Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Korektor siły hamowania.

  1. #1
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie Korektor siły hamowania.

    Mam problem z korektorem po odwiedzeniu 4 warsztatów, w 5 mechanior stwierdził że przyczyną słabego hamowania jest korektor. Po krótkiej rozmowie o wymianie gosciu powiedział ze tego nie zrobi bo to trzeba umieć ustawić a on w Alfie tego nie robił i ne chce niczego popsuć.
    Może ktoś z was to robił, wymieniał, naprawiał lub regenrował i może mi powiedzieć w czym jest problem z ustawianiem tego elementu. Ewntulanie może polecić warsztat w okolicach Radomia lub Lublina który mógł by mi to wymienić i ustawić. Bo chyba zostaje mi tylko ASO.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    mechanikiem nie jestem i moze napisze zle (jesli tak mysle ze mi powiecie i poprawicie mnie) ale jak rozbieralem moje dwie 33 to korektor byl przy tylnej osi i dochodzil do niego pret ktory go dociskal w miare obciazenia tylu i wtedy dawal wiecej mocy hamujacej na tyl. Poprostu tak mi sie wydaje ze jak auto jest puste to ten pret nie wciska tloczka i plyn hamulcoy tam sie zatrzymuje i nie leci za duzo w zaciski a jak dostaje obciazenie pret dociska tloczek i musi przeplynac wszystko dalej. Wiec chyba to nie koniecznie u Ciebie musi byc to ale mowie nie jestem pewien bo ten korektor za tyl tylko odpowiada chyba

  3. #3
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Dobrze mówisz żagiel
    Cały ten korektor jest nierozbieralny, można go rozruszać, ale też nie wiadomo na jak długo starczy. On poprostu sie zawiesił, albo dzwignia która nim steruje sie uszkodziła. Trzeba to sprawdzić. Jeżeli okaże sie że korektor jest uszkodzony to mozna kupić nowy albo wyrzucić go i połączyc przewody hamulcowe na krótko, bez korektora. Wtedy bedziesz mial na tyle maksymalna siłę hamowania.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    czyli wynika z tego ze raczej powodem slabego hamowania to nie jest bo wiekszosc hamuje przod auta wiec przyczyny szukalbym gdzie indziej ;] np. koniec klockow, zapieczony tloczek, membrana w serwo moze

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Lesio, zaczął bym od sprawdzenia grubości tarczy hamulcowych, wymiana płynu, tak jak napisał kolega _zagiel_, sprawdził bym tłoczki na przodzie i na tyle no i na dzień dobry odpowietrzył układ hamulcowy.
    Jak to nie pomoże to pozostaje pompa (membrana) hamulcow. :wink:

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał _zagiel_
    czyli wynika z tego ze raczej powodem slabego hamowania to nie jest bo wiekszosc hamuje przod auta wiec przyczyny szukalbym gdzie indziej ;] np. koniec klockow, zapieczony tloczek, membrana w serwo moze
    I właśnie problem polega na tym ze wszystko zostało sprawdzone włącznie z korektorem i on okazał sie uszkodzony (zatarł się w srodku bo stoi i się nie rusza nawet przy obciążeniu.
    Problem polega na tym ze nikt nie chce sie podjąć ustawienia go i nie wiem w czym jest problem.

  7. #7
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Jeżeli się zatarł to już go nie ruszysz. On jest nierozbieralny. Pozostaje opcja polaczenia przewodów na krótko, albo kupno nowego. w ASO kosztuje ok 350zł
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    tam sie niczego nie reguluje .to dziala albo nie.jezeli jest zatarty i nie da sie go rozruszac to wymiana na nowy.korektor polaczany jest z nadwoziem za pomaca sprezyny.wystepuje powszechnie we wszystkich /starych/ sam. grupy fiat.jezeli nie masz abs polaczenie na krotko jest bardzo niebezpieczne i grozi na sliskiej nawierzchni wypadnieciem z drogi.aha KOLEDZY JAK MACIE MU DORADAC TAKIE PATENTY to lepiej nic nie piszcie !! HAMULCE to podstawa bezpieczenstwa!!!!!!!!!.ps. a cisnienie na pompie ci mierzyli?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    tam sie niczego nie reguluje .to dziala albo nie.jezeli jest zatarty i nie da sie go rozruszac to wymiana na nowy.korektor polaczany jest z nadwoziem za pomaca sprezyny.wystepuje powszechnie we wszystkich /starych/ sam. grupy fiat.jezeli nie masz abs polaczenie na krotko jest bardzo niebezpieczne i grozi na sliskiej nawierzchni wypadnieciem z drogi.aha KOLEDZY JAK MACIE MU DORADAC TAKIE PATENTY to lepiej nic nie piszcie !! HAMULCE to podstawa bezpieczenstwa!!!!!!!!!.ps. a cisnienie na pompie ci mierzyli?
    Z tego co powiedział mi mechanik sprawdził wszystko i wyszło mu ze korektor jest do wymiany, połączenie na sztywno nie wchodzi w gre tak jak napisałeś hamulce to podstawa.
    W czerwcu oddaje Alfe do ASO do naprawy blacharskiej tak wiec tam ostatecznie (mam nadzieję) okaże się co tak naprawdę jest uszkodzone.

  10. #10
    roquen
    Gość

    Domyślnie

    mialem podobny objaw w 145-tce. w zaleznosci od rodzaju czy z tylu tarcze czy bebny korektor musi byc wyregulowany wstepnie. jest przy nim dzwigienkaktora trzeba poluzowac i obciazyc wstepnie masa 8kg (przy tarczach z tylu, przy bebnach niestety nie pamietam ale o wiele mniej)

Podobne wątki

  1. [33] Korektor siły hamowania
    Utworzone przez qmAQ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-03-2016, 10:03
  2. [GTV] korektor siły hamowania tylnej osi
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 20:23
  3. [155] Korektor siły hamowania
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 17:24
  4. [155] korektor siły hamowania
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory