Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: docieranie silnika po generalce

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    nie no jak zakladali z blokadami to raczej rozrzad masz dobrze ustawiony.. tego silnika sie nie da inaczej złozyc..

    w normalnym twin sparku od 1900obr powinien takiego ladnego kopa dostawac bo wariator przełacza wtedy fazy..

    a z elektroniką wszystko ok?? kontrlka wtrysku sie nie pali??

  2. #22
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Brunet, walcze z podobnym problemem... na niskich obrotach cos jakby przerywa... wyczyscilem przepustnice, silnniczek krokowy i wymienilem peknieta rura z dolotu... w weekend to wszystko skaldam i zobacze czy pomoze

    Alfista, tutaj cos pisza ze przy 3k sie zmieniaja fazy http://en.wikipedia.org/wiki/Variator

  3. #23
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    w normalnym twin sparku od 1900obr powinien takiego ladnego kopa dostawac bo wariator przełacza wtedy fazy
    :shock:
    Cytat Napisał Tuti
    Alfista, tutaj cos pisza ze przy 3k sie zmieniaja fazy http://en.wikipedia.org/wiki/Variator
    Hmm a ja znowu słyszałem że przestawienie następuje przy 4 - 4,5 tys obr, co by się nawet zgadzalo, bo podczas jazdy moja Alfka jak przekracza tą magiczną 4 na obrotku wkręca się całkiem ochoczo

  4. #24
    Brunet
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie nie wiem, ale przed wymiana zanim mi silnik stary padl wszystko bylo ok.. silnik dostaje kopa ale od 3500 i to tak jakby turbina sie wlaczala ktorej nie ma; z tym jest duzo lepiej niz przed wymiana chociaz nie narzekalem; nie bylo zadnych szarpan czy dlawien przedtem; nie wiem ale szczerze to mam dosc tego warsztatu i ich prawdomownosci; co powiecie na to ze po wsadzeniu silnika i stwierdzeniu ze brak cisnienia pod 3 cylindrem moja decyzja byla "wyjac silnik i odeslac, przeciez na gwarancji..." coz moglo byc spierdzielone jesli nie zawor lub cylinder... jak sie zapytalem to potwierdzili sami.. tyle ze jak mieli juz wyciagac po 2 dniach bo niby nie mieli kiedy to dzwonia i mowia ze silnik juz chodzi tylko musza cos ustawic.. lol; odbieralem i sie pytam co bylo zle a gosc ze pasta jakas czy cos byla w silniku, ze niby go wyplukali 2 razy i jest dobrze bo prawdopodobnie zawor byl przyklejony do cylinfra... nosz kur...fantasta; jade po pracy dzisiaj i beda patrzyli; a tak poza tym... docieranie w toku-zostalo jeszcze jakies 300 mil.. samochodzik wchodzi na 3500obr i dostaje kopa a tu trzeba noge z gazu zdjac hehehe, no i zdejmuje.. 2 plusy.. mniej mi spali a 2 to norma z temperatura juz nie skacze jak kiedys na 110 w korkach )) pewnie juz niedlugo

  5. #25
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    ja wymienilem rozrzad zaraz po zakupie... wczesniej nie przypominam sobie zebym zauwazyl cos takiego, ale moze nie zwrocilem uwagi, bo krotko jezdzilem... tez sie zastanawialem czy to tez nie wina rozrzadu. u mnie to szarpanie jest najbardziej widoczne podczas jazdy na 2,5 tys obrotow... sproboj jadac trzymac 2,5 obrotu - na 3 biegu 50 km/h i posluchaj czy cos Ci buczy. na poczatku myslalem ze te dwie rzeczy sa powiazane... a pozatym jeszcze na jalowym jak trzymam pedal gazu na 2,5 tys obrotow to skacze w dol i w gore... nie wiem czy te wszystkie rzeczy maja ze soba cos wspolnego, wiem ze wystepuja w podobnym zakresie obrotow. ale mam nadzieje ze czyszczenie przepustnicy, krokowca i wymiana rury pomoze.

    a co do kopa od 3,5 tys obrotow tez tak mam, najbardziej widoczne to jest na zimnym silniku... powyzej juz silnik ladnie sie wkreca i nie ma problemow.

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    wariator przełacza fazy przy 1900 przeciez nie bez powodu pisza wszedzie ze TS 16v mają 90% momentu dostepnego wlasnie od tych 2tys

    zreszta latwo to sprawdzic podłączajac voltomierz pod te dwa kable przy przetwornicy fazy i zobaczycie ze przy 1900 pojawia sie napiecie na tych dwuch pinach

    co do kopa od 4500 to to jest normalne dla 16to zaworowych silnikow u nas wariator wlasnie ten taki przeskok powinien neutralizowac i powinno byc płynne przyspieszenie od 2tys

  7. #27
    Brunet
    Gość

    Domyślnie

    no bylem.. rozrzad to nie jest a goscia od kompow nie bylo akurat.. nie wiem ale dzisiaj jak jechalem pod gorke na 3 biegu i korek byl zredukowalem do 2 to przy dodaniu gazu tak przydlawilo ze masakra, redukcja do 1 (bo gorka niezla jest) zeby ruszyc i ta sama akcja.. to dziala tak ze jade sobie jest ok, spuszczam noge z gazu lekko dodaje ledwo wyczuwalnie i dlawi jak wcisne pedal z 1/3 jest normalnie- 0 szarpan czy czegos takiego; zawsze jesli zdejme noge z gazu(2-3 bieg, obr okolo 2300-2500) i pozniej nacisne lekko to samo; tak jest ok ale masakra przy korkach bo na 1 biegu tez sie potrafi zdarzyc i mozna ladnie w cos wyrznac; jesli komp nic nie pokarze bo gostka od elektroniki nie bylo dzis, co mi radzicice?
    pozdro z Walii serpentyny te sprawy;p

  8. #28
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    wariator przełacza fazy przy 1900 przeciez nie bez powodu pisza wszedzie ze TS 16v mają 90% momentu dostepnego wlasnie od tych 2tys
    to moze jest wiecej faz? gosc na tvn turbo gadal, ze wariator dziala troszke jak turbina, ze przy 5 tys obrotow dodaje silnikowi buta... mozliwe, ze sie mylil, to byl ten co prowadzi zakup kontrolowany i sprawdzali wtedy honde prelude

    Cytat Napisał Alfista
    co do kopa od 4500 to to jest normalne dla 16to zaworowych silnikow u nas wariator wlasnie ten taki przeskok powinien neutralizowac i powinno byc płynne przyspieszenie od 2tys
    na cieplym owszem przyspiesza plynnie... ale na zimnym to ma mula do 3,5 tys, a potem nagle dostaje kopa - przy tak samo wcisnietym pedale gazu... gdzies czytalem, ze mozliwe, ze jak jest niska temperatura to komputer dobiera takie parametry dla bezpieczenstwa...

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    honda i te jej zmienne fazy to raczej z alfą nijak ma cos wspolnego, tez slyszalem czy gdzies czytalem ze ten ich VTEC zmienia fazy przy takich wysokich obrotach.. ale na jakiej zasadzie to dziala to nic wiecej nie wiem

    w alfach ta zmiana fazy nie jest zbytnio skomplikowana...

    faza jest jedna, ot wałek sie przekreci natychmiastowo o 32 stopnie jesli dobrze pamietam i to wszystko w tym temacie :mrgreen:

  10. #30
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    marcins737, nie mailem hondy, nie gadalem z nikim kto ma VTECa, ale w tamtym odcinku zakupu kontrolowanego prowadzacy tez wlasnei wspomnial, ze o ten uklad trzeba strasznie dbac i zmieniac olej co 10 kkm... czyli psuc w hondach tez sie musi... ale pewnie rzadziej, wkoncu to sony

Podobne wątki

  1. [159] Docieranie podwozia
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 09:29
  2. Docieranie silnika 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:19
  3. [164] Olej do QV 24v po generalce
    Utworzone przez misieq_91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 13:58
  4. [146] Docieranie pierścieni
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory