Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] Jak zrobić głośny wydech w JTD ??

  1. #1
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie [156] Jak zrobić głośny wydech w JTD ??

    Jak moge ze swojego 1.9 JTD uzyskać ładny głośniejszy od seryjnego pomruk ?? chodzi mi o to zeby na biegu jałowym pracowal troszke glosniej niz seryjnie + im wyzej obroty tym milej dla ucha ) ? orientuje sie moze jak mozna zrobic to w dieslu ??


    Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-05, 01:01
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    opcją nie inwazyjną jest wymiana tłumika lub uproszczenie układu wydechowego.
    inną opcją aczkowliek- wg. mnie bardziej inwazyjną jest mozntaż stożka zamaist filtra powietrza- ale na polskie warunki to zły pomysł
    po trzecie - co wg mnie w alfie jest neigłupim pomysłem założenie tłumika końcowego, który ma opcję regulacji głośności - tzn jak chcemy to mamy pomruk- jeśli nie- zakładamy odpowiednią końcówkę, albo przesuwamy specjalną wajchę na tłumiku i mamy znowu normalne auto- jeśli akurat trzeba przewieźć teściową

    swoją dorgą - mimo iż sam jak byłemw twoim wieku zrobiłem coś podobnego z moim uwczesnyms amochodem- to jest to pomysł pachnący świeżą słomą, i dobrze się zastanów zanim to zrobisz

    no chyba że masz z 5-10 tys zł i kupisz układ wydechowy supersprint :mrgreen:
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  3. #3
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    po pierwsze z diesla nie ma pomruku tylko klekot jaki jest sens robienia głosniejszego wydechu? po to zeby było głośno? bez sensu tak jak naklejanie imitacji sportowego wlewu na klapkę, dla mnie to samo!
    jak chcesz mieć ładny pomruk i miły dźwiek dla ucha to chyba trzeba bedzie zmienić auto na benzynowe i to najlepiej V6 choć TS tez ładnie mruczą.
    nie kalecz auta takimi głupotami

  4. #4
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    za 5000-10000 tysiecy to nie wiem jaki układ. SS z kolektorem da sie kupić taniej niż 4 tys. Co do stożka nie jestem przekonany czy cos pomorze na dzwiek jtd. Poza tym moze pprzeniesc moc i moment w wyzsze partie obrotów a to w dieslu mija sie z celem. Polecam tłumik końcowy. Masz turbo wiec w zasadzie czym lepszy przelot tym lepiej. Napełnianie cylindrów i pojemnosci układy wydechowego nie stanowią dla ciebie takie problemu jak dla posiadaczy aut z silnikiem benzynowym.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar larson66
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    KOS
    Auto
    inny
    Postów
    43

    Domyślnie

    Kolega z sąsiedniego forum zmieniał wydech http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.p...965&highlight= , a kupował w tej firmie http://www.kalinski.pl/
    AR 156 2.4 JTD była
    AR 155 2.5 V6 była
    BMW e60 525d
    Fiat Punto 1.2

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Proponuję zmianę na silnik 2.4 JTD i już nie będzie typowy klekot,pięciocylindrowiec naprawdę pięknie mruczy.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  7. #7
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    o ile dobrze pamiętam to sebring miał taki zestaw do 2.4. Do 1.9 może też się znajdzie.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    ja pisze w takiej sprawie:
    chciałbym mojej 146 1,6 ts założyć jakiś fajny tłumik końcowy, głównie chodzi mi o super sportowy dżwięk , moje pytanie jest następujące jakie macie u siebie założone tłumiki końcowe i ile was kosztował zakup takiego tłumika, no i czy jesteście zadowoleni z jego dżwięku?

  9. #9
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    jak chcesz mieć fajny dzwięk to pomyśl anjpierw nad filtrme stożkowym. Ja mam przelotowy wydech ze sportowym katem i końcowym komorowym.
    Sam tłumik kosztuje etedy ponad 800 pln.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ersi
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Wałbrzych\Amsterdam
    Auto
    Była: 146 1,9 JTD 2000r, Clio 1,5 dCi 2008r., jest Avensis 2006r 2.0 D4D
    Postów
    41

    Domyślnie

    Co stożek ma do dźwięku wydechu :?: Stożek jest pod maską i zmienia ewentualnie odgłos pracy silnika, a nie wydechu... A z tego co tu czytam to chłopaki (chłopcy) kupili autka na ON, a chcieliby żeby śmigały jak Impreza Kuzaja... chyba się nie da ((
    Alfę kupujesz sercem, nie głową

Podobne wątki

  1. [159] Głośny wydech po usunięciu DPF
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2015, 21:10
  2. Głośny wydech - Video
    Utworzone przez sizar w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 20:35
  3. Głośny wydech 2.0 TS
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 18:37
  4. Głośny wydech
    Utworzone przez szamacz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 13:14
  5. Głośny wydech !?
    Utworzone przez emzet156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory