Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: [147] Podkręcenie mocy silnika JTD

  1. #1
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie [147] Podkręcenie mocy silnika JTD

    Hej

    Mam takie pytanko natury technicznej.

    Słyszałem wiele razy że ktoś chipował silnik. Wkładał jakiegoś chipa i coś miał lepsze w silniku.
    Ja posiadam AR147 1,9jtd 115KM i mam pytanko czy też się da w nim coś zrobić a jeśli tak to jakie będą wyniki i jakie będę ewentualnie konsekwencje.

    Pozdrawiam




    Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-13, 13:51
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    sepharin
    Gość

    Domyślnie

    Parę koników to doda, ale przyrost 30-40 % możesz między bajki włożyć :mrgreen:
    Silniki JTD mają pewną rezerwę mocy którą można wykorzystać poprzez wgranie innych map do ECU, i na pewno poprawi się elastyczność silnika w pewnym stopniu.
    Ale koszt porządnego CHIP TUNINGU to ok 900-1300 zł, i teraz zastanów się czy aby na pewno warto ??

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie Re: Podkręcenie mocy silnika

    Interesowałam się tym, ale jak się dowiedzieli, że to benzyna to odradzili, ze względu na mierny efekt chiptunningu - jakieś 2-3KM. Alf benzyn nie chcą chipować. A chciałam zapłacić - więc mogli zarobić. Najlepsze efekty są dla deasli i głownie te chipują - poprawa dla alfy o jakieś 20KM. W Łodzi cena ok 2000.
    Pozdrawiam
    Majka

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał sepharin
    Parę koników to doda, ale przyrost 30-40 % możesz między bajki włożyć :mrgreen:
    Silniki JTD mają pewną rezerwę mocy którą można wykorzystać poprzez wgranie innych map do ECU, i na pewno poprawi się elastyczność silnika w pewnym stopniu.
    Ale koszt porządnego CHIP TUNINGU to ok 900-1300 zł, i teraz zastanów się czy aby na pewno warto ??
    Moim skromnym zdaniem z pewnością warto. 115KM, to nie rewelacja, chociaż z pewnością lekką 147 można już fajnie pojeździć.
    Za kwotę którą wymieniłeś przyrost załóżmy 30KM i znaczny wzrost momentu obrotowego, który w dieslu i tak jest spory, to już coś! Właściciele benzyniaków (w tym i ja) mogą Ci pozazdrościć tak taniej, efektywnej a zarazem bezpiecznej operacji podnoszenia mocy (jeśli zrobisz to u renomowanego tunera, np w V-Tech'u).
    Mogą zapodać Ci taki chip jaki sobie zażyczysz. Ciekawym rozwiązaniem jest podejście kompromisowe czyli odczuwalny, ale nie bardzo drastyczny wzrost mocy przy zauważalnym obniżeniu spalania. Czego chcieć więcej?
    Oczywiście są też minusy, im większe podniesienie mocy, tym jest ich więcej, ale jest również. dobry kompromis. Natomiast przy chipie należy uważać na sprzęgło, można je niechcący szybko zużyć (opinia mojego kolegi z zachipowanej Alfy GT)
    Jeśli jesteś zainteresowany, to zadzwoń, albo podjedź do któregoś z tunerów i popytaj. Dodam jeszcze, że gdybym miał diesla (może kiedyś), to bez wahania bym się na taki bajer zdecydował.
    To tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    sepharin
    Gość

    Domyślnie

    Za kwotę którą wymieniłeś przyrost załóżmy 30KM
    Optymista z kolegi :mrgreen: 30 KM ?? owszem da się osiągnąć taką moc, ale żywotność silnika drastycznie spadnie. Realna wartość to 10-15 KM , przy takiej wersji silnikowej.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał sepharin
    Za kwotę którą wymieniłeś przyrost załóżmy 30KM
    Optymista z kolegi :mrgreen: 30 KM ?? owszem da się osiągnąć taką moc, ale żywotność silnika drastycznie spadnie. Realna wartość to 10-15 KM , przy takiej wersji silnikowej.
    No może się troszkę rozpędziłem, bo gdzieś tam po głowie chodził mi zachipowany silnik 2.4 JTD kolegi, który ma moc podniesioną ze 140KM na blisko 180KM.
    No, ale jeśli nie 30, to myślę, że 20KM więcej jest całkiem realne
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Vtech w mojej 159 JTDM podniósł moc o 26 KM i 60 Nm.Spalanie bez zmian, uważac na sprzęgło, cześciej zmieniać olej,wzmożyć czujność co do turbiny. Po wgraniu programu minęło 2 mies. na razie same superlatywy. Moment 393 Nm naprawdę daje potężnego kopa
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #8
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    no dzięki serdeczne, podjadę gdzieś jak będę miał chwilkę i popytam fachowców

  9. #9
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter
    Vtech w mojej 159 JTDM podniósł moc o 26 KM i 60 Nm.Spalanie bez zmian, uważac na sprzęgło, cześciej zmieniać olej,wzmożyć czujność co do turbiny. Po wgraniu programu minęło 2 mies. na razie same superlatywy. Moment 393 Nm naprawdę daje potężnego kopa
    Ja również zamierzam w swojej podnieść troche moc i moment, ale musi miec przebieg co najmniej 10 tys (obecnie 6 tys). Z tego co rozmawiałem ze znajomym, który zajmuję sie profesjonalnie chiptuningiem, istnieją 2 rodzaje 1.9 Jtdm w 159 tzn. z FAP-em i bez niego. Te z Fap-em maja mniejszy potencjal (ok 180KM - bez wiekszego obciążenia dla silnika), natomiast te bez można podkrecic nawet pod 200KM tez bez duzego obciażenia. Inna sprawa jeżeli chodzi o takie rzeczy jak sprzeglo i skrzynia, z tym różnie bywa. Ogólnie uważam że 26KM na tym silniku to nie jest jakiś zachwycający wynik. U dealera można podrasowac ten silnik do 185KM bez utraty gwarancji.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    oo to super czyli jak podjadędo serwisu to mi ja podkęrcą super

Podobne wątki

  1. Podniesienie mocy silnika 2.0 JTS
    Utworzone przez Wedżi w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 16:44
  2. Brak mocy silnika zapalona lampka silnika
    Utworzone przez christofe w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 13:59
  3. [164] Brak mocy silnika
    Utworzone przez Bazyl121 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 19:18
  4. podkręcenie mocy Alfa Romeo 156 1,8 TS prosba o pomoc!
    Utworzone przez sky2222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 15:17
  5. [155] Podkręcanie mocy silnika w TD
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory