Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Panewki AR 156 SW 1.8 T.S.

  1. #1
    Voyager_1988
    Gość

    Question Panewki AR 156 SW 1.8 T.S.

    W ostatni weekend po weekendowym przejeździe po okolicach (Gdańska) usłyszałem przeraźliwe uderzenia dochodzące z silnika nie wiele zastanawiając się oddałem auto do Pezala gdzie pracuje aby chociaż obejrzeli i stwierdzili co mu jest z ich oględzin okazało się że to panewki i tu pytanie do was co w/g was lepiej zrobić remont silnika czy wymiana.
    Jeżeli wymiana to czy uważacie że by przeszkadzało wymienić na 2.0 T.S. czy raczej nie ma sensu i pozostać na 1.8T.S.
    P.S. Auto posiadam od 2 miesięcy tym bardziej zależy mi żebym ją uruchomić

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    To bylo tyle razy na forum ze az wstyd :/
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  3. #3
    Voyager_1988
    Gość

    Domyślnie

    a może orientujesz się kto z forumowiczów posiadał by silnik?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    hmm tego nie wiem ale podpowiem ci że wszystko zalezy od tego co chcesz z tym samochodem zrobic
    Jak sprzedac to podejzewam ze taniej bedzie kupic jakiegos kolejnego upadajacego TS 1.8 i go poprostu wsadzic
    Jesli chcesz sie tym autem jeszcze troche pobawic to remontuj Wydasz raz ( kolo 3000-4000 zł ) ale bedziesz mial spokoj na kolejne 200 tys km
    Ostatnio byl juz temat jak kolega przelozyl sobie silniczek i drugi raz panewki polecialy
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Ja chyba otworze alfa-szlif i bede robil te silniki
    wymiana silnika to ktokolwiek ci to bedzie wmawial wyrzucenie sporej sumy pieniedzy w glebokie bagno finansowe.
    czesci nie sa az tak drogie a na pewno po remoncie jest sporo kilometrow do zrobienia niz np 20tys-moze i 50 ale to juz loteria i wierz mi ciezko sprzedac alfe 156 z TSem w rozsadnych pieniadzach
    Pozadny mechanik ktory nie wydoi z ciebie ostatnich pieniedzy za robote silnika i jest spore prawdopodobienstwo sukcesu.Wymiana silnika na inny silnik tez kosztuje
    W moim przypadku przy okazji dolne wahacze poszly do roboty i sprzeglo wraz z wysprzeglikiem i stabilizatorem
    pozdrawiam i wspolczuje

  6. #6
    Voyager_1988
    Gość

    Domyślnie

    Stawiam na remont jutro wyjmują silnik prawdopodobnie i myślę o kosztach to już mnie boli
    myślę wstępnie w zależności od szlifu (czy da rade - raczej nie) bądz zakupu nowego wału rozpoczynam zabawę - orientuje się może ktoś czy może gdzie słyszeli że ma ktoś na sprzedaż taki wał do 1.8 T.S.
    Dodatkowo z wstępnych planów jest planowanie głowicy wymiana tłoka na którym panewka się obróciła komplet uszczelek góra dół samochodu nowy rozrząd i olej.
    Chyba wszystko czy o czymś zapomniałem??

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Zapomniałeś o wariatorze, chyba że masz pewność, że nie dawno był wymieniany. Zleciłbym też sprawdzenie korbowodów.

  8. #8
    Voyager_1988
    Gość

    Domyślnie

    wariator narazie w/g mnie ok i żadnych błędów jak Ci się te 2.0 spisuje ??

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Wariator raczej nie pokazuje błędów, ale skoro nie ma objawów zmęczenia rozumiem, zwłaszcza że czekają Cię znaczne wydatki. Moja oprócz wymienionego czujnika temperatury, przepływki, rozrządu, wariatora i kilku innych drobiazgów spisuje się raczej poprawnie... No może nie do końca ponieważ czeka mnie wymiana sondy lambda

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Piotrek 156
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 98r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Voyager_1988 Zobacz post
    Stawiam na remont jutro wyjmują silnik prawdopodobnie i myślę o kosztach to już mnie boli
    myślę wstępnie w zależności od szlifu (czy da rade - raczej nie) bądz zakupu nowego wału rozpoczynam zabawę - orientuje się może ktoś czy może gdzie słyszeli że ma ktoś na sprzedaż taki wał do 1.8 T.S.
    Dodatkowo z wstępnych planów jest planowanie głowicy wymiana tłoka na którym panewka się obróciła komplet uszczelek góra dół samochodu nowy rozrząd i olej.
    Chyba wszystko czy o czymś zapomniałem??
    Wez tez pod uwagę nowe sprzęgło i wysprzeglik oczywiscie jezeli bedzie taka potrzeba bo przy tej robocie warto wymienic u mnie podczas remontu mialo sie juz ku koncowi. A z walem moze byc problem bo nie latwo go dostac. Oczywiscie mozna kupic nowy ale kosztuje tyle co cale auto zreszta sam zobaczysz. Warto tez sie zaopatrzyc w uszczelke pompy olejowej oraz uszczelnienie wejscia bagnetu to przy bloku dostepne w ASO zamienników niema

Podobne wątki

  1. Panewki 1.6 TS
    Utworzone przez wilu934 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 19:15
  2. Ile za panewki do 1,8 TS
    Utworzone przez premek w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 20:44
  3. Czy to panewki?
    Utworzone przez Pio w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 13:53
  4. [146] Panewki 1.8ts
    Utworzone przez Szampan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 09:58
  5. Panewki
    Utworzone przez Konrado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory