Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zapchany katalizator a zapach paliwa z nawiewu.

  1. #1
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie Zapchany katalizator a zapach paliwa z nawiewu.

    Jadąc po mieście stanąłem na światłach. Byłem pierwszy, włączyłem nawiew i poczułem lekki zapach paliwa. Myśalem ze to z innych aut, pod domem postałem trochę z włączonym silnikiem i zapach byl nadal wyczuwalny. Sprawdzałem pod maska ale nic nie cieknie wszytko suche. Sąsiad powiedział ze może to być zapchany katalizator (miał tak w Vectrze). Czy może to być przyczyną tego
    I drugi problem czy w/w katalizator może byc przyczyną wolnego rozpedzania się. Nie występuje ani efekt szarpania anie mulenia, tylko przy przyspieszaniu czuje sie jakby Alfa coś przed sobą "pchała".

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Czy może to być przyczyną tego
    I drugi problem czy w/w katalizator może byc przyczyną wolnego rozpedzania się. Nie występuje ani efekt szarpania anie mulenia, tylko przy przyspieszaniu czuje sie jakby Alfa coś przed sobą "pchała".
    Z opisu wynika ze tak. Katalozator zatkany to spaliny nie wychodza jak trzeba i auto traci kopa...

    Zostaje albo wymiana katalizatora albo wybicie kata z puszki, co da ci dodatkiowe kilka koników bo tyle znika w katalizatorze :mrgreen: problem moze byc jak za katem masz sondę, wtedy może to miec wpływ na prace silnika i moze bardziej zaszkodzic niz pomóc...

    Zapach paliwka to zapewne nieszczelność, ponieważ o ile wiem to nagrzewnica czy wntylator nie ma styczności z paliwem bezposrednio...To nawet swojego rodzaju niebezpieczne, bo jak wntylator sie załącza powstaje iskra aopary benki moga sie zapalić... Znajdź szybko przyczyne nieszczelności...


    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nie widzę związku niesprawności katalizatora z zapachem benzyny w kabinie - musisz mieć jakąś niewielką nieszczelność - sprawdź przede wszystkim cały układ paliwowy i układ pochłaniania i odprowadzania par paliwa.
    Co do zmniejszenia mocy samochodu, to bardziej widziałbym inną przyczynę mulenia - sprawdź przede wszystkim sondę lambda.

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    No właśnie ale czy w tym przypadku zapchany katalizator nie będzie miał wpływu na pracę sondy ? przez co silnik działa w trybie awaryjnym.
    A co do zapachu benzyny zapomniałem dodać że w nocy przy niższch temp. oparów nie czuć wcale. :roll:

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    No właśnie ale czy w tym przypadku zapchany katalizator nie będzie miał wpływu na pracę sondy ? przez co silnik działa w trybie awaryjnym.
    A co do zapachu benzyny zapomniałem dodać że w nocy przy niższch temp. oparów nie czuć wcale. :roll:
    Bo jest niewielka nieszczelność i dlatego nie zawsze czuć benzynę.
    A skąd wiesz, że samochód działa w trybie awaryjnym, czy świeci się kontrolka?

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Kontrolka sie nie świeci, ale samochód jedzie z wyczuwalnym oporem (jakby na połowie mocy).
    Piszesz o układzie pochłaniania i odprowadzania par paliwa gdzie się on znajduje ?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    niestety inny
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Nie występuje ani efekt szarpania anie mulenia, tylko przy przyspieszaniu czuje sie jakby Alfa coś przed sobą "pchała".
    A może po prostu masz przytkany filtr paliwa?
    Co do zapachu benzyny - po nocy (przy zimnym silniku) maska w górę, odpalić i patrzeć na listwę wtrysków (zasilenie i powrót) przy zaciskach. Nic więcej nie wpada mi do głowy :mrgreen:
    Pozdrawiamy

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł i Dagmara
    maska w górę, odpalić i patrzeć na listwę wtrysków
    oraz wszystkie zagiecia i polaczenia przewodu paliwowego

    Kolega mial taki przypadek ze benzyna kapala z polaczenia przewodu z listwa prosto na kolektor wydechowy
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Kontrolka sie nie świeci, ale samochód jedzie z wyczuwalnym oporem (jakby na połowie mocy).
    Piszesz o układzie pochłaniania i odprowadzania par paliwa gdzie się on znajduje ?
    Nie wiem, jak jest w 146, ale w 156 pochłaniacz par paliwa znajduje się w okolicach prawego nadkola i jest on oczywiście połączony przewodami ze zbiornikuiem paliwa i kolektorem dolotowym. W moim modelu przewód łączący pochłaniacz z kolektorem jest koloru niebieskiego.

Podobne wątki

  1. Zapchany katalizator V6
    Utworzone przez zaqaznumerdwa w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 15:56
  2. Zapchany katalizator ten przy turbinie JTD 150km
    Utworzone przez arquadiusy w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 18:35
  3. Ciśnienie paliwa zbyt małe lub zapchany katalizator.
    Utworzone przez kobe83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 13:41
  4. zapchany katalizator ?
    Utworzone przez Szydeł w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 09:45
  5. Zapchany (przypchany) katalizator
    Utworzone przez fr33 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory