Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: [146] Przepływomierz Alfa 145/6 1.4 T.S 98'

  1. #11
    Odys
    Gość

    Domyślnie

    Przepływka kosztuje 804zł - jest to 5 - pinowa. A zastanawiam sie czy faktycznie w tych przeplywomierzach :0 280 218 001 sa wkladki F 00C 2G2 030 czy nie F 00C 2G2 044 -taka informacje tez gdzies znalazlem, mam dylemat chcialbym kupic inna przeplywke, oryginal boscha ale do innego auta jednak z ta sama wkladka i przeplozyc wklady.
    Ostatnio edytowane przez Odys ; 28-03-2009 o 23:29

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    eee gdzie tyle kosztuje? Na allegro byly oryginaly boscha i nie przekraczaly chyba 300zl z tego co pamietam

  3. #13
    Odys
    Gość

    Domyślnie

    Taka cena jest w serwisie Boscha, na stronie firmowej też ok 800zl. Na ten model przeplywomierza wlasnie taka duza cena... na allegro 533zl -niby oryginal... Wiec dlatego pytam o ta wkladke...

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    Szukam na forum ale nic nie mogę znaleźć na temat ceny tego elementu, szukałem też w sklepach internetowych i do innych silników nie ma problemu z dostępnościaś do tego jest. Czy jest on jakiś nietypowy (widzę dużo opisów na temat 5 pinowego) ten jest 4 pinowy. Dodam że jego numer to 280 217 102. Może ktoś z was zna cenę tej części albo może podać jakiś adres gdzie będę mógł ją kupić.
    W sklepie w którym ja kupowałem przepływomierz ten konkretny model kosztuje 390 zł po maksymalnym możliwym rabacie. Żeby było śmieszniej kosztował do tej pory 340, ale niestety hurtownie idąc za kursem Euro podniosły cenę pod koniec lutego (podejrzewam że mają go na magazynach od ponad pół roku, ale korzystają z okazji i jak wszyscy windują ceny..).
    Mowa oczywiście o oryginalnym, kompletnym przepływomierzu w zaplombowanym opakowaniu z roczną gwarancją. Cena taka była jeszcze wczoraj, przy czym teraz często cenniki nowelizują z dnia na dzień i różnie to może być, tym bardziej, że jest to raczej rzadszy i mniej chodliwy model, więc nie ma go aż tyle na stanie.

    W kwestii zamienników był bym trochę ostrożny, ponieważ sam miałem okazję sprawdzić ich działanie a raczej to, jak nie działają! W razie potrzeby mogę posłużyć pomocą bo wiem jakie to ma konsekwencje w T.S.-ie i jak może psuć radość z jazdy.

  5. #15
    georgeous
    Gość

    Domyślnie

    Oryginalny bosch z końcówką 102 za 390 złotych? Niemożliwe, gdzie są takie ceny? Ja najtaniej znalazłem w sklepie internetowym za 710 złotych, pisałem też do pani wymienionej na forum i podała cenę 600, ale dla mnie to źródło nie jest zbyt pewne..

  6. #16
    Odys
    Gość

    Domyślnie

    OK, podsumuję to czego juz jestem pewny. W mojej alfie 146 1.4 16V T.S `99r. (mam ja od poczatku z salonu) siedzi przeplywomierz 0 280 218 001 z wkladka F 00C 2G2 030 (koszt ok 800zl) , identyczna wkladka jest w przeplywomierzu 0 281 002 180 - koszt ok 400zl -w intercarsie dali mi rabat i oryginal Boscha kupilem za 345zl.

    -zaczne od problemu - zapalila sie kontrolka od ukladu wtryskowego, obroty falowaly, szarpalo auto. Wyjazd do sprawdzonego elektronika (servis Bosch, Ruciane, Jan Tkacz), podpiecie do kompa -wskazuje bledy przeplywki i sondy, jednak pan mowi ze najpierw przeplywomierz bo on ma wplyw na lambde. Laczny koszt u tego Pana -70zl

    Szukanie przeplywki posiadajacej ta sama wkladke po forach na wlasny koszt
    Wymiana gratis, (bylem przejazdem- u Pana Tkacza tak zeby w razie jakby cos jeszcze bylo mogl pomoc) -ale po wymianie i odpaleniu autko wrocilo do normy. Przy wymianie przeplywki konieczna wymiana filtra powietrza (to juz sam)

    Przy Alfach wazny jest dobry mechanik/elektronik (ten Pan jest bardzo dobry, oraz uczciwy), czasem szczescie i grzebanie po forach Tak więc całość nie wyszła tak drogo... i na tle innych aut w normie Pozdrawiam wszystkich, moze komus sie przyda ta informacja.


    A i jeszcze jedno, na niektorych forach (nawet Alfy) mozna spotkac ze wkladka o numerze F 00C 2G2 030 jest podroba... byc moze sa podroby o takim samym numerze (no bo jaki sens bylby podrabiania czegos czego nie ma), w kazdym razie numerem wkladki nie mozna sie sugerowac... - ktos gdzies umiescil zdjecia wkladek... mozna sugerowac sie sposobem oznaczenia/wybicia numerow. Takie moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Odys ; 02-04-2009 o 10:33

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    ale te 345zl to za aly przeplywomierz czy tylko wkladke?? Jak uzyskac taki rabat? Gratuluje rozwiazania problemu

  8. #18
    Odys
    Gość

    Domyślnie

    tak za caly przeplywmierz -oryginal boscha, wkladki ogolnie nie da sie dokupic. ..chyba ze uzywke na allegro. A rabat ? poprostu spytalem czy dostane jakis rabat i gosc mowi ze oczywiscie i podal mi cene nowa.. w sumie to bylem w szoku bo to cakiem duzo %

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

  10. #20
    Odys
    Gość

    Domyślnie

    tak, widzialem ta aukcje, ale potraktowalem to jako uzywke... i wolalem nie ryzykowac kupujac z niezbyt pewnego zrodla... tu jest niby nowka Przepływomierz OPEL VECTRA OMEGA ASTRA 0281002180 (572064441) - Aukcje internetowe Allegro +wysylka... no to jak kto woli... do allegro 100% zaufania nie mam

Podobne wątki

  1. Przepływomierz alfa 147
    Utworzone przez corneli1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 23:09
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory