volvo, i uwierz mi mieliśmy przez te mrozy tyle autek w których zamarzło paliwo, i bez różnicy czy tankowane na orlenie czy Statoilu, bp czy jeszcze coś. Miałem nawet przypadek gdzie pani odpaliła autko przejechała 20 km i dopiero autko stanęło. Zapchał się filtr "zupką" Tankowała na Statoilu diesel gold .... dolewaj do paliwa XERAMIC Diesel Protector.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kuba18nh
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał piskorzm Zobacz post
    kolego posiadam alfę 1.9jtd, pracuje a ASO volvo, i uwierz mi mieliśmy przez te mrozy tyle autek w których zamarzło paliwo, i bez różnicy czy tankowane na orlenie czy Statoilu, bp czy jeszcze coś. Miałem nawet przypadek gdzie pani odpaliła autko przejechała 20 km i dopiero autko stanęło. Zapchał się filtr "zupką" Tankowała na Statoilu diesel gold .... dolewaj do paliwa XERAMIC Diesel Protector.

    Pozdrawiam
    no więc kolego może nie pracuje w ASO ale też robię w serwisie jak na złość BMW i też mieliśmy mnóstwo przypadków świec żarowych, przekaźników, rozwalonych chłodnic itp itd i naprawdę paliwa jestem pewien tak samo jak świec, ale dzięki za rady i czekam na dalsze a co do tych uszlachetniaczy to wlewam jakiś z orlena nie pamiętam nazwy
    a poza tym co przy -17 paliwo zamarza i alfa nie odpala a przy -15 nagle odmarza i auto normalnie pali?? nie wydaje mi się
    Ostatnio edytowane przez kuba18nh ; 12-02-2012 o 21:50

  5. #15
    viciu_gt
    Gość

    Domyślnie

    Być może jest przekaznik. Najlepiej zaprowadz Bella do lekarza i wtedy wszystko się okaże. Tak na forum to można gdybac i gdybac

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    147
    Postów
    1

    Domyślnie Problem z odpalaniem

    To ja się przyłączę do problemu. Alfa 147 1,9 JTD 115 koni.
    Czasem pali czasem nie. Czasem przez czały dzień mogę jeździć, odpalać, gasić i wszystko jest ok, ale czasem po prostu nie pali. Po odstaniu godzniny czasem 5 a czasem 20 min. problem znika i alfa pali od strzała.
    Nie jest to problem z alumulatorem, podłączałem inny i też nie chciała odpalić. Próbowałem odłączyć aku na jakiś czas ale to również nie pomaga. Na tablicy rozdzielczen nie wyświetlają się żadne źle brzmiące i złowrogie komunikaty.

    Jakie może być rozwiązanie ??

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Kup sobie kabelek do diagnostyki np taki http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-e...tyku-obd2.html . Powodów nie odpalania może być sporo, od układu paliwowego po elektrykę.
    Po za tym niezły kotlet

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Tak jak gramian Ci radzi kup kabel, nastepnie MES-em wejdz w ECU i sprawdz cisnienie przy zapłonie (wybierasz tylka ta opcje do wyswietlenia i przekrecasz kluczyk zeby odpalic auto - cinienie powinno byc ponad 300 bar) jesli jest niskie to znaczy ze masz do wymiany oring na regulatorze cisnienia - kupisz to w Inter-Carsie za 25zł ... pozniej sprawdze w aucie jaki to numer czesci - ja mialem ten problem z odpalaniem i walczylem przez kilka dni az w koncu rozkminilem problem.
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. [145] Alfa 145 1.4TS problem
    Utworzone przez Kamil1108 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 21:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  3. Problem z Alfa 156 2.0 TS
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 20:02
  4. mam problem z alfa ;(
    Utworzone przez pawelkacer w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 20:50
  5. Problem z Alfa 156
    Utworzone przez marcin_p28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 08:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory