Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Nieszczęśne skrzynie, zgrzytające dwójki...

  1. #1
    Wołek
    Gość

    Domyślnie Nieszczęśne skrzynie, zgrzytające dwójki...

    Mam pytanie. Czy komuś udało się opanować zgrzytającą dwójkę a alfowskiej skrzyni w jakimś modelu transaxle?? Może nastąpi tu jakaś wymiana opini na temat tego częstego i bardzo dokuczliwego symptomu w tych autach. Chodzi o doświadczenia w naprawach i lokalizacji problemu. Czy może pomóc TYLKO wymiana synchronizatorów czy też winę ponosi popmpa sprzęgłowa, wysprzęglik, jaki olej wlać, żeby sprawa się uspokoiła?? Ja osobiście opanowałem z kumplem jedną skrzynię w jego alfie. Wymieniliśmy gumki w wysprzęgliku i mimo zużytego sprzęgła dwójka PRZESZTAŁA :!: zgrzytać.

    Poruszyłem ten temat ponieważ gro użytkowników modeli transaxle ma ten problem. Jednocześnie jestem bardzo krytycznie nastawiony i wręcz odcinam się od takich opinii: TAK JUŻ MUSI BYĆ BO SKRZYNIA JEST Z TYŁU ITP. Jedyne co zużywa się szybciej przez takie położenie skrzynii to sprzęgło i z technicznego punktu widzenia napęd transaxle nie ma nic wspólnego ze zgrzytającymi biegami (czemu np. nie zgrzyta w porsche 924, 944 :?: )

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    w volvo tez byla skrzynia z tylu i nie zgrzytala mysle ,ze to wina synchronizatorow tylko,ze to juz skutek a przyczyna ---moze olej w volvo byl zalany dextron .a co tych gumek jak ktos ujezdzial 126 to wie jaki mial wplyw stan i jakosc tych lacznikow.ciegna maja napewno wplyw na plynnosc wlaczania biegow

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Mi nic nie zgrzyta. A wszystkie te skrzynie mają znaczne przebiegi, może więc jakiś porządny remont Synchro 2 pada często i nie ma w tym nic dziwnego, szczególnie jeśli jeździ się dużo w miescie, solidnie ekspolatowany bieg. Zgrzyta komuś 5? Właśnie. pamiętam że gdzieś na alfa.bb był bardzo gruby wątek o zgrzytających transaxlach tam poszukaj.
    pzdr
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Jeśli mogę zabrać głoś w tej sprawie na zgrzytanie 2 pomoże tylko wymiana synchronizatora . Mam taką książkę napraw Alfa romeo Alfetta silniki 1.6 1.8 2.0 itam jest w suplemencie napisane o nadmiernej usterkowości synchronizatorów 2 biegu . Gumki w wysprzęgliku również wymieniałem i one na zgrzytanie 2 biegu nie mjały wpływu bo zgrzytałyby wszystkie biegi a ja mjałem problemy z łapą która się tak wyrobiła że zeskakiwała z kuli metalowej na której ona chodzi , staneła łapą i pierdykneły uszczelki w wysprzęgliku. Napewno olej użyty w skrzyni ma zdecydowanie wpływ ale na działanie całej skrzyni z dyferencjałem

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #5
    Lukasik
    Gość

    Domyślnie

    U mnie tez nic nie zgzgrzyta

  6. #6
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Więc trzeba dbać o całą skrzyię razem z dyfrem i olej. Ja teraz wymieniłem skrzynkę i zobaczymy co to dało. Jak będzie lepiej to dam znać. Pozdr!

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Z tym zgrzytaniem to moze nie byc tak prosto, w wiekszosci przypadkow jak juz zgrzyta to pewnie kwestia zuzytego synchronizatora, ale pytanie, czy tego zuzycia nie spowodowal wlasnie slaby mechanizm sprzegla, badz ew. luzy na drazku?
    Inna sprawa to, ze zawsze poleci jako pierwszy synchronizator biegu II, bo tutaj synchro ma najwiecej do roboty(duza roznica obrotow kol w skrzyni), natomiast np. miedzy IV, a V roznica jest minimalna, wiec tam synchronizator raczej ma male szansie sie zuzyc.

  8. #8
    gtv_crx
    Gość

    Domyślnie

    Bez lenistwa Kumie, zmiana biegu z podwójnym wysprzęgleniem oszczędza synchronizatory, polecam, nic nie będzie zgrzytało nawet po dalszych 25 latach

  9. #9
    medziu-damian
    Gość

    Domyślnie

    jakie moga byc koszta wymiany tego synchronizatora

    czy taniej wyjdzie kupic nowa skrzynie

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał medziu-damian
    czy taniej wyjdzie kupic nowa skrzynie
    Nową czytaj starą a skąd pewność że ta niby nowa skrzynia nie zgrzyta , chyba jednak lepiej zmienic synchronizator jesli tak mocno przeszkadza

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. [145] Problemy z redukcją do dwójki
    Utworzone przez Berti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 15:07
  2. Wyskakiwanie dwójki selespeed
    Utworzone przez Krolik w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 01:21
  3. Zgrzytające przeguby przy zimnie na dworze...
    Utworzone przez rav782 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 11:03
  4. [33] Zgrzytające biegi
    Utworzone przez sebuś79 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 16:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory