Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: [156] Tuning mechaniczny silnika 2.0 TS czy to mozliwe

  1. #1
    darpes
    Gość

    Domyślnie [156] Tuning mechaniczny silnika 2.0 TS czy to mozliwe

    czy są firmy które to robią lub jak samemu w miare bezpiecznie to zrobic.pozdr

    Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-04, 12:05
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    a co konkretnie kolega by chciał zmienić??

  3. #3
    darpes
    Gość

    Domyślnie

    Troszke momentu chocby ze 40 N/m

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    są takie firmy, np
    Chojnacki Motor Sport, Godula Moto Sport
    ale po pierwsze jeśli nie planujesz założyć chcoiaż soft turbo t przysto mocy bedzie baaardzo mały, wysilenei jednostki bardzo duże, zmniejszenie żywotności znaczne a przy okazji wydasz mnóstwo mnóstwo pieniędzy

    więc moim zdaniem lepiej zamonotwać soft turbo albo NO2
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie

    wierzba dobry masz ten dowcip w opisie
    Meravigliosa Creatura-ar156

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    juz przerabiałem ten temat w moim 1,8 TS praktycznie nie możliwe jest wydębić więcej mocy bez wchodzenia w mechanikę samochodu.
    Propozycje były by zrobić tzw tuning GT polegający chyba na planowaniu głowicy. Koszt około 3 tyś to jest najtańsze co znalazłem.
    Elektroniką nic podobno nie można zdziałać. Chociaż ja dałem link i telefon do człowieka który twierdzi ze to możliwe.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał KKrzysztof
    tzw tuning GT polegający chyba na planowaniu głowicy. Koszt około 3 tyś to jest najtańsze co znalazłem.
    JA własnie chciałbym troche poryc pod machą, ale zastanawiam sie czy koszty są opłacalne, czy lepiej nie dołozyc kilka klocków i nie kupic 2,5 V6...bo za zmianą w silniku idzie zmiana układu hamulcowego oraz zawiechy(jesli zmiana znacząca)...

    I sam już nie wiem...w sumie ładnie mi idzie 2 litróweczka, ale tak na przyszłośc jak zacznie brakowac kucyków to będe musiał cos rozwazyc. czy inwestowac w swoje sprawdzone autko czy bawic sie od nowa w nowokupionym V6...

    Twardy orzech do zgryzienia

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  8. #8
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfamaniak156
    JA własnie chciałbym troche poryc pod machą, ale zastanawiam sie czy koszty są opłacalne, czy lepiej nie dołozyc kilka klocków i nie kupic 2,5 V6...bo za zmianą w silniku idzie zmiana układu hamulcowego oraz zawiechy(jesli zmiana znacząca)...

    I sam już nie wiem...w sumie ładnie mi idzie 2 litróweczka, ale tak na przyszłośc jak zacznie brakowac kucyków to będe musiał cos rozwazyc. czy inwestowac w swoje sprawdzone autko czy bawic sie od nowa w nowokupionym V6...

    Twardy orzech do zgryzienia


    Pozdrawiam
    witam zacytuje sam siebie z podobnego tematu moze akurat sie przyda
    Cytat Napisał robak#21
    Z wolnossącego na silnik doładowany przy 2.0 bez głebszej ingerencji w silnik otrzymasz 200/220KM (przyjmuje sie 100KM z litra pojemnosci)turbo soft ,to bezpieczna granica na ktora dostaniesz gwarancję ,podstawowe elementy turbo soft wchodza :
    turbosprężarka z zaworem upustowym
    kolektor wydechowy
    intercooler
    orurowanie ssące i tłoczące
    fragment układu wydechowego
    zawór blow off
    układ dodatkowego wtrysku paliwa ze sterownikiem
    power rura ze stożkowym filtrem powietrza
    układ smarowania i chłodzenia turbosprężarki,z tego co piszesz chcesz maxymalnie podniesc moc wiec bedziesz musial wzmocnić blok silnika, śruby i głowice oraz wymienić tłoki i inne bebechy silnika na kute, wtedy bedziesz mogl dmuchac znacznie wiecej niz 0,5 bara to tak na szybko ,przy odpowiednim zapasie gotówki mnożenie mocy silnika x2 lub nawet 4 jest mozliwe

    co do nitro Suche przyrost mocy rzedu 15-20kM mokre do 100KM i podobna zasada tylko ze to chwilowe przyrosty strzaly dodatkowo oslabiaja silnik

    Co do wałkow dobrze pamietac aby przerobka pasowala do reszty czyli nie można bezkrytycznie zmienić wałka rozrządu jeżeli potem nie przeprowadzimy modyfikacji elektronik bądź przeprowadzić modyfikacje głowicy jeżeli walek rozrządu wymaga aby krecil się wyżej (seryjny ma ogranicznik obrotów)tzn:
    - wymienić sprężyny zaworowe na szybsze (twardsze)
    - wymienić talerzyki sprężynek zaworowych na takie które wytrzymają te sprężynki
    - wymienić koło zębate napędzające wałek na takie z możliwością regulacji - aby taki wałek odpowiednio ustawić
    -zjawiska falowe(kolektor dolotowy ,wydechowy)
    - wyważyć wał korbowy razem z kołem zamachowym i korbowodami , tłokami tak aby wibracje kręcącego się wyżej silnika nie rozerwały go. Wiec troche tego jest
    dodam jeszcze z własnego doswiadczenia i tak bedzie brakowac lepiej kupic 2,5 i nawet jesli dopiero w przyszlosci dokonac modyfikacji to bedzie juz nie 220 a 270w gore a po wzmocnieniu bloku silnika, głowicy oraz wymienie tłoków , bebechow (czesci silnika na kute) dmuchac znacznie wiecej co pozwoli na osiagniecie 300KMi w gore dlatego osobiscie zaluje ze zabralem sie za 1,6 a nie 2,5 ;// no ale... to juz zalezy co chcesz osiągnic bo te 200kucykow to i tak sporo

    pozdro

    tu własnie był juz poruszany podobny temat odnośnie silnika 2,0

    :arrow: http://www.forum.alfaholicy.org/topi...ki-vt10395.htm
    [*]


  9. #9
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    No to żeś mi dał do myslenia... Musze rozwazyc za i przeciw...Wiesz swoje autko mam sprawdzone i wycackane, wiem co w nim siedzi wiec szkoda by mi było sie go póki co pozbywać...A 200 km to było by wystarczające jak njajbardziej dla mnie, a nie chce tez zyłować silnika za bardzo żeby nie robić remontu za rok, jak cos strzeli...

    Jaki jest orientacyjny koszt całkowity całej operacji uturbienia jednostki 2.0TS?

    Dzieki za info robak

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  10. #10
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    i z ciekawości ile wzrasta spalanie? bo o gazie to raczej już wtedy nie ma mowy? choć mój gazownik ma saaba 2.0 z turbo i na gazie:p ponoć śmiga i 190 kucy ma

Podobne wątki

  1. Tuning mechaniczny Alfa 166 2.4 JTD 10V 136 PS
    Utworzone przez Januszek166 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 07:38
  2. Tuning mechaniczny JTD
    Utworzone przez paparazy w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 08:40
  3. [145] Tuning Optyczny czy Mechaniczny?
    Utworzone przez durro w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 20:42
  4. [156] tuning mechaniczny + chip, doradźcie
    Utworzone przez wacek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 16:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory