Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Marchione w Genewie o przyszłości Alfy :)

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie Marchione w Genewie o przyszłości Alfy :)

    Jak to zwykle bywa, przy okazji salonu samochodowego w Genewie, Sergio Marchionne zorganizował zamkniętą konferencję prasową, podczas której jak zwykle powiedział kilka rzeczy o przyszłości naszej ukochanej marki.
    Pozwolę sobie hasłowo streścić, jakby komuś nie nie chciało czytać całego artykułu w Quattroruote:
    1. Alfa produkowana w Chinach na Europę? Nie - zdaniem Marchionne, nie ma o tym mowy - raczej Alfa produkowana w USA m.in. na rynek chiński (choć na rynek chiński mają też w międzyczasie trafić Alfy produkowane w Europie) - to już informacja potwierdzona, udało się "rozwiązać problemy strukturalne" (cokolwiek miał na mysli). W USA ma być produkowana Alfa segmentu D (czyli Giulia?) na wspólnej platformie (nie precyzował której, ale zapewne chodzi o C-Wide?).
    2. Giulia - chyba warto zacytować dosłownie, bo wypowiedź niby definitywna, a jednak enigmatyczna):
    "Giulia jest już w wystarczającym stopniu zdefiniowana, produkcja będzie odbywać się w USA, co już zostało ustalone. "Odmroziliśmy" projekt (design) i jeszcze nad nim pracujemy, ale samochód jest."
    3. Kubang? przechodzi ostatnie poprawki stylistyczne i do produkcji trafi w 2013r., ale nie będzie nazwywał się Kubang

    Hehe, za dużo nie pogadał... mówił o słabej konkurencyjności Fiata w segmencie C i D (w stosunku do VW jak sam określił), że trzeba coś z tym zrobić, o "niesamowitym potencjalne rozwoju" u Koreańczyków (nic odkrywczego) oraz o zdolności wejścia przez Fiata w różne alianse strategiczne (także z PSA i GM, mimo ich aliansu oraz np. z Renault, ale po prostu okreslił, że to możliwe w przyszłości,a a nie że to rozważają)...

    Czyli po tej wypowiedzi (i braku znaczących nowości na tak znaczącym salonie) można wywnioskować, że Alfa ciągle siedzi gdzieś pod miotłą...
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ufff! To bardzo dobre informacje. Alfa to klejnot w koronie Fiata i nie ma opcji żeby się go pozbyli...

  3. #3
    Masaq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Alfa to klejnot w koronie Fiata i nie ma opcji żeby się go pozbyli...
    Sukces giulietty i mito otworzył im trochę oczy, zakładam ze jak złapią mocno oddech zaskoczą jeszcze nie raz

    Najważniejsze, że nie powiedzieli nic niepokojącego

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakoolk Zobacz post
    3. Kubang? przechodzi ostatnie poprawki stylistyczne i do produkcji trafi w 2013r., ale nie będzie nazwywał się Kubang
    Przecież Kubang to SUV Maserati. Alfa SUV nieoficjalnie nazywana jest Kamal, tak jak koncept pokazany kilka lat temu.


  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Faktycznie niewiele powiedział ;/
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Napisał dakoolk<br />
    3. Kubang? przechodzi ostatnie poprawki stylistyczne i do produkcji trafi w 2013r., ale nie będzie nazwywał się Kubang
    <br />
    <br />
    Przecież Kubang to SUV Maserati. Alfa SUV nieoficjalnie nazywana jest Kamal, tak jak koncept pokazany kilka lat temu.
    OK, sprawdzilem... Cos pokrecili w Quattroruote, moze tez sie myla z tymi glupkowatymi nazwami. Zapytali czy teraz najawzniejsze (dla Alfy jak moznaby wnioskowac po poprzednim pytaniu) sa Giulia czy Suv a po odpowiedzi o Giulii powiedzial to co napisalem o Kubangu wlasnie

    Wysłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakoolk Zobacz post
    OK, sprawdzilem... Cos pokrecili w Quattroruote, moze tez sie myla z tymi glupkowatymi nazwami. Zapytali czy teraz najawzniejsze (dla Alfy jak moznaby wnioskowac po poprzednim pytaniu) sa Giulia czy Suv a po odpowiedzi o Giulii powiedzial to co napisalem o Kubangu wlasnie

    Wysłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk
    Tak, tak, wiem. Czytałem artykuł na Quattroruote, naskrobałem też nieco o tym na AlfaNews

    ---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

    A tak wygląda stoisko Alfy w Genewie. Komentarz nasuwa mi się jeden: ło matko, jaka bida :/

    http://www.alfanews.pl/2012/03/06/ge...ko-alfy-romeo/


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Tak, tak, wiem. Czytałem artykuł na Quattroruote, naskrobałem też nieco o tym na AlfaNews

    ---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

    A tak wygląda stoisko Alfy w Genewie. Komentarz nasuwa mi się jeden: ło matko, jaka bida :/

    http://www.alfanews.pl/2012/03/06/ge...ko-alfy-romeo/
    No niestety stara bida... Zarowno w gadce szefa jak i na stoisku... Przyznam ze do konca mialem cicha nadzieje, ze pokaza jakas niespodzianke typu 4C Spider, albo np. tego oslawionego SUVa, ktory skoro przechodzi tylko retusz to mogli pokazac jakis koncept, zeby podkrecic zainteresowanie marka... A tu sie wydaje ze szkoda im kasy nawet na zbudowanie konceptu... Przy takim zachowaniu mozna sie obawiac ze im sie znudzi modzenie przy Giulii, to wezma Lancie, tfu, Flavie, zaloza jej muminie oczka i scudetto i wypchna to jako "wloska precyzja, amerykanski temperament" (zestawienie nieprzypadkowe), wbijajac tym samym ostatni gwozdz do trumny pt. Alfa Romeo...

    A inne marki takie niespodzianlki potrafily utrzymac do samego konca... Jak SUV Bentleya, ktory wprawil mnie w niezla konsternacje Na razie wyglada bardziej groteskowo niz ten prawdziwy Kubang Za to na jednym zdjeciu w newsletterze Quattroruote w malym rozmiarze na ekranie telefonu... fajnie wyszlo zdjecie nowego Ferrari, w takich smiesznych proporcjach, ze myslalem ze i Ferrari zaskoczylo jakims SUVem Swoja droga na bazie FF mogloby sie to udac, rozdmuchujac nieco bryle i zachowujac z grubsza proporcje

    O, zeby chociaz Alfa np. Pokazala taka niespodzianke jak Giulietta SW... ot, taka Kia potrafila uchowac Cee'da SW do Genewy w tajemnicy

    Wysłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez dakoolk ; 07-03-2012 o 09:04
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    pajac w sweterku i tyle, zawsze to powtarzam. Bajki.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Alfa to klejnot w koronie Fiata i nie ma opcji żeby się go pozbyli...
    Klejnotem to raczej jest Ferrari albo Maserati.
    Alfa nie spełnia w koncernie Fiata żadnej roli.
    Sportowe jest ferrari
    Maseratti to połączenie sportu i luksusu
    Lancia to Luksus dla obożyszch
    a Fiat - samochód dla ludu
    a gdzie miejsce dla Alfy ? Sport dla uboższych ? Raczej nowe alfy nie mają wiele wspólnego ze sportem. Diesle, DPF-y, niewyłączalne ESP

Podobne wątki

  1. Alfa w Genewie
    Utworzone przez Xofer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 09:43
  2. Jaki model Alfy będzie w przyszłości klasykiem????
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 12:35
  3. czy takie będą alfy w przyszłości?
    Utworzone przez wynalazek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 11:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory