Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [147] Błąd systemu sterowania silnikiem - czy ktos tak mial?

  1. #1
    RUDA
    Gość

    Domyślnie [147] Błąd systemu sterowania silnikiem - czy ktos tak mial?

    Moja bella pokazala swoje fochy po raz pierwszy i mam nadzieje ze ostatni. Przy jezdzie 100 i wrzuceniu 4 biegu wywalila komunikat - blad systemu sterowania silnikiem. komunikat wywalila dwa razy poczym kontrolka silnika zniknela samoistnie. W zwiazku z ukladem ktory mam w zaprzyjaznionym warsztacie - podjechalam i zczytano 2 bledy - ladowanie zwiazane z cisnieniem oraz polaczenie hamulca z gazem :shock: ze wyniki nie sa prawidlowe . Bledy skasowano a dzis bach znowu to samo. Czym to grozi - czy ktos z was mial podobny przypal i czym to sie skonczylo. Na pocieszenie serwisanci stwierdzili ze bella pomimo swojego 145tys przebiegu ma serce jak dzwon .

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Popros mechanikow o numery błędów (kody błędów) bo to co napisalas jest troszke... mało konkretne

    fred

  3. #3
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    Blad wyswietlany na kompie to czujnik ciśnienia doładowania - zapala mi sie to kiedy wrzucam 4 bieg przy ok 120.
    Do tej pory jezdzilam tylko po miescie ale w poniedzialek przegonilam ja po trasie - koszalin -gdansk i wyszlo szydlo z worka...
    Przed manewrem wyprzedzania wrzucilam 3ke i zonk ja gaz do deski a ona zwalnia - kompletna porazka Szybko wbilam czworke ale to malo co pomoglo.
    Normalnie swoim padaczkowym sluzbowym seicento 1,1 z 45 konnym silnikiem szybciej wyprzedzam :shock:
    Kiedy wylacza sie silnik, problem nie pojawia sie do mometu owego 4 go biegu i 120.
    Czy skonczyla mi sie turbina czy tez przeplywka? Spalanie na trasie wychodzilo ok 5,9 - 6,1 zaliczajac 3 korki poltoragodzinne.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Błąd ciśnienia doładowania wg mnie może to być zła praca turbiny lub wtrysków za małe ciśnienie ;// u mnie na szczeście nic takiego się jeszcze nie pojawia... aha i nie wiedziałem,że 1,9jtd jest az tak energiczny normalnie w szoku jestem idzie jak szatan :mrgreen:

  5. #5
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    no mnie tez te "osiagi" powalily z nog :x

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Mam ten sam blad w swojej belli (GT, 1.9JTD). Tylko u mnie zaczal pojawiac sie po chip tuningu. Za duze cisnienie/doladowanie turbiny. Po wyswietleniu komunikatu bledu silnik przechodzi w tryb awaryjny, czyli traci prawie calkowicie moc (szczegolnie niebezpieczne w trakcie wyprzedzania!). Zgaszenie i ponowne odpalenie autka pomaga, tzn u mnie kontrolka nadal sie swieci, ale juz nie jezdzimy w trybie awaryjnym i wchodzi normalnie na obroty.
    U mnie to bylo z reguly przy ok 2000-3000 obrotow na 5 lub 6 biegu, a wlasnie w tym przedziale turbina jest ponoc najbardziej obciazona.
    Wiecej mozesz przeczytac tutaj:
    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...?p=44991#44991

    Jak juz dojde, co z tym fantem zrobic to na pewno napisze

    A moze tez masz po chip tuningu?

    Pzdr!

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Hamulec z gaze się raczej nie łączy - wina może leżeć w elektrycznym połączeniu potencjometru gazu, po prostu kostka elektryczna straciła kontakt - warto wszystko porozłączać psiknąc jakimś kontaktem i powtórnie podłączyć. Błąd ciśnienia doładowania oznacza najzwyklejsze przeładowanie. W turbinach ze zmienną geometria przyczyną są albo zapieczone kierownice (od kapeluszniczej jazdy), albo nieprawidłowo działajace sterowanie (zawór elektromagnetyczny, lub nieszczelnę wężyki). Jesli występuje to po chip tuningu to jest to wina kiepskiego programu i tunera partacza (sam mam zawirusowane auto i nic takiego nie występuje) - bartas82 nic sam nie zrobisz musisz jechać z reklamacją
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Chipa robilem w V-techu w Krakowie, poniewaz uwazalem, ze to sa fachowcy... Pan Krzysztof (z V-techu) sugerowal, ze to wlasnie moze byc nieprawidlowe sterowanie turbina (oni podnosza doladowanie tylko o 0,1, wiec nic drastycznego). Moze w fabryce juz byc zle doladowanie, a po chipie minimalnie przekraczac limit i przez to ten blad. Teraz tylko nie wiem kto moglby mi to sprawdzic w Poznaniu lub Krakowie... Jakies propozycje?
    Maciek-156, mozesz napisac, jakie miales fabryczne parametry (KM i Nm) i po wirusie?

    Pzdr!
    Pozdro,
    Bartas

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Też robilem w V-techu tylko w warszawskim oddziale. Podniosłem moc ze 140 do 160KM i moment też tak o 20%. Tu możesz popatrzeć na wykres http://www.auto-swiat.pl/profil/szcz...kownik=m%5F156 Skoro nie było przeładowania przed chipowaniem to nie powinno byc i po. Możesz żeczywiście mieć kłopoty ze zmienną geometrią lub zanieczyszczonym zaworem EGR - sprawdzić ci to może każdy serwis - wcale nie musisz się chwalić że masz chipa ...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    :twisted: :twisted: Nie mam w swojej belli chipa. U mnie problem tez znika po wylaczeniu silnika, ale sami przyznacie ze ciezko sie wylaczyc i ponownie uruchomic podczas wyprzedzania ciezarowki. :shock: Po miescie mi to zupelnie nie przeszkadza - nawal turystow tu mamy i tak nie ma sie gdzie rozpedzic w korkach sie stoi, ale wkurza mnie jak mi auto nie chodzi na 100%. Po "matki Boskiej Pienieżnej" zawioze belle niech ja dokladnie oblukaja - mam pytanie czy jak jest cos nie tak z wirnikiem w turbinie lub tez lopatki sa uszkodzone to pojawia sie podobny czy tez inny komunikat? Dziekuje bardzo Wam kochani za cenne wskazowki
    A gdzie jest ta kostka? Trzeba rozmontowac schowek przed fotelem pasazera?

Podobne wątki

  1. Awaria systemu ster. silnikiem - trąciłem kluczem?
    Utworzone przez Trawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 22:31
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 15:02
  3. Pomocy! moze ktos mial podobnie z silnikiem?
    Utworzone przez p_lukas w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 12:23
  4. 156 2.5v6 Czy ktos juz mial problem z polosiami?
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2008, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory