Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 164 2.0 V6 turbo + BLOS :))

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie 164 2.0 V6 turbo + BLOS :))

    Witam,

    Pierwsza sprawa jeśli z góry zakładasz, że lpg w alfie to profanacja, dalej nie czytaj bo szkoda twoich nerwów.

    Poskładałem swoją alfe do kupy (silnik) i coś mocno kuleje na benzynie. Mam jakis problem z pompa paliwa, podlaczana na krotko dziala, przekazniki sa OK, ale nie do konca to wszystko dziala. Być może wtryskiwacze mają winę.
    Poprzedni właściciel alfy "założył" w niej instalację LPG, wolę przemilczeć jak ta instalacja była założona.... Napiszę tylko krótko: I generacja + mikser+ parownik do 100KM :shock: i brak nawet zaworu gazowego, o emulatorach i takich rzeczach pewnie nigdy ci gazownicy nie slyszeli. Jedyne co dobre to butla w kole, więcej plusów nie ma.
    To nie mogło chodzić.
    Jako, że instalacja jest wbita w dowód i częściowo wogóle była zamontowana, bo prawie wszystko wywaliłem podczas robienia silnika, podjąłem decyzję, że skoro nie chodzi na benzynce to spróbuje odpalić na gazie.

    Zakupiłem:
    - parownik Lovato Major Turbo,
    - emulator wtrysków 6cyl
    - zawór gazowy lovato, który bezpośrednio wkręciłełem w reduktor
    - trochę wężyków, opasek itp

    Zmontowałem to wszystko do kupy, podłączyłem na nowo elektrycznie i silnik zaczął w miarę normalnie chodzić na gazie. Jednak nie jest to jeszcze to. Muszę jeszcze dobrze pouszczelniać dolot, bo może łapać lewe powietrze. Podobno też nie zaleca się montażu filtra stożkowego, a taki patent jest jedynym możliwym, żeby zmieścić pod maska reduktor.

    Naczytałem się o "cudownym" urządzeniu zwanym BLOS.
    Ktoś zresztą na forum już opisywał ten temat więc w szczegóły nie będę wnikał.

    Tak więc będę powoli potwierdzał lub łamał mity o niemontowaniu inst. niesekwencyjnej w silnikach TURBO.
    Oraz mity o cudownym urządzeniu BLOS.

    BLOS zamówiony wraz z redukcjami do montażu 70-80mm (aby zamontować przed przepustnicą).
    Na dniach spodziewam się przesyłki i na bieżąco bedę zdawał relacje z postępów prac.
    W miarę możliwości postaram się robić zdjęcia dla "potomnych"

    Trzymajcie kciuki. Póki co myśle, że jest to do zrobienia i będzie świetnie chodziło. Najbliższe dni pokażą.
    Najważniejsza jest zabawa )
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Pisz koniecznie jak to wszystko będzie wyglądało. Bardzo ciekawy temat. Sam nie wierzyłem w zakładanie niesekwencji do turbo.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Dzisiaj odebrałem paczuszkę z BLOSem oraz redukcjami, tak to wygląda:


    a tak do tej chwili wyglądała instalacjagazowa i jej główne podzespoły pod maską oraz dolot:

    parownik lovato major turbo oraz atrapa silniczka krokowego od gazu
    zapomniałem do sesji foto wpiąć atrapy komputera :mrgreen: :


    stożek + przepływka:


    beznadziejny mikser, który jest wielkim nieporozumieniem w tym aucie:


    oraz emulator wtrysków 6cyl wraz z pięknymi chromowanymi kolektorami :


    a tak wygląda front robót czyli częsciowo zdjęty dolot i gumowa redukcja przed przepustnicą
    strasznie tu ciasno dla blosa:


    Po wstępnym przymierzeniu blosa wraz z redukcjami okazało się niestety, że blos jest troszkę za długi i zrobiło sie bardzo ciasno między zbiorniczkiem wyrównawczym a przepustnicą, ale na styk weszło.
    Jednak nie ma już miejsca na wstawienie między blosem a przepustnicą kawałka gumowego przewodu z którego wystawać powinien krócieć odprowadzający mieszankę do silniczka krokowego znajdującego się przy kolektorze ssącym.

    Postanowiłem więc zamontować taki króciec w obudowie Blosa w miejscu zaznaczonym na foto:


    No i niestety na dzisiaj moje boje z montażem blosa muszą się zakończyć ponieważ nie posiadam w garażu potrzebnego gwintownika (

    ciąg dalszy raczej jutro )

    W razie pytań służę pomocą.
    Serdecznie pozdrawiam
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie montaż...

    Witam ponownie,

    Blos ma już dorobione wyjście na przewód do krokowca, zaznaczone na fotce nr2. Został założony przed przepustnicą:






    Na kolejnym zdjęciu zbliżenie na podłączonego BLOSa:


    Cała instalacja już podłączona:


    Na czerwono zaznaczone śruby regulacyjne: dawki gazu oraz biegu jałowego:


    Wrażenia....
    Silnik zaczął wreszcie chodzić tak jak powinien. Po wstępnej regulacji BLOSa, zalecanej w instrukcji (wykręcić śrubę dawki gazu o 2,5obrotu oraz śrubę biegu jałowego o 1,5obrotu) auto całkiem nieźle się zbiera, mała przejażdżka sprawiła wielką frajdę. Pozostało dokładne ustawienie Blosa poprzez analizator spalin, co uczynię na dniach u znajomego gazownika.

    Podsumowanie po montażu i przejażdżce: BYŁO WARTO !!!!
    Łatwy montaż i kolosalna zmiana pracy silnika. Teraz pora zabrać się za benzynę
    Polecam to urządzenie jeśli posiadasz instalację inną niż sekwencja, rozwiązuje większość problemu.

    Ciąg dalszy nastąpi...... >> wrażenia z jazdy, spalanie, regulacja, dalsze testy już wkrótce

    Serdecznie pozdrawiam
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  5. #5
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    No ładnie to założyłeś. Ja właśnie jestem w trakcie drugiego montażu blosa. Tylko teraz trochę więcej mam przeróbek w dolocie - zmiana miejsca zamocowania filtra powietrza na drugą stronę silnika i takie tam. Dlatego zastanowił mnie ten filtr stożkowy. Jak się u ciebie sprawuje, nie ma wyraźnego spadku elastyczności? Jak z zasysaniem gorącego powietrza? Może ja też bym coś takiego sobie założył, zawsze to mniej miejsca potrzeba i łatwiej o rozsądną lokalizację. Myślę, że ze względu na wydłużenie przewodu powietrza pomiędzy filtrem, a blosem zmiana zwykłej puchy na stożek może nie wpłynąć tak znacznie na elestyczność.
    P.S. A po co ten register na rurce od blosa do zaworu krokowego wolnych obrotów. Mam wrażenie, że to tylko z braku odpowiedniego przewodu.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    register zostal po poprzedniej instalacji
    tak jak mowisz zabraklo mi juz przewodu, ale w niczym on nie przeszkadza jest wykrecony na max
    jesli masz mozliwosc wklej kilka fotek twojej instalacji.
    stozek powinine sie dobrze sprawowowac takze u ciebie
    pozdrawiam
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  7. #7
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj wszystko jakoś poskładałem do kupy. Niestety nie mam jeszcze żadnych fotek, a wersja jeszcze nie jest ostateczna. Na razie sprawdzam koncepcję. Co do stożka to jak pisałem nie jestem wielkim ich fanem i postanowiłem zrobić samemu obudowę na filtr powietrza. Wkład jest oryginalny, ale obudowa blaszana i wyprowadzenie inne - podpatrzyłem to gdzieś w sieci - w wersji eksperymentalnej tuningowanej przez fabrykę. W stosunku do oryginalnego filtra powiększyłem objętość dolotu i zwiększyłem otwór ssący w obudowie, czerpnia znajduje się teraz wprost za reflektorem. Mam pewien pomysł na nową czerpnię zimnego powietrza, a raczej przesłonę chroniącą przed zasysaniem gorącego powietrza z chłodnicy. Jeszcze muszę trochę kosmetyki zrobić wokół tego filtra, ale najpierw sprawdzę czy warto wkładać w to dodatkową pracę. Jutro testy, regulacje i eksperymenty. Jak efekt będzie zadowalający, przyjdzie też czas na fotografie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Po testach.... kilka tygodni jazdy

    jazda: miodzio, znakomite przyspieszenie, ani jednego wystrzalu

    blos wyregulowany przeze mnie, bez fachowego sprzetu..
    pojechalem do gazownika i stwierdzil ze wszystko super zmontowane i skoro jestem zadowolony i auto dobrze chodzi i nie spala 30litrow to nie ma co regulowac

    spalanie: srednio 14-15, max 18litrow, glownie jazda miejska

    dalsze testy trwaja, musze porobic jeszcze kilka pierdol no i odpalic wreszcie maszyne na benzynie (prawdopodobnie wina lezy po stronie padajacej pompy paliwa)

    pozdrawiam
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  9. #9
    dziesiątka
    Gość

    Domyślnie

    jacoff witaj mam pytanie czemu założyłeś blosa za przepływka to tylko z ciekawosci . i jak to chodzi twszystko po testach ile teraz ci pali na gazie? Bo mam tez alfi ale 2,5 v6 i zastanawiam sie nad założeniem gazu 2 generacji i blosa , czy motorek sie wkreca w pełnej skali obrotów?

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Przepraszam, że tak późno odpisuje.
    Blos montuje się między przeplywką a przepusnicą - wg instrukcji.
    Silnik turbo wkręca się znakomicie więc wolnossący tym bardziej.
    Spalanie tak jak napisalem wcześniej.
    W 2,5 v6 powinno śmigać pięknie.

    Niestety koniec testów - z powodów materialno-matrymonialnych musialem się rozstać z moją alfą ((

    Póki co jeżdżę alfą 145 boxer....
    W planach zakup następnej 164... jaki silnik zobaczymy.. jeśli będzie LPG to na bank na blosie.
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

Podobne wątki

  1. Regulacja BLOS
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 23:36
  2. Regulacja BLOS
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 12:59
  3. 1.4 Boxer + BLOS -> Krk
    Utworzone przez los3r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 12:57
  4. [166] 2.0 v6 Turbo - Blos czy sekwencja??
    Utworzone przez Arturit w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 18:23
  5. BRC BLOS do silnika V6
    Utworzone przez skory.go.pl w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory